Պր՛ն Թունյան, որպես տնտեսագետ, որը հասկանում է, լա՞վ թիվ է այսքան ներդրումը թե՞ ոչ, Դուք Հայփոստում այսքան ներդրում արե՞լ եք, թե՞՝ ոչ
Զանգահարեք ոստիկանություն, ճշտեք տեղեկատվությունը և ի վերջո հարցրեք ինքներդ Ձեզ՝ ինչու պետք է իմ գումարը,
Մենք թույլ չենք տա, որ այս խայտառակությունն աննկատ մնա
Թագուհի Ղազարյանը նախագիծն ԱԺ ամբիոնից ներկայացնելիս հայտարարեց, որ հուշարձանների պետական ցանկերում ներառված պաշտամունքային կառույցները հնարավոր կլինի ցանկացած 3–րդ անձի` հատուցմամբ կամ անհայտույց օտարել
Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են նախաքննական մարմին։
Թող ինձանից չնեղանան ու հասկանան՝ որքան իրենց համար է անընդունելի, որ քահանան խոսում է եպիսկոպոսի կարգազանցության մասին, հազար անգամ անընդունելի է, երբ եպիսկոպոսը, օրվա քաղաքական իշխանությանը
Փրկարարները հղի կնոջը փրկարարական մեքենայով տեղափոխել են բժշկական կենտրոն։
Նարեկի ապօրինի ազատազրկման, նրա առողջական վիճակի վատթարացման եւ դրա հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկած է ոչ միայն անձամբ Նիկոլի, այլեւ նրա կամայականությունները սպասարկող ողջ շղթայի
Լուվրի անվտանգության աշխատակիցները ականատես են եղել թանգարանի ներսում տեղի ունեցող կողոպուտի, սակայն տատանվել են միջամտել և կանգնեցնել գողերին
Հայ առաքելական եկեղեցու Եպիսկոպոսաց ժողովը կկայանա Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում։ Այս մասին Sputnik Արմենիային հայտնեց Մայր աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Եսայի քահանա Արթենյանը։
Վթարի հետևանքով շտապօգնությունը մասամբ հայտնվել է ճանապարհի երթևեկելի գոտում, ինչի պատճառով էլ արհեստական խցանում է առաջացել։
Վարորդը փախուստի չի դիմել զանգել է շտապօգնություն և օգնել էր քաղաքացիների հետ օպերատիվորեն ժամանած Երևանի 103 շտապօգնության բժիշկներին վիրավորին տեղափոխել հիվանդանոց։
Վերոնշյալ խնդրի պատճառով ներկայումս հնարավոր չէ ակտիվացնել էլեկտրոնային ստորագրությունը։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ինքնությունը և մահվան հանգամանքերը։
Ucom-ը Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղում հաջողությամբ գործարկել է գերարագ ֆիքսված կապի ցանցը։ Այսուհետ, Զովունու բաժանորդները կարող են միանալ մարզերի համար նախատեսված ֆիքսված կապի բոլոր գործող սակագնային պլաններին՝ օգտվելով ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապից և հեռուստատեսությունից՝ բոլոր ծառայություններն ստանալով մեկ փաթեթով և ավելի մատչելի պայմաններով։
Արմեն Հովասափյանը գրում է. «Ընդհանրապես բնության օրենքն է՝ ձմռանը ձյուն է գալիս․ հայաստանյան իրականության համար այս փաստը դժվար է ընկալվում, այլապես ՀՀ միջպետական ճանապարհներին նման անտերխանան ու այս աստիճան կատաստրոֆիկ վիճակ չէր լինի»:
Սոֆթ Կոնստրակտ ընկերությունում օրերս տեղի է ունեցել Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տարեվերջյան տեղեկատվական հանդիպումը, որը մեկ հարկի տակ էր համախմբել Հայաստանի տեխնոլոգիական համայնքի առանցքային դերակատարներին։ Միջոցառմանը ներկա են եղել 200-ից ավելի տեխնոլոգիական ընկերությունների հիմնադիրներ, թիմերի անդամներ, գործընկերներ և ոլորտի ներկայացուցիչներ, որոնք իրենց ամենօրյա աշխատանքով ձևավորում և զարգացնում են Հայաստանի տեխնոլոգիական միջավայրը։
Քրիստոսի արձանի շինաշխատանքները, անկախ եղանակային պայմաններից, շարունակվում են։ Չի դադարում նաև աշխարհի տարբեր անկյուններից եկող հյուրերի հոսքը, այս մասին գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։
Հունվարի 16-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 19-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
Երևանում ու մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.83 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.88 դրամ։