«Էս հարցուպատասխաններին տպավորություն է, որ աղանդի հավաքի եմ»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանին հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
Ավելի վաղ փաստաբանը տեղեկացրել էր՝ Արցախի նախագահը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ Բագրատ Սրբազանի գործով հարցաքննվելու նպատակով։
Վերաքննիչ քրեական դատարանը արձանագրել է, որ խախտվել է Տեր Վազգեն Հովհաննիսյանի բնակարանի անձեռնմխելիության իրավունքը։ Դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի որոշմամբ,
Տղամարդը և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։
Փայտանյութով բեռնատարը տեղափոխվել է բաժնի հարակից տարածք, իսկ կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են Նոյեմբերյանի քննչական բաժին։
Կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։
Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություն ունեցողներին խնդրում ենք դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին, կամ զանգահարել 1-02։
ՔԿՀ-ներում մահերը տարբեր խնդիրների հետևանք են, խցերում տեսախցիկներ կտեղադրենք. Սրբուհի Գալյան
Լառնակայից, Դուբայից, Աբու Դաբիից, Եկատերինբուրգից ժամանած ինքնաթիռներն, ամենայն հավանականությամբ, չեն կարողանում վայրէջք կատարել եղանակային պայմանների պատճառով։
FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը 2026թ. ապրիլի 3-ից մեկնարկելու է Երևան-Վիեննա-Երևան երթուղով չվերթերը:
Դեկտեմբերի 2-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Հայրապետական տնօրինությամբ կարգալույծ է հռչակվել Թալինի տարածաշրջանի հոգևոր հովիվ Տ․Թադե քահանա Թախմազյանը։ Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռից։
Երբ Սամվել Կարապետյանն իր միջոցներից 540 միլիոն դրամ էր ներդնում մեր երկրում ու Արցախից բռնի տեղահանված հազարավոր ընտանիքների տանիքն էր հոգում, երբ 1,1 միլիարդ դրամ էր ներդնում ու գյուղեր բարեկարգում, երբ Սոթքում 148 տուն էր վերակառուցում ու ընտանիքների բնականոն կյանք վերադարձի համար լուսավոր պայմաններ ստեղծում, այդ նույն ժամանակ Փաշինյանն այլ ներդրում էր անում. քաղաքական ձերբակալություններ, հասարակության պառակտում և գրոհ եկեղեցու դեմ։
Նիկոլ Փաշինյանը 2026 թ.-ի բյուջեի նախագծի եզրափակիչ ելույթում հայտարարեց, որ միջազգային բիզնես բրենդների ծագման պատմությունն ուսումնասիրելուց հետո հասկացել է, որ 63-ը թոշակի տարիք չէ։
Հիմա ինչի՞ մենք մարդկանց տանք էդ փողը, որ ինքը չիմանա, թե էդ փողն ինչպես արդյունավետ օգտագործի իր առողջության համար. գնա դեղատուն, այլ բան գնի, քան պետք է գնի, կամ բուժծառայություն ստանա, քան պետք է ստանա։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվում, որտեղ էլ պարզվում են հրդեհի հանգամանքները:
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի:
Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են։
Դեկտեմբերի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Նա նաև նշել է, որ հարցաքննությունը վաղն է:
5. ունենալ «Ամրոց Հայաստան», որպեսզի մեր երկրի նկատմամբ ցանկացած հարձակում ծրագրող ագրեսոր իմանա, որ դա իր վրա թանկ է նստելու:
Հիշեցնենք, որ անցյալ շաբաթ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ մեկընդմիշտ կդադարեցնի միգրացիան աշխարհի «բոլոր երրորդ երկրներից»։
Ընդգծվում է, որ պաշտոնական այդ զեկույցով փաստարկվել էր երեխաների անտեսումը, հոգեկան և սեռական բռնության ենթարկվելը: Բացի այդ, զեկույցում շեշտվել է, որ 2 աղջիկ երեխա հյուրանոցի աշխատողների ոտնձգությունների հետևանքով հղիացել են:
Այսօր նախագահի հրամանագրով ներում է շնորհվել «Արմավիր» ՔԿՀ-ում պատիժը կրող դատապարտյալներից մեկին. ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված տեսանյութում ասել է արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
Իբրև թե «ադրբեջանական ինքնություն» կերտելով՝ ի թիվս այլոց, Ադրբեջանում թիրախավորում են նաև ռուսական ու Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակիցների գերեզմանոցները: Խոսելով այս թեմայի մասին՝ «Գեղարդ» հիմնադրամի վերլուծաբան Արմինե Խանպիկյանը շեշտեց․ «Ադրբեջանի
Արդյունքում՝ հանձնուքում առկա կարտոֆիլի խյուսի միջից հայտնաբերել են թմրանյութի նմանվող, սպիտակ զանգված:
«Երանի՜ անոնց, որոնք սիրտով մաքուր են, որովհետեւ անոնք զԱստուած պիտի տեսնեն» (Մտ 5.8)։ Որո՞նք են սիրտով մաքուրները եւ ի՞նչ կը նշանակէ զԱստուած տեսնել։ Սիրտով մաքուրները անոնք են՝ որոնք կը փորձեն նմանիլ Աստուծոյ, որոնք կը խնդրեն Աստուծմէ իր սէրն ու սրբութիւնը դրոշմել իրենց հոգիներուն մէջ։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին: