5 տարին լրացել է, ոչինչ չունեն ասելու, մեզ չեն էլ ուզում ընդունել. Անհետ կորած զինվորի մայր
Արցախում՝ ադրբեջանական օկուպացիայի տակ մնացել է 5658 հուշարձան՝ բոլորը վտանգված են. Սերգեյ Շահվերդյան
Արցախից բռնի տեղահանվածների մասով բացակայում է պետական համակարգված քաղաքականությունը. Գեղամ Ստեփանյան
Ո՞վ և ե՞րբ է որոշել, որ երկրի լինելիության խնդիրը, ազգային, մշակութային ինքնության կենարար առանցքը, որով պայմանավորված է ցանկացած մեծ կամ փոքր ժողովրդի գոյատևումը, կարող են օրերից մի օր քաղաքական հարց հռչակվել իշխող պոլիտբյուրոյի կողմից:
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.9 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 5.2 դրամ:
Դեկտեմբերի 10-ին սպասվում է անձրև և մառախուղ, 10-ի գիշերը՝ հորդառատ։
Դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ 503 լրագրող գտնվում է անազատության մեջ. ասվում է «Լրագրողներ առանց սահմանների» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության՝ 2025 թվականին լրագրողների իրավունքների խախտումների վերաբերյալ զեկույցում։ Ամենից շատ լրագրողներ անազատության մեջ են գտնվում Չինաստանում. այնտեղ կալանավորված է 121 անձ։ Երկրորդ տեղում Ռուսաստանն է՝ 48, և Մյանման՝ 47 բանտարկյալով։ Ընդ որում, Ռուսաստանում են պահվում ամենամեծ թվով օտարերկրյա […]
Քրիստոնեական պատկերագրության մեջ հանդիպում ենք խորհրդանշական բովանդակություն ունեցող ինչպես իրական, այնպես էլ երևակայական, առասպելական բազմապիսի կենդանիների և թռչունների (սիրամարգ, աքաղաղ, արծիվ, եղնիկ, առյուծ, հուշկապարիկ և այլն):
Վարորդը և ուղևորը, մեքենայով հանդերձ, տեղափոխվել են Համայնքային ոստիկանության Սևանի բաժին, որտեղ մեքենայի բեռնախցիկում հայտնաբերվել է 82 սիգ:
Ըստ «Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության» (OECD) տվյալների՝ Թուրքիան ռեկորդային ցուցանիշներ է գրանցում բարձրագույն կրթություն ունեցող անձանց գործազրկության մակարդակի տեսանկյունից:
Նախկին վարչապետը մեղադրվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին բռնության կոչեր հնչեցնելու համար։ Թե առաջին, եւ թե վերաքննիչ ատյանները արդարացրել են նախկին վարչապետին՝ նրա արարքում հանցակազմ չլինելու հիմքով:
Մինչև վերջերս Նիկոլ Փաշինյանը միանշանակ պնդում էր անում, թե մարդիկ Հայաստանում սկսել են ավելի լավ ապրել, քան նախկինում։ Հասկանալի է, թե նա ում նկատի ուներ՝ այդպես ասելով։ Իր շրջապատում կան մարդիկ, նույն ՔՊ-ականները, որոնք նախկինում ծակ գրպաններով էին, իսկ հիմա պետության հաշվին վայելքների մեջ են ապրում։
Դե, իսկ թե ընդամենը վերջերս ՔՊ-ական պատգամավոր դասախոս Թագուհի Ղազարյանի աշխատանքային պայմանագիրը ՔՊ-ական քարոզով զբաղվելու պատճառով չերկարացնելուց հետո ինչ տեղի ունեցավ Ամերիկյան համալսարանում, երկար չպատմենք, միայն հիշեցնենք
Տարածաշրջանային տնտեսական նախագծերի իրականացումը կբարձրացնի փոխկախվածությունը, կամրապնդի խաղաղությունը և տնտեսական օգուտ կբերի երկու հասարակություններին։
Անհայտ անձինք հափշտակել են Արարատի մարզի Տափերական համայնքում պահվող 15-րդ դարի Ավետարանը. հայտարարում է Մատենադարանի տնօրինությունը։
Վրաստանում 2026 թվականի հունվարի 1-ից, միանգամյա օգտագործման պլաստիկե սպասքի շրջանառության արգելքի հետ մեկտեղ, կսահմանվեն նաև ֆինանսական տույժեր։
Այսօր այս իմաստով, այս համատեքստում մենք ստորագրեցինք Գերմանիայի և Հայաստանի միջև երկկողմ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի հռչակագիրը։ Մեր երկու երկրներն աշխատում են բոլոր ոլորտներում։ Երևանում կբացվի «Գյոթե»
Խուլիգանության և շորթման մեղադրանքներով հետախուզվող 34-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվել է
Զերծ մնացեք նման հարթակներում գումարներ ներդնելուց»: