Օգոստոսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ներկայացուցիչներին:
Կիեւյան կամրջին այս պահին արտակարգ իրավիճակ է. մոտ 30 տարեկան մի կին սպառնում է ցած նետվել:
«ՀՀ-ում գրանցված 125 ատրակցիոններից 84-ը բաժին է ընկնում Երևան քաղաքին, 6-ը՝ Կոտայքին, 6-ը՝ Լոռիին, 19-ը՝ Շիրակին, 8-ը՝ Սյունիքին և 2-ը՝ Արմավիրին: Այսօրվա դրությամբ Երևան քաղաքում գրանցված 84 ատրակցիոններից 74-ն անցել են փորձաքննություն, ստացել են համապատասխան փորձաքննության դրական եզրակացություն»,- այսօրվա ասուլիսն ասաց ՏԿԱԻՆ տեխնիկանան անվտանգության ազգային կենտրոնի փորձաքննության բաժնի պետ Լուսինե Հովհաննիսյանը:
«Մեր ամենամեծ խնդիրն այն է, որ վերելակների սպասարկման ոլորտում ունենք մասնագետների խնդիր. էլեկտրոմեխանիկները մեծահասակներ են, աշխատում են գերծանրաբեռնված ռեժիմով»:
Նորաստեղծ Հայ-Ռուսական միության նպատակների շարքում առանձնակի դեր է զբաղեցնում Հայաստանի գյուղերին օգնության ցուցաբերումն՝ արտագաղթը կասեցնելու նպատակով: Այս մասին նախօրեին տեղի ունեցած հիմնադիր նիստում միության նախագահի պաշտոնում ընտրվելուց հետո հայտարարել է հասարակական գործիչ Անդրանիկ Նիկողոսյանը: «Մարդիկ լքում ե
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ազգային բարերար Նազար Նազարյանին՝ ծննդյան հոբելյանական տարեդարձի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ճանապարհային ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել:
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Հոգեշնորհ Տ. Նարեկ վարդապետ Ավագյանը նշանակվել է Արթիկի թեմի առաջնորդական տեղապահ:
Ամուսնու կողմից հրազենային վնասվածքներ ստացած 28-ամյա Մելինե Ասատրյանը նորածին որդու հետ դուրս է գրվել «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից: Այս մասին 168.am-ից հայտնեցին բժշկական կենտրոնից:
նորհակալ եմ բոլոր այն մարդկանց, ովքեր անհանգստանում, աղոթում էին մեր համար:
Ազգաբնակչությանը խորհուրդ է տրվում խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց մաշկ ունեցող անձանց:
Աշխարհահռչակ երաժիշտ Տիգրան Համասյանն ամուսնացել է:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Հրաչյա Հովհաննիսյանի լիազորությունները 2015 թվականի օգոստոսի 2-ից դադարած համարելու մասին: ՀՀ Նախագահը հրամանագիրն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ, Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետերով և հիմք ընդունելով Արդարադատության խորհրդի […]
Օգոստոսի 2-ին, ժամը 21.21-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նորք Մարաշ 17-րդ փողոցի մոտակայքում այրվում է բուսածածկ տարածք:
Օգոստոսի 3-ին, ժամը 01.36-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Ճամբարակ-Բերդ ավտոճանապարհին «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Մեր ցավը մոռանալ հնարավոր չէ, այն ահավոր է, բայց թույլ չենք տա, որ անցյալը մեզ սպանի, որովհետև մենք եղել ենք, կանք ու կլինենք, մենք պետք է ապրենք և արարենք:
Նա՝ վիրաբուժական բաժանմունքի սանհանգույցում, իր մոտ գտնվող ածելիով իր աջ նախաբազկի հետին մակերեսին դիտավորությամբ առաջացրել է բազմաթիվ քերձվածքներ, ինչը հանգեցրել է զինվորական ծառայության դադարեցնելուն:
Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Վանաձորի մասնաճյուղն այս տարի ընդունելություն է կատարել 8 մասնագիտությունների գծով:
2015-ի օգոստոսի լույս 1-ի գիշերը Ադրբեջանի զինված ուժերում, առաջնագծում, գրանցվել է մարտական կորուստ, տեղեկությունը որի մասին տեղ չի գտել ադրբեջանական պաշտոնական լրահոսում։
Այսօր՝ օգոստոսի 2-ին, Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ խոշոր հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի Կամարիս գյուղում:
Այսօր՝ օգոստոսի 2-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել երևանում:
«Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնից հուլիսի 27-ին «Էրեբունի» ԲԿ տեղափոխված և երկու օր անց մահացած 26-ամյա ծննդկան Մերի Մարգարյանի ջերմությունը մի քանի օր 39,4-ից չի իջել:
Օգոստոսի 2-ին, ժամը 11.20-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցի սկզբնամասում` «Երեք լճեր» կոչվող տարածքի առաջին լճում, տարեց տղամարդու դի է նկատվել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Օգոստոսի 2-ին` ժամը 09.08-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Անուշավան գյուղի թիվ 31 փողոցի տներից մեկի մոտակայքում այրվում է պահեստավորված անասնակեր:
Օգոստոսի 1-ին ` ժամը 23.45-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ավան Առինջ թաղամասում՝ «Հատիսի լանջին» ռեստորանային համալիրում, քաղաքացիների (10-ից ավել) ինքնազգացողությունը վատացել է, շտապօգնության աշխատակիցները մի քանիսին հոսպիտալացրել են հիվանդանոց:
ՀՀ կառավարությունը կաջակիցի Գյումրու «Լենտեքս» ՍՊ ընկերությանը գործունեությունն ընդլայնելու ու նոր աշխատատեղեր ստեղծելու հարցում:
Ալավերդու սպանության մանրամասները:
Օգոստոսի 1-ին ` ժամը 20.42-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ճամբարակ քաղաքից մոտ 1.5 կմ դեպի Սևան տեղի է ունեցել ՃՏՊ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Հուլիսի 31-ին, ժամը 15.30-ի սահմաններում, Գյումրիի Ղանդիլյան և Խրիմյան Հայրիկի փողոցների խաչմերուկում «Օպել-Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է «ՎԱԶ-2109» մակնիշի ավտոմեքենային:
Հուլիսի 31-ին, ժամը 19.30-ին, Երևանի Աճառյան փողոցի և Աճառյան 1-ին նրբանցքի խաչմերուկում «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենային: