Մինչ այսօր նկատելիորեն պասիվ դիրքորոշմամբ աչքի ընկած եվրոպական պաշտոնյաները հերթապահ քննադատական խոսքերով են հանդես եկել Իրանի իշխանության հասցեին
Էդգար Ղազարյանն ու Դավիթ Սարգսյանը «Երկու ճակատ» պոդկաստի հերթական թողարկմանը քննարկում են վարչախմբի պարագլխի պարտադրանքով Սուրբ Ծննդյան օրը հրավիրված «ուղտաերթը», Հայ Առաքելական եկեղեցու դեմ հալածանքների նոր ալիքը, Վեհափառ Հայրապետի, բանտարկված չորս Սրբազան հայրերի սկզբունքային ու անսասան կեցվածքը, նաև՝ համայն հայության՝ հայոց եկեղեցին պաշտպանելու հանձնառության կարևորությունն ու անխուսափելիությունը։
Բացահայտվել է մարդու առևանգման, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու, աշխատանքի պաշտպանության կամ անվտանգության կանոնները խախտելու, անձնական կյանքի գաղտնիությունը խախտելու, անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքների շրջանառության, հետամտելու և այլ դեպքեր։
Աստված չի օրհնում ապստամբությունը, քանզի Եկեղեցին պահվում է խոնարհությամբ, ոչ թե ամբարտավանությամբ
Ազատությո՛ւն Դավիթ Համբարձումյանին, Աշոտ Մինասյանին, Նարեկ Սամսոնյանին, Վազգեն Սաղաթելյանին և քաղաքական հետապնդման ենթարկվող մեր բոլոր հայրենակիցներին:
Վարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վանաձորի ընտրված քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքի
Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Ըստ Վրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալների` Վրաստանի էլեկտրաէներգիայի ներմուծումն աճել է, իսկ բնական
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը Կոտայքի մարզի բնակիչ 23-ամյա Սեյրան Խալաֆյանն է։
Սրան պետք է գումարել նաև արտաքին միջամտության վտանգը։ Ու խոսքը հռետորաբանական, քարոզչական կամ գործակալական միջամտության մասին չէ․ դրանք արդեն իսկ կան:
Մտահոգ, բայց եւ լավատես` Ներսես քահանա Ռուշանյան
Վեդիի համայնքային ոստիկանները ու պարեկները ավտոբուսի սրահում հայտնաբերել են Արարատի մարզի բնակիչ 72-ամյա Վալոդ Մ․-ի դին։
Ազատան գյուղի 25-ամյա բնակիչը և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին:
Սպասարկող ընկերությունները օգնություն են ցուցաբերում նաև վարորդներին՝ մեքենաները դուրս բերելով արգելափակումից։
ՀՀ կադաստրի կոմիտեի պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով (2 դրվագ) և 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:
Ի պատասխան դատարանի այսօրվա որոշման՝ Նարեկ Սամսոնյանը հացադուլ հայտարարեց, որը, թեև ինձ համար խիստ մտահոգիչ, բայց, վստահ եմ՝ գիտակցված քայլ է։ Ոգու արիություն, տոկունություն ու առողջություն եմ մաղթում տղաներին։
«Սա ահավոր ռեկետ է, կասեի՝ այստեղ կառավարական ռեկետ է տեղի ունենում, այսինքն՝ «կարմիր գծերի» հատվածները չեն կահավորում, այսինքն՝ հատուկ չեն կահավորում, որպեսզի մարդիկ այս սեզոնին խախտում անեն։ Վերջերս այս «թակարդում» հայտնվել եմ նաև ես, երբ փողոցում՝ գետնի վրա այլ նշան է, գլխավերևումդ՝ այլ։
Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Պաշտոնեության անունից Վեհափառ Հայրապետին շնորհավորական խոսք ուղղեց նաև Մայր Աթոռի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնից Մանուշակ Գևորգյանը։
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակական քայլեր է ձեռնարկում ստվերային տնտեսության նվազեցման, հարկերից խուսափելու դեպքերի կանխարգելման և մաքսային իրավախախտումների բացահայտման ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից: Օրերս ԻԻՀ-ից «Ագարակ» սահմանային անցակետ են ժամանել մարդատար տրանսպորտային միջոցներ տեղափոխող երկու ավտոքարշակներ։ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերից ստացված օպերատիվ տեղեկատվությոնների համաձայն՝ «Ագարակ» անցման կետի մաքսային ծառայողները իրականացրել են տրանսպորտային միջոցների […]
Ստամբուլում հունվարի 8-ի ուժեղ քամիները և փոթորիկը զգալի նյութական վնասներ են առաջացրել, ինչպես նաև կաթվածահար արել քաղաքի տրանսպորտային հաղորդակցությունը։
Առաջիկա 5 օրերին օդի ջերմային ֆոնում էական տատանումներ չեն կանխատեսվում, այսօր՝ կեսօրից հետո, և հունվարի 10-ին Հանրապետության առանձին հատվածներում սպասվում է ձյուն, լեռնային առանձին գոտիներում բուք:
«Երևանի տրանսպորտ» ՓԲԸ-ի մամուլի խոսնակ Գեղամ Ասատրյանը տեղեկացնում է, որ ուղևորը ծեծել է թիվ 16 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտի վարորդին։
Նշվում է, որ խնդիրը ցերևիլիդ տոքսինով աղտոտման հավանական ռիսկ հայտնաբերելու հետ է կապված։ Դա կարող է առաջացնել սրտխառնոց, փսխում և ստամոքսի ցավեր: