Չեմ ասել երբեք ու հիմա էլ չեմ ասում, թե «թուրքը մնում է թուրք», բայց չեմ կարող չասել, որ հայը չի դադարում հայ մնալ՝
ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Մովսես Հարությունյանից տեղեկացել է, որ Սիմոնյանը գտնվում է արձակուրդում
Կատարվում է նախաքննություն:
«Պատկերիր Խաչը նախ մտքիդ և հոգուդ վրա. քանի որ, երբ Խաչը մեզ հետ է, ապա դևերը սարսափելի ու վտանգավոր չեն. իսկ մահը մահ չէ, այլ քուն: Խաչով բոլոր թշնամիները պարտված են: Այդ պատճառով Խաչը մեր պարծանքն է. բոլոր բարիքների սկիզբը. մեր համարձակությունն ու զարդարանքը» (Ս. Հովհան Ոսկեբերան):
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Թուրքիայի արտաքին գործերի
Թուրքական «MetroPOLL» հետազոտական ընկերության 2025-ի տվյալների համաձայն՝ Թուրքիայում հասարակության հոգեբանական վիճակը մնում է մտահոգիչ։ «Հասարակական հյուծվածություն և վստահություն» զեկույցի համաձայն՝ քաղաքացիների 61 տոկոսը գտնվում է բարձր կամ շատ բարձր հոգեբանական հյուծվածության մակարդակում։
Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Աբովյանի քննչական բաժին։
Այսօր Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին նշեց Սուրբ Հովհաննես Մկրտչի ծննդյան տոնը, որը նաև սիրելի Թեմակալ Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի անվանակոչության տոնն է. ասվում է ՀԱԵ Արագածոտնի թեմի տարածած հաղորդագրության մեջ՝ տեղեկացմամբ. «Տոնի առիթով, հանդիսապետությամբ Արագածոտնի թեմի վարչական խորհրդի ատենապետ Հոգեշնորհ Տեր Շնորհք աբեղա Պալոյանի Կարբիի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մատուցվեց տոնական Սուրբ Պատարագ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին […]
Չեն անի, քանզի առաջիկա ամիսներին այս իշխանության փրկօղակը, օգնողը Բաքուն ու Անկարան են լինելու, որ սրանց վերարտադրեցնեն, իրենց ծրագրերն ավարտին հասցնելու համար»։
Քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում այսօր հանդիպում է տեղի ունեցել Հայ Ազգային Կոնգրեսի և Հայ
Նա 2025 թվականի հունվարի 17-ից հետախուզվում էր գողության և մարմնական վնասվածքներ պատճառելու մեղադրանքներով. խափանման միջոցը՝ կալանք։