Տղամարդու հայտնաբերման մասին տեղեկացվել է Հայաստանում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն։
Ի դեպ, Միքայել և Բագրատ սրբազաններին կալանավորել է նույն
Ըստ Վարդանյանի՝ այսօր ԱԱԾ-ն դարձել է այս իշխանության կողմից շահագործվող մի մարմին, կարելի է ԱԱԾ-ն նույնականացնել թրաֆիքինգի զոհի հետ։
Մենք վերջնականացրել ենք խաղաղության համաձայնագիրը», -Ժնևում լրագրողներին ասել է նա:
Ի դեպ, ավելի վաղ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը կանխատեսել էր.
Այն, ինչ այսօր արվում է, նպատակ ունի ոչ թե արդարություն հաստատել, այլ պատժել սկզբունքայնությունը և զուգահեռ վերահսկողության տակ վերցնել կաթողիկոսական աթոռը՝ Եկեղեցու
Նա ողջունել է ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը:
17-րդ դարի Սուրբ Ամենափրկիչ Վանքը, որը գտնվում է Տոնաշեն բնակավայրի մոտ՝ այժմ բռնազավթված Ադրբեջանի կողմից, ենթարկվել է վնասման։ 2024-2025 թթ. հեռացվել է վանքի մետաղյա ծածկի մեծ մասը, որը տեղադրվել էր 2009 թ․ վերականգնման ընթացքում՝ Արցախի Հանրապետության իշխանությունների կողմից ։
Հայաստանում անձնիշխանությունն ու կուսակցապետությունը, թշնամու օրակարգը սպասարկելը հենց այս տեսքն ունեն
Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան փոխանցմամբ՝ այս պաշտոնում նշանակվել է մայոր Թոմաս Շորլանդ Բոլը։
Նիկոլի մեթոդները իրոք կրեատիվ են.
Երեկ խորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանը 2026թ. բյուջեի նախագծի եզրափակիչ ելույթում հայտարարեց, որ թոշակառուների թոշակները բարձրացել են, սակայն այդ գումարն առձեռն չեն տալիս թոշակառուին, այլ տալիս են առողջապահության ապահովագրության միջոցով։ «Այո, կառավարումն ունի նրբություններ, և սովորում ենք ավելի արդյունավետ կառավարել։ Ինչ ենք ասում՝ ամսական 10.400 դրամով ավելացնենք, բայց էդ գումարն ի՞նչ է անելու, ինչի վրա է ծախսելու… […]
Պարզվել է, որ նշված անձինք «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնում գործող «Էլ Սի Վայկիկի» խանութ սրահից գողություն են կատարել։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, համալսարան են ժամանել ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Երվանդ Նիկոյանի գլխավորությամբ
Կառավարությունը որոշել է միավորել Գորիսի 2 պետական քոլեջները, հստակ ժամկետ է նշված եղել, ըստ որի՝ մինչև հունիս ամիս քոլեջներն արդեն պետք է միավորված լինեին։ Սակայն այդ ընթացքում իշխանությունը չի հասցրել գտնել տնօրենի համար թեկնածու, ուստի խախտել են Կառավարության որոշումը։ Երկու քոլեջների միավորման արդյունքում պետք է ստեղծվեր Գորիսի բազմագործառութային քոլեջը։
Կառույցը հայտնել է, որ ձերբակալվածներից մեկը՝ ՀՀ ՊՆ Երևանի կայազորային զինվորական հոսպիտալի հոգեբուժական բաժանմունքի բժիշկը, կալանավորվել է։
«ԼԻԳԱ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերության 100 % բաժնետոմսերը ձեռք են բերել ավստրիական «Գրավե Գրուպը» (GRAWE Group) և «Ցե–Կվադրատ» ներդրումային խումբը (C-Quadrat Investment Group)։ Այդ մասին այսօր կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը։
Այսօր Կառավարության հերթական նիստից հետո Նիկոլ Փաշինյանը որոշեց ճեպազրույց տալ լրագրողներին։
Հայաստանի Կենտրոնական բանկը հայտարարություն է տարածել:
500 հազար թոշակառուի խաբել եք. թոշակները 30 հազար դրամով չեք բարձրացրել. Թադևոս Ավետիսյան
Iravaban.net–ը ուսումնասիրել է Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման e-draft.am կայքում Արդարադատության նախարարության կողմից մշակած և հրապարակված նախագիծը, որով օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները կթույլատրվեն նաև կաշառք տալու կամ ստանալու դեպքերում՝ անկախ հանցանքի ծանրության աստիճանից։
Ընտրություններից առաջ ուսուցիչների աշխատավարձերը կբարձրացվեն
Ֆասթ Բանկը ՀՀ կենտրոնական բանկի, Հայաստանի բանկերի միության և «Իմ անտառ Հայաստան» հասարակական կազմակերպության միջև ստորագրված եռակողմ հուշագրի շրջանակներում 12 մլն 250 հազար ՀՀ դրամ գումար է տրամադրել Լոռու մարզում նոր անտառի հիմնման նախագծին։ Ֆասթ Բանկի ֆինանսավորմամբ 5,55 հա տարածքում 16 հազար 667 ծառ է տնկվելու։
ՀԱՅ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ԱՐՔԵՊԻՍԿՈՊՈՍՆԵՐԻ ԵՎ ԵՊԻՍԿՈՊՈՍՆԵՐԻ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ:
Թոշակը բարձրացնելը դժվար է. թոշակառուների թիվը մեծ է. Փաշինյանը 63 տարեկաններին առաջարկում է բիզնես անել
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու նպատակով վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
Դեկտեմբերի 4-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։