Կյանքից հեռացել է նշանավոր ճարտարապետ-գիտնական, ճարտարապետության պատմաբան Մուրադ Հասրաթյանը։ Այս մասին հայտնում են Արցախի մշակույթի նախարարությունից։
Այսօր՝ հունվարի 17-ին, խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Աբովյան քաղաքի Անմար կրակի հուշարձանի հարևանությամբ գտնվող նոր կառուցվող էլիտար շենքերից մեկում։
Հունվարի 16-ին ժամը 23։54-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Կարբի գյուղի արագաչափի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա արգելափակված քաղաքացի։
Երևան քաղաքում ևս հունվարի 17-ի երեկոյան, 18-20-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Մի օր դա արտահայտվում է հոգևորականների նկատմամբ, մեկ այլ օր` Դավիթ Համբարձումյանի, Սամվել Կարապետյանի, Աշոտ Մինասյանի, Նարեկ Սամսոնյանի, Վազգեն Սաղաթելյան կամ այլոց նկատմամբ:
Նա 2025 թ. սեպտեմբերի 15-ից հետախուզվում էր գողության և վստահված գույքը հափշտակելու մեղադրանքով. խափանման միջոցը՝ կալանք։ 55-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ:
«Ես եմ աշխարհի լույսը: Ով որ Ինձ հետևի, խավարի մեջ չի քայլի, այլ կունենա այն լույսը, որ առաջնորդում է դեպի կյանք»,- ասել է Քրիստոս (Հովհաննես 8:12):
Դատարանի որոշման հրապարակումից հետո Սամվել Կարապետյանի պաշտպանական թիմը հանդես կգա պաշտոնական
Տարիներով ատուածիս և մէկուսացուածիս կողմէ ձեզ խոնարհաբար խորհուրդ կուտայի որ ատելավառ նիկոլականներին քարոզ կարդայիք՝ որպէսզի դադարեցնեն իրենց արշաւը, հայհոյալից ընթացքը և ատելավառ լեզուն Մայր Աթոռի, Վեհափառ Հայրապետի և հարիւրաւոր ուխտապահ հոգևորականների դէմ որոնց համար Հայրենիքը, Հաւատքը, Արցախը,
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն անդրադարձել է Մասյացոտնի թեմի նախկին առաջնորդ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանի գործով դատարանի կիրառած հայցի ապահովման միջոցին։
Լրագրողները եղել և շարունակելու են մնալ մեր ռազմավարական գործընկերները
Երկուսն էլ ձերբակալվել ու ներկայացվել են նախաքննական մարմին, որտեղ տվել են խոստովանական ցուցմունք։ Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են։
Ես դիմել եմ միջազգային մի շարք կառույցների, այդ թվում՝ ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովին՝ հույս ունենալով, որ գոնե այս անգամ իրենք թքած չեն ունենա։ Իմ աչքի առաջ դատարանում 50 վայրկյանում մահացավ Արմեն Գրիգորյանը։
Այսպահին երեխային բաց են թողել․ «Երեխան գտնվում է հոգեկան շատ խիստ հուզված և լարված վիճակում, և այս պահի դրությամբ ունի հոգեբանի ներգործության խիստ անհրաժեշտություն», – նշել է Երիցյանը։
Էդգար Ղազարյանն ու Դավիթ Սարգսյանը «Երկու ճակատ» պոդկաստի հերթական թողարկմանը քննարկում են Փաշինյանի գաղտնի հրամանով պաշտոնյաներին տրամադրված շռայլ պարգևավճարները, և այդ ֆոնին՝ սոցիալապես խոցելի խմբերի շահառուների, կենսաթոշակառուների, նպաստառուների, արցախցիների ծանր պայմանները և նրանց անտեսի մատնելու քաղաքականությունը։