ՆԳՆ և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողները պաշտոնեական կեղծիքի և դրան դրդելու կասկածանքով մի խումբ անձանց են ձերբակալել:
Վարդենյաց լեռնանցքում և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում, Աշտարակի տարածաշրջանում, Արտաշատ-Երևան ավտոճանապարհին մառախուղ է
Դեկտեմբերի 9-ին, 10-ի գիշերը սպասվում է անձրև։
Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02։
Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից՝ բնակիչներին խնդրելով չանհանգստանալ։
Այս խնդրի առջև կանգնած ծնողները շատ անգամ մատնանշում են, որ իրենց երեխաները կտրականապես հրաժարվում են կարդալուց: Զարմանալի չէ, քանի որ կարդալն արդեն ծուլությանը վարժված երեխաներից աշխատանք է պահանջում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում իրականացված մեծածավալ քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Զ․Հ․-ն ստեղծել և ղեկավարել է հանցավոր կազմակերպություն՝ դրանում ներառելով բազմաթիվ անձանց և հստակ սահմանելով նրանցից յուրաքանչյուրի դերակատարումը:
Վտանգավոր լինելուց անկախ «D915»-ը շարունակում է մնալ տեղացիների հիմնական երթուղիներից, քանի որ Տրապիզոնի և Բայբուրդի միջև այլընտրանքային ճանապարհներն ավելի երկար են: Հատկապես զբոսաշրջիկներին խորհուրդ չի տրվում օգտվել այս երթուղուց առանց լուրջ վարորդական փորձի։
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է նաև Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանի հետ, Հյուսիսային Ամերիկայի Հայ Ավետարանական միության առաջնորդների, ապա նաև՝ ԱՄՆ-ում Հայոց արևմտյան թեմի առաջնորդ Տեր Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանի հետ և այլն:
Ինչպես տեսնում ենք, նշված գրությամբ չի հայտնվել դիրքորոշում «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում Միքայել Սրբազանի հաշվին վիրահատվելու և բուժում անցնելու խնդրանքի վերաբերյալ:
Մենք պետք է կենտրոնանանք մեր օրակարգային խնդիրների վրա , մեր երկրի համար անհրաժեշտ։
«Երկու ծրագրերն էլ երկարաձգելու նախագծերը ներկայացվել են Վարչապետի աշխատակազմ։ Առնվազն 6 ամիս երկարաձգվելու են»,- ասել է Կոստանյանը։
Նախարարն անդրադաձել է նաև «Խաղաղության խաչմերուկը» նախաձեռնությանը։ Հանդիպման ընթացքում ելույթով հանդես է եկել նաև Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինը՝ ներկայացնելովերկկողմ տնտեսական համագործակցությանը և ինստիտուցիոնալ զարգացմանը նպաստող ռազմավարական ուղղությունները և առաջնահերթությունները։
Առաքելահաստատ ավանդության, Տիեզերական և ազգային եկեղեցական ժողովների կանոններն ամբարշտաբար և հանդգնաբար ոտնահարած ուխտադրուժ սպասավորների պատճառած եկեղեցահալած ավերները փարատելու և նրանց առ Աստված զղջմամբ և
ԵՄ-ն պետք է անհապաղ դադարեցնի իր ֆինանսական աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը և խորհրդակցություններ հրավիրի հրատապ և կարևոր թեմայով՝ դադարեցնելու ՀՀ իշխանությունների անօրեն գործողությունները:
«Նիստի» ընթացքում շարունակվել է նաև «տուժողների ցուցմունքների» հրապարակումը: Հաջորդ «նիստը» նախատեսված է դեկտեմբերի 9-ին:
Նախարարի այս պատասխանը խիստ զարմացրել է Միքայել Սրբազանի փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանին։
Հայցում ենք ամենքիդ աղոթական ներկայությունը՝ աղոթելու մեր սիրելի Առաջնորդ, հոգևոր ծնող՝ Մկրտիչ Սրբազանի, Տեր Գարեգինի, հոգևոր հայրերի և անարդար կերպով ազատազրկված ու գերեվարված մեր զավակների համար
Ավտոմեքենան տեղափոխվել է հատուկ պահպանվող տարածք:Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են նախաքննական մարմին:
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին տեղեկացվել է ՀՀ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ-ին։
Հետո արդեն, բնականաբար, տարանցման վճարներ կան դրանց համար, որոնք կազմակերպությունները պետք է վճարեն: Այսինքն, իրենք իրենց կողմից այդ սիմվոլիկ,
34-ամյա Սերգեյ Մանկոն որոնվում է որպես անհետ կորած
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Իշխանական պատգամավորին մի բան էլ հիշեցնեմ` մինչև 2017թ-ը, Ռիո մոլի կառուցումը, իր հիշատակած ավերակ գործարանի տարածքը Սարալանջի պողոտան երկու մասի էր բաժանել։ Դա փաստող լուսանկարն էլ Մեկնաբանության մեջ եմ թողնում
Ըստ օպերատիվ տեղեկությունների՝ Երևանի բնակիչ 32-ամյա Ա. Չիչոյանը հասարակության նկատմամբ անհարգալից, կամ իրավական, կամ բարոյական նորմերի նկատմամբ բացահայտ արհամարհական վերաբերմունք է ցուցաբերել և վիճաբանել է