Մանրերի հարկային վճարներն ավելացել են 26.2 տոկոսով, խոշորներինը՝ 9.7 տոկոսով։ Ու այսքանից հետո, ժամանակին հիմնավորում էին, թե շրջանառության հարկի կրկնապատկումն ուղղված է ոչ թե փոքր, այլ խոշոր բիզնեսի դեմ, որ դա անում են՝ խոշորների մոտ ստվերը բացահայտելու համար։ Տեսնում ենք, թե դա ինչքանով էր ճիշտ։
Վրաստանում մեկ տարվա ընթացքում աղքատության շեմից ցածր գտնվող բնակչության թիվն աճել է 2%-ով, միաժամանակ 2,7%-ով ավելացել է այն մարդկանց թիվը, որոնք կարծում են, թե աղքատ են և օգնության կարիք ունեն:
Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ՆԳՆ փրկարար գործողությունից` խնդրելով չանհանգստանալ։
168TV-ի «Ռանդևու» հաղորդման հյուրն է հասարակական-քաղաքական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 1 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
«Հայաստանում 700 000 դրամ ստանում է 13 ուսուցիչ, բայց նրանք աշխատում են 1.5 դրույքով, որն անթույլատրելի ծանրաբեռնվածություն է, որն անդրադառնում է որակի վրա»,- անդրադառնալով Կառավարության PR-ին՝ «Պրեսսինգ» հաղորդաշարում ասաց կրթության հարցերով փորձագետ Սերոբ Խաչատրյանը:
Օրեր առաջ Առողջապահության նախարարությունը շրջանառության մեջ դրեց նախագիծ, որով սահմանվում էին բուժաշխատողների աշխատավարձերը։ Արդյունքը՝ լիակատար խառնաշփոթ համակարգում․ 5%՝ անեսթեզիոլոգին, 30%՝ վիրաբույժին, և այլն։
Միգրենը գլխացավ է, որը կարող է առաջացնել ուժեղ պուլսացվող ցավեր կամ պուլսացիայի զգացողություն, որոնք սովորաբար ի հայտ են գալիս գլխի մի կողմում: Հիվանդության զարգացման պատճառների, բուժման եղանակների մասին զրուցել ենք «Տոնոյան» ԲԿ նյարդաբան Արև Ղարիբյանի հետ։
Այդ ի՞նչ է տեղի ունեցել այդ ընթացքում, որ սպառնալիք է եղել հայկական պետականությանը:
ՓԾ ստորաբաժանումներն օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին՝ Ոստիկանության պարեկային ծառայության, ՏԻՄ ներկայացուցիչների և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների
Ո՛չ ոք Նիկոլ Փաշինյանին մանդատ չի տվել թաթախվելու կրոնական հարցերի մեջ եւ միջամտել բացառապես եկեղեցու նվիրապետությանը վերաբերող հարցերին։ Այս երկիրը
Շուշիի ռեալական դպրոցը հիշեցնում է, որ հայկական քաղաքները ոչ թե պարզապես բնակավայրեր են եղել, այլ քաղաքակրթական կենտրոններ՝ իրենց կրթական ավանդույթներով, մշակութային հավակնություններով և մտավոր ներուժով։ Թեև հիմա Շուշին շարունակում է օկուպացված մնալ թշնամու կողմից, սակայն նրա մշակութային իրական տեղը շարունակում է մնալ հայ մարդու և հայոց պատմության հիշողության առանցքում:
Նա նաև ընդգծել է, որ Հայ առաքելական եկեղեցին միջազգային հարաբերությունների սուբյեկտ է, քանի որ գործում է աշխարհի բազմաթիվ երկրներում, անդամակցում է տարբեր միջազգային եկեղեցական կազմակերպությունների և ունի Փաշինյանից անկախ
Վեհափառի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը։ Եվս 6 եպիսկոպոսի արգելվել է բացակայել երկրից։
Ինչպես տեղեկացնում են ՆԳ նախարարությունից, այսուհետ քաղաքացիները 112 հեռախոսահամարին զանգահարելով՝ հնարավորություն կունենան մեկ զանգով կապ
The Lion Sleeps Tonight երգի տեսահոլովակը ներառվել էր Թրամփի Truth Social սոցիալական ցանցում հրապարակված տեսանյութի վերջում, որտեղ պնդումներ կային 2020 թվականի ընտրությունների արդյունքների կեղծման մասին։
Օրերս Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույցում նշել էր, որ Հայաստանի քաղաքական գիծը չի ենթադրում Ռուսաստանի շահերին վնաս հասցնել։ Այնուամենայնիվ, տեսնում ենք, որ Երևանը մեծացնում է արևմտյան երկրների և
Աստված պահապան Վեհափառ Տիրոջը, Հայ Ազգին և մեր Երկրին …
Ուստի բոլորիս սրտի և հոգու պարտքն է հիմա հաղթանակելու պաշտպանելով ամենքիս հավատի օրրանը` Մայր Աթոռը իր առաքելաշավիղ Գահակալով։
Փետրվարի 15-ին՝ ժամը 10:05-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու
Միայն նիկոլական «իրական Հայաստանի» «Չորրորդ հանրապետություն»-ում է հնարավոր, որ վարչապետը, դատավորները, դատախազն ու քննիչները, խախտելով Սահմանադրությունը, օրենքները և Քրեական օրենսգիրքը,
Ջեյ Դի Վենսի հետ հանդիպումից մեկ օր անց «խաղաղ» Իլհամ Ալիևը հայտարարեց. «Մենք նույն վերաբերմունքն ենք ուզում հարյուր հազարավոր ադրբեջանցիների նկատմամբ, որոնց մենք անվանում
Երևանում փետրվարի 15-18-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 19-ին սպասվում է անձրև։
Իր շնորհավորական ուղերձում Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանն աջակցում է Իրանի ջանքերին՝ պաշտպանելու իր ինքնիշխանությունը, օրինական շահերը և անվտանգությունը։