«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը Հայ Առաքելական եկեղեցու Գուգարաց թեմի առաջնորդ Հովնան եպիսկոպոս Հակոբյանն է:
Ահազանգում է Արցախի պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանը։
168TV-ի «Զառան հարց ունի» հաղորդաշարի հյուրն այս անգամ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, Եկատերինբուրգում Հայաստանի նախկին պատվո հյուպատոս Նարեկ Սպարտակյանն է։
«Եթե այդ պայմանագրերն այդքան լավն են, նույն TRIPP-ի ու փոքր մոդուլային ռեակտորների հետ կապված, ինչո՞ւ դրանցից որևէ մեկը չի ստորագրվել: Այսինքն՝ առայժմ կա ոչ թե համաձայնագիր, այլ հուշագիր է, որը կարող է ոտքից գլուխ փոխվել, ենթադրենք, այն ժամանակ, երբ Հայաստանի իշխանությունները վստահ կլինեն, որ դրանք կարող են Խորհրդարանով անցկացնել: Եթե համաձայնագրեր չեն բերում, դա նշանակում է՝ կա՛մ բերելու բան չկա, կա՛մ դրանք բերելու հարմար ժամանակը չէ»:
«Փաշինյանը յուրահատուկ մեծամտություն ունի, նա չի ցանկանում որևէ ոլորտում տիրապետող մասնագետի նշանակել և չխանգարել նրա գործին։ Ինքը չունի գիտելիքներ և հմտություններ, մի բան էլ ոլորտին տիրապետող անձանց կառավարման համակարգից հեռու է պահում։ Սա ի՞նչ է, եթե ոչ՝ պետության լուծարման դասական և ծրագրված քաղաքականություն»,- ասաց «Հայաստանը ես եմ» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավարը:
Իշխանությունն ասում է՝ հեծանիվ, սրտիկ, ֆեստիվառ, դիմացն ունենք այդ ամենի ծաղր, բայց մեծ հաշվով՝ երկիրը դրանից ոչինչ չի շահում։
Ալեն Սիմոնյանից կմնար «բի» տառ, իր ա շեֆից՝ չասեմ՝ ինչ կմնար. Ալիկ Ալեքսանյան
Արգելվել է Վեհափառ Հայրապետի ելքը Հայաստանից. այս մասին հայտնում է Արա Զոհրաբյանը: