Հրթիռներ ինկած են Դամասկոսի կեդրոնական համարուող շրջաններու վրայ: Այս մասին «Արեւելք» տեղեկութիւն ստացաւ Դամասկոսի իր աղբիւրէն:
Սեպտեմբերի 30-ին, ժամը 23.29-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Դիլիջան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Կարասար» հյուրանոց-ռեստորանային համալիրի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է. «Հայ հանրությունն անհամբեր սպասում է. թե Սերժ Սարգսյանն ի վերջո ում է նշանակելու պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարներ։ Նա արդեն՝ երկու փուլով նշանակել կամ վերանշանակել է ՀՀ տասնութ նախարարներից տասնվեցին։
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է. «Պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է մնալ ամենաթանկ ավիատոմսեր ձեռք բերող գերատեսչությունը: Օրինակ, ՊՆ-ն սեպտեմբերի 11-16-ը Երեւան-Վիլնյուս-Երեւան չվերթի համար ձեռք է բերել 4 ավիատոմս, հատը՝ 517 հազար դրամով:
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով` իշխանության կուլիսներում վստահ են, որ մարզպետներից առաջին հեռացողը կլինեն Արմավիրի, Արարատի, Լոռու եւ Կոտայքի մարզպետները:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Վերջին երկու օրերին քաղաքական դաշտում քննարկվող հիմնական թեման այն է, թե ինչու Սերժ Սարգսյանն, ի վերջո, արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարներին չի նշանակում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Վերջին օրերին համառ լուրեր են շրջանառվում այն մաիսն, որ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության պետ Արմեն Հակոբյանն առաջիկայում պաշտոնանկ է արվելու:
Վարորդի սթափության վիճակի զննություն կատարվում է այն դեպքում, երբ օրենքը նախատեսում է քրեական կամ վարչական պատասխանատվություն ալկոհոլ, թմրամիջոցներ և (կամ) հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութ գործածելու և այդ վիճակում տրանսպորտային միջոց վարելու համար` իրավասու պետական մարմինների որոշումների կամ ուղեգրերի և կազմակերպությունների կամ քաղաքացիների դիմումի համաձայն:
Սեպտեմբերի 30-ին, ժամը 20.47-ին ահազանգ է ստացվել, որ Սիսիան-Աշոտավան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Տաքսու ուղեվարձը չվճարելու հետևանքները:
Սեպտեմբերի 30-ին, ժամը 17.06-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Թբիլիսյան խճուղում՝ կերամիկայի պահեստների մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, առկա է վառելիքի արտահոսք. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում են երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերի և տեսախցիկների տեղադրման աշխատանքները:
Արդեն տևական ժամանակ է, ինչ Ալ. Ցվերիանովի գտնվելու վայրի վերաբերյալ որևէ տեղեկություն հայտնի չէ, ինչն անհնար է դարձնում նրա իրավունքների հետագա պաշտպանությունը: Կազմակերպության ահազանգին ի պատասխան՝ Ոստիկանությունը ևս քայլեր չի ձեռնարկել նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ՝ հայտնելով միայն, որ Ալ. Ցվերիանովը ՀՀ տարածքում հաշվառում չունի, նա բացակայում է նաև Վրաստանում հաշվառված իր մշտական բնակության վայրից:
Իրանի Ինտերպոլի կողմից միջազգային հետախուզման մեջ գտնվողը հայտնաբերվեց Երևանում:
Արդյո՞ք շարժման մեջ գտնվող ճանապարհային ոստիկանության մեքենայից հնարավոր է արձանագրել հանդիպակաց կամ համընթաց ընթացող մեքենայի ճշգրիտ արագությանը:
Մանրամասները՝ ՀՀ ոստիկանության տեսանյությում:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում շարունակվում է զինված խմբի կողմից 2016 թվականի հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի վարչական շենքերն ու հարակից տարածքը զավթելու և պահելու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ և 235-րդ հոդվածներով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
«Սասնա ծռերին» օժանդակելու մեջ մեղադրվող Վարդգես Գևորգյանը Պավել Մանուկյանի հորդորով այսօր դուրս է եկել հացադուլից։ 44 օր շարունակ նա հացադուլ էր հայտարարել։ Այժմ Վարդգես Գևորգյանը Նուբարաշեն ՔՀԿ-ից տեղափոխվել է դատապարտյալների հիվանդանոց։
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիրի մարզի Նորակերտ գյուղի 2 բնակչի ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ: Ձեռնարկված քննչական-օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզվել է և ձերբակալվել:
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորը հայտնել է պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող պաշտոնատար անձի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու վերաբերյալ տվյալներ:
Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ ներկա ռազմաքաղաքական իրավիճակում կադրերի կառավարման և ռազմակրթական համակարգում առկա խնդիրների քննարկումը, խելամիտ լուծումների և առաջիկա զարգացումների ուղենշումն անչափ կարևոր են զինված ուժերի առջև դրված խնդիրները պատշաճ կատարելու և մարտունակությունը պահպանելու համար:
Ստուգվել է զորամասերի մարտական պատրաստության և պատրաստականության, շտաբերի պատրաստության վիճակը: Զորամիավորման ենթակա հրետանային զորամասերը և ստորաբաժանումները հանձնել են ստուգարքներ հրետանու մարտական հրաձգությամբ:
ՀՀ առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանն իր աշխատանքային առաջին երկու օրվա ընթացքում շրջայց է կատարել նախարարության ստորաբաժանումներում, ծանոթացել աշխատակիցների հետ, նրանց հետ զրուցել իրականացվող ծրագրերի ընթացքի մասին։
Այսօր առաւօտեան ծանրօրէն վիրաւորուած Միրէյ Հինտոյեան մահացած է։ «Արեւելք»ին այս մասին յայտնեց լրագրող Յովիկ Շէհիրեան: Նշենք, որ Միրէյ Հալէպի մէջ այսօր զոհուած 12 տարեկան Արման Հինտոյեանի քոյրն է: Ինչպէս «Արեւելք» նախապէս հաղորդած էր, զոհուած Արամի եւ Միրէյի մայրը՝ Պէթի նոյնպէս վիրաւորուած է եւ կը գտնուի հիւանդանոցի մէջ:
Արդեն շուրջ չորս ամիս Բաքվի բանտերից մեկում պահվող ՌԴ քաղաքացի Մարատ Ուելդանովի քույրը change.org կայքում «Ռուսաստա՛ն, պաշտպանի՛ր քո քաղաքացուն» վերնագրով ստորագրահավաք է սկսել՝ ուղղված ՌԴ իշխանություններին՝ եղբորը բանտից ազատելու խնդրանքով:
Պատգամավորի հիմնական գործը պետք է լինի օրենդրությամբ զբաղվելը
Սեպտեմբերի 30-ին, ժամը 13.08-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հաղպատ-Ակներ միջհամայնքային ավտոճանապարհի աջակողմյան հատվածում գտնվող Դսեվանք ամրոցի մոտակայքում երկու զբոսաշրջիկ ընկել է լեռան ստորոտից. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Նա նշեց, որ իրենք դադարեցրել են վերլուծություններ անել, քանի որ, երբ այդ տվյալները ներկայացրել են Գյուղնախարարությանը, նրանք հայտարարել են, որ այդ թվերը չեն համապատասխանում իրականությանը։
Հալեպահայությունն այսօր ապրել է սիրիական պատերազմի ամենածանր օրերից մեկը:
«Հույս և հավատ է ներշնչում, ողջունում ենք, որովհետև մեր կարծիքն է, որ նոր վարչապետը մեծամասնության շահերին ի օգուտ և հասարակության շահերին օգտակար գործառույթներ է իրականացնում և շատ բարձր գրագիտություն է դրևսորել։ Մենք գնահատում ենք նաև նոր կառավարության սկզբունքայնությունը, հարցերի վերաբերյալ մոտեցման ոճը։ Մեր սրտով է, և մենք կարծում ենք, որ հուսախաբ չենք լինի»։