Օրերս Մատենադարանի Հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ժամանակ Խորհրդի նախագահ Ժաննա Անդրեասյանը տնօրինության որոշմամբ ստացավ Մատենադարանի «Երախտագիտության մեդալ»:
Առողջապահական ապահովագրության համակարգի 18-օրյա մեկնարկը հուսադրող չէ։ Համակարգը ներդրվել է առանց անհրաժեշտ ինստիտուցիոնալ հիմքերի՝ առանց պայմանագրերի, առանց օպերատորի, առանց հիմնադրամի լիարժեք ձևավորման։
Շենքը 15 հարկանի է և որոշ հարկերում դեռ բնակիչներ չկան։
Դեպքի փաստով փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են Ապարանի քննչական բաժին։
Վթարի հետևանքով 3 հոգի, որոնցից մեկը 8 տարեկան աղջիկ, մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Արմավիր» բժշկական կենտրոն։
«Տարին ձնառատ է, հատկապես տարեցները պետք է զգույշ լինեն փողոց դուրս գալու դեպքում»,- ասում է «Արթմեդ» ԲԿ վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի ծառայության ղեկավար Ռաֆայել Ավետիսյանը։
Մասյացոտնի թեմակալ առաջնորդի անդրանիկ պատարագն է՝ ի պաշտոնե. եկեղեցին լեփ-լեցուն է
Աշխարհում շատ փորձություններ, հալածանքներ կան, բայց Հիսուսն ասում է՝ թող ոչ ոք ձեր ուրախությունը ձեզնից չխլի. Ռուբեն Վարդապետ
1930-ականների բռնաճնշումները հայ իրականության մեջ պարզապես քաղաքական հաշվեհարդար չէին: Դրանք ուղղված էին ազգային ինքնության հիմնասյուների՝ եկեղեցու, մտավորականության և պատմական հիշողության դեմ։ Խաչիկ Մուղդուսու գործունեությունն այդ համակարգի ամենախորհրդանշական դրսևորումներից մեկն էր: Նա ոչ միայն կատարող էր, այլև իր գիտակցված մասնակցությամբ նպաստեց հայ հասարակության հոգևոր ու բարոյական դիմադրության ոչնչացմանը: