Թուրքական մամուլի փոխանցմամբ՝ Վան նահանգում արևային էլեկտրակայանների տեղադրված հզորությունը 2025 թվականի դրությամբ հասել է 223․7 Մգվտ-ի։ Երկարատև արևային օրերը, բարձրադիր աշխարհագրական դիրքը և համապատասխան հողային ռեսուրսները Վանը դարձնում են վերականգնվող էներգիայի ներդրումների համար կարևոր ուղղություն։
Հայաստանից մշակութային արժեքների արտահանման համար պետական նոր տուրք կսահմանվի։ Համապատասխան որոշումն ընդունվեց ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
Այս ամենը առաջին հայացքից կարող է շատ կարևոր չթվալ, բայց իրականում սրանք այն սաղմերն են, որ կարող են ծնել
Նախիջևանի համալսարանի ուսանող, ազգությամբ թուրք 20-ամյա Բյուշրա Աքսուին մահացած են հայտնաբերել: Այս մասին տեղեկացնում է ermenihaber.am-ը։
ՀՀ պետական գույքի կառավարման կոմիտեին ամրացված 2024 թ. արտադրության երկու տրանսպորտային միջոց՝ ընդհանուր 40 մլն դրամ արժողությամբ (յուրաքանչյուրը` 20 մլն դրամ), հետ կվերցվի կոմիտեից և կփոխանցվի ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեին։
ՄԻՊ–ի գրասենյակից հայտնում են, որ քննարկվել են մարդու իրավունքներին առնչվող հարցեր:
Հայաստանում օտարերկրյա կազմակերպությունների կասկածելի գործունեության վերաբերյալ թեման պարբերաբար անդրադարձ է պահանջում: Անհասկանալի նպատակներ հետապնդող չեխական «Առնիկա» հասարակական կազմակերպությունը տարիներ շարունակ պարբերաբար գալիս է Հայաստան՝ այստեղ, որքան կարելի է հասկանալ, «օդի, ջրի, հողի աղտոտում» գտնելու նպատակով։
69 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ պետական և հասարակական գործիչ պարոն Գագիկ Եգանյանը
Հայրիկիս առողջական վիճակը այս պահին գնահատվում է բավարար: Այս մասին գրել է Վագիֆ Խաչատրյանի դուստր Վերա Խաչատրյանը:
Թբիլիսիի Սուրբ Գևորգ առաջնորդանիստ եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Հուսիկ քահանա Հարությունյանն իր որդիական անվերապահ հավատարմությունն ու աջակցությունն է հայտնում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին ու նրա գահակալին՝ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Վեհափառ Հայրապետին։
Երևանում բախվել են «BMW»-ն ու «Chevrolet»-ը. կա 5 վիրшվոր
Ինչպես հայտնի է՝ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը դադարեցնում է ներգաղթային վիզաների տրամադրումը 75 երկրների քաղաքացիների։
Խմբի կազմում նախնական համաձայնությամբ կաշառք ստանալու համար Ապարանի համայնքապետարանի վերը նշված պաշտոնատար անձանց մեղադրանքներ են ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-րդ կետով և 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով: Նրանցից մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը:
Այսօր նաև Արագածոտնի թեմի Բարեխնամ Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի անվանակոչության տոնն է:
Բոլորս՝ մեր ամբողջ աշխատասեր ժողովուրդը, մեր մեծ թիմը և «Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը, մտնում ենք աշխատանքային նոր տարի ասել է Գագիկ Ծառուկյանը։
Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքչյանը, ժամանեց Երևան։ Նա «Զվարթնոց» օդանավակայանից անմիջապես ուղևորվելու է ամուսնու մոտ՝ «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալ։
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը այցելեց Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ հետևելու Անդրանիկ Մարգարյանի 16-րդ հուշամրցաշարի ընթացքին։
Ունենք 500 հոգանոց կամավորների բանակ, նրանց օգնությամբ թվայնացրել ենք մահվան վկայականները. Գալյան
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.81 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.86 դրամ։
Նա ներկայացվել է վարույթ իրականացնող մարմին և ձերբակալվել։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։
«Եթե այս աշխարհին պատկանած լինեիք, աշխարհը սիրած կլիներ ձեզ, որպես իրենից եղող մեկին: Բայց աշխարհը ձեզ ատում է, որովհետև Ես ձեզ զատեցի այս աշխարհից, և դուք այլևս այս աշխարհին չեք պատկանում» (Հովհաննես 15:19):
Հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին։
«Henley Passport Index»–ը հրապարակել է 2026-ի տվյալները, որի համաձայն՝ աշխարհի ամենաուժեղ անձնագիրը կրկին Սինգապուրինն է․ այն հնարավորություն է տալիս առանց վիզայի այցելել 192 երկիր։
Տարբերակել տակտիկական զիջումը՝ համակարգային փոփոխությունից, որովհետև ձեր հրապարակային «լավ»-ը՝ ձեր խոսքի պատասխանատվությունն է, որը վաղ թե ուշ օգտագործվելու է իշխանության լեգիտիմացման համար։
Վրաերթի ենթարկվածը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։
«2020թ. սեպտեմբերի 27ին Մինասյան Աշոտը 114 հոգանոց կամավորական ջոկատով մեկնեց Արցախ,- գրել է քաղաքագետ Գուրգեն Վարդանյանը և մանրամասնել,- Ջոկատը տեղակայվեց Հադրութ Ֆիզուլի հատվածի դիրքերում, որտեղ իսկական մսաղաց էր։