Երևանի բնակիչ վարորդը և օտարերկրացի ուղևորները ներկայացվել են նախաքննական մարմին:
«Արցախն իմ սրտում» սոցիալ-բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Նժդեհ Իսկանդարյանը դիմել է Գագիկ Ծառուկյանին՝ սոցիալական ծանր պայմաններում հայտնված արցախցիների որոշ սոցիալական խմբերի անհետաձգելի աջակցության խնդրանքով։ Խոսքը վերաբերում է վառելիքաքսուքային նյութերի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների և անհայտ կորածների (238 անձ), ինչպես նաև 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված քաղաքացիական անձանց (22 անձ) ընտանիքների կոմունալ վճարումների հետ կապված ծախսերը հոգալուն։
Համախմբման գաղափար է պետք, այդ ուժը պետք է գտնենք միասին. Միքայել Մելքումյան
Քրեական վարույթի նախաքննությունը շարունակվում է՝ հանցավոր կազմակերպության ղեկավարների և անդամների ինքնությունը պարզելու, նրանց արարքներին քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում օրերս տեղի էր ունեցել համերգ՝ նվիրված Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի ղեկավար Հովհաննես Չեքիջյանի ծննդյան 97-ամյակին:
Վթարի հետևանքով ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժածներ չկան։
Սուտ են ասում, ոչ մի խաղաղության չեմ հավատում. դարերով թուրքը հայի թշնամին է. քաղաքացիներ
Վերջիններիս վերաբերյալ քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին:
Արցախահայերի ծանր սոցիալական խնդիրներին զուգահեռ Թորոսյանը «գլխապտույտ» ծրագրեր է ներկայացնում
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Երևանի բնակիչ 16-ամյա Գ․ Օ․-ն է։
«FLYONE ARMENIA» ավիաընկերությունը 2026թ. ապրիլի 1-ից մեկնարկելու է Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով չվերթերը:
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.82 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.87 դրամ:
Դեկտեմբերի 25-26-ին, 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Ես բազմիցս օրինակներ կամ փաստեր եմ բերել նրա մասին, որ իշխանությունները (այդ թվում՝ ՊՆ-ն) ապատեղեկատվություն են տարածում, թաքցնում են տեղեկատվությունը, կեղծ տվյալներ են ներկայացնում և այլն։
Համակարգային կոռուպցիան արմատախիլ անելու խոստումներ էիր տալիս, նախկիններից հատիկ առ հատիկ պահանջում ես հետ վերադարձնել թալանածը, թիմակիցներիցդ պահանջ չունե՞ս:
Այլ մանրամասներ հայտնելուց փաստաբանը զերծ մնաց՝ կաշկանդված լինելով նախաքննական գաղտնիքով, միայն նշեց, որ Օհանյանը մեղադրանքը չի ընդունում։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են, ըստ քաղաքացու, իր նկատմամբ բռնություն կատարող պարեկի ինքնությունը։
Ո՛վ մեծ Աստված, որ տվել ես մեզ բարի հայր և սիրող մայր, Տուր մեզ շնորհք, անենք աղոթք, լինենք անհոգ, Ապրենք խելոք, պարկեշտ ու հեզ ու սիրենք Քեզ. Ամեն:
Ամերիկյան «Pew» հետազոտական կենտրոնի 2025 թվականի զեկույցի համաձայն՝ Թուրքիան գտնվում է այն երկրների շարքում, որտեղ հասարակական վստահության մակարդակը ամենացածրն է։ Չափահասների միայն 14 տոկոսն է կարծում, որ մարդկանց մեծամասնությանը կարելի է վստահել։
Մինչև Արցախի բռնի հայաթափումը, միջպետական վարկի տեսքով՝ Հայաստանը ֆինանսական օժանդակություն էր տրամադրում Լեռնային Ղարաբաղին. Տարեկան ընդհուպ 130-140 մլրդ դրամի չափով։ Արցախի բռնի հայաթափումից ու արցախցիների բռնագաղթումից հետո այդ գումարը մնում է Հայաստանի բյուջեում։
Համայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի արդյունքում երիտասարդները ներկայացել են բաժին:
Մի օր քամին այլևս չի պատմի իմ կարոտը։ Նա պարզապես կլռի։ Այդ լռությունը կլինի հանդիպման ձայնը
Գերագույն հոգեւոր առաջնորդն ամեն տարի այցելում է Իրանի քրիստոնյա ընտանիքներին, որոնց զավակները նահատակվել են հանուն Իրանի։
Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) տվյալների համաձայն՝ Թուրքիան աշխարհում 1-ինն է մեկ շնչին բաժին ընկնող տարեկան հացի սպառման ցուցանիշով։
Մենք պայքարել ենք, մեզ կալանավորել են» փաստարկը մարդկային առումով հարգելի է, բայց քաղաքականության մեջ չափման միավորը ոչ թե կրած զոհողության գինն է, այլ ստացված արդյունքը։ Եթե 2018-ից հետո կիրառված մոտեցումները
Ցուցադրություններն իրականացվել են La Cinémathèque du documentaire par la Bpi ծրագրի շրջանակում՝ «Բացելով ներկայի ծալքերը» խորագրի ներքո։
Նիկոլ Փաշինյանն իրավունք չունի միջամտելու եկեղեցու գործերին, ուժով մտնել եկեղեցի․ Փաշինյանն ինչի համար ընտրություններին քվե է ստացել, թող այդ պարտականությունները կատարի, խոստումները, որ տվել է՝ Շուշիի ու Հադրութի դեօկուպացիայից սկսած․․․և խաբել է։