Բոլորս՝ մեր ամբողջ աշխատասեր ժողովուրդը, մեր մեծ թիմը և «Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը, մտնում ենք աշխատանքային նոր տարի ասել է Գագիկ Ծառուկյանը։
Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքչյանը, ժամանեց Երևան։ Նա «Զվարթնոց» օդանավակայանից անմիջապես ուղևորվելու է ամուսնու մոտ՝ «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալ։
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը այցելեց Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ հետևելու Անդրանիկ Մարգարյանի 16-րդ հուշամրցաշարի ընթացքին։
Ունենք 500 հոգանոց կամավորների բանակ, նրանց օգնությամբ թվայնացրել ենք մահվան վկայականները. Գալյան
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.81 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.86 դրամ։
Նա ներկայացվել է վարույթ իրականացնող մարմին և ձերբակալվել։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։
«Եթե այս աշխարհին պատկանած լինեիք, աշխարհը սիրած կլիներ ձեզ, որպես իրենից եղող մեկին: Բայց աշխարհը ձեզ ատում է, որովհետև Ես ձեզ զատեցի այս աշխարհից, և դուք այլևս այս աշխարհին չեք պատկանում» (Հովհաննես 15:19):
Հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին։
«Henley Passport Index»–ը հրապարակել է 2026-ի տվյալները, որի համաձայն՝ աշխարհի ամենաուժեղ անձնագիրը կրկին Սինգապուրինն է․ այն հնարավորություն է տալիս առանց վիզայի այցելել 192 երկիր։
Տարբերակել տակտիկական զիջումը՝ համակարգային փոփոխությունից, որովհետև ձեր հրապարակային «լավ»-ը՝ ձեր խոսքի պատասխանատվությունն է, որը վաղ թե ուշ օգտագործվելու է իշխանության լեգիտիմացման համար։
Վրաերթի ենթարկվածը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։
«2020թ. սեպտեմբերի 27ին Մինասյան Աշոտը 114 հոգանոց կամավորական ջոկատով մեկնեց Արցախ,- գրել է քաղաքագետ Գուրգեն Վարդանյանը և մանրամասնել,- Ջոկատը տեղակայվեց Հադրութ Ֆիզուլի հատվածի դիրքերում, որտեղ իսկական մսաղաց էր։
2 մլրդ 835 մլն 550 հազ. դրամ գումարից մոտ 381 մլն 848 հազ. դրամը հատկացվել է որպես պարգևավճար՝ 2025թ. առաջին կիսամյակի
Հ.Գ. Берегите хороших людей – их так мало осталось».
Հունվարի 14-ին դատարանի որոշմամբ տղամարդու նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքը։
Նախարարը տեղեկություններ չհայտնեց գերությունից ազատված մյուս անձանց գտնվելու վայրի մասին, միայն նշեց, որ նրանց առողջական վիճակը բավարար է։
Սա ոտնձգություն է ոչ միայն օրենքի դրույթների և իրավունքի սկզբունքների նկատմամբ, այլև պարզ մարդկային տրամաբանության նկատմամբ։
Սուրբ Պատարագը կմատուցի Աշտարակի հովվության հոգևոր հովիվ՝ Արժանապատիվ Տեր Մկրտիչ քահանա Երանյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը քայքայել է երկրի անվտանգային համակարգը, սոցիալ-տնտեսական կյանքը գնալով անկում է ապրում, նա պառակտել է ազգը, հիմա էլ փորձում է սասանել մեր ինքնության հիմնասյունը՝ Հայ Առաքելական եկեղեցին, այնինչ մեզ այսօր միասնություն է պետք, հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման անդամ Արթուր Միքայելյանը։
Սահմանափակումները ուժի մեջ կմտնեն հունվարի 21-ից և անորոշ ժամանակով կգործեն՝ որպես դիմորդների ուժեղացված ստուգման մաս:
Սիրելի՛ կանայք, հետևե՛ք Ձեր առողջությանը, հիշե՛ք, որ տարեկան հետազոտությունները հնարավորություն են տալիս հայտնաբերել քաղցկեղը
Ներքին գործերի նախարարությունը շարունակելու է խաղաղ հավաքների սպասարկումը՝ օրենքով սահմանված կարգով։
Սամվել Կարապետյանն այժմ տնային կալանքի տակ է։
Հունվարի 14-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, Նորավանի խաչմերուկից մինչև Կապան ճանապարհը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտ հիմնադրամից։
Նախագիծն հանձնաժողովի քննարկմանն է ներկայացրել նախարարի տեղակալ Արա Մկրտչյանը։
Իհարկե չի խոսվում ուղիղ փոխանակման մասին, քանի որ հայտնում են, թե Հայաստանը վարձկաններին Թուրքիայի միջոցով փոխանցել է Սիրիային,
Քննություններն անցկացվելու են փետրվարի 16-ից մինչև մարտի 13-ը ներառյալ Երևանի թիվ 198 ավագ դպրոցում (հասցե՝ Նոր Նորք վարչական շրջան, 9-րդ զանգված, Վիլնյուսի 13/1):