«Վերջին շրջանում աշխարհասփյուռ հայությունը համախմբված իր ձայնն է բարձրացնում ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական եկեղեցու և Վեհափառ հոր»,- 168TV-ի «Ռեվյու» հաղորդման ընթացքում ասաց Գերմանահայոց կենտրոնական խորհրդի անդամ Սամվել Լուլուկյանը։
Պուտինը միշտ անկեղծ է եղել մեր հանդիպումների ժամանակ․ նա ինձ հայտնել է, թե որտեղ են իր կարմիր գծերը
Ուկրաինայի ծրագիրն է ապահովել, որ պատերազմը չդադարի
Աֆղանստանում իշխող «Թալիբան» շարժումը հայտարարել է, որ հարձակումների հետևանքով տասնյակ զոհերի և վիրավորների թվում եղել են նաև կանայք ու երեխաներ։
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում քաղաքագիտության դոկտոր, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Տիգրան Թորոսյանը խոսել է այն մասին, թե միջպետական հարաբերություններում գրագետ իշխանությունն ինչպես պետք է գործի, ինչպես պետք է առաջ տանի պետության շահը՝ չվտանգելով այլ երկրների հետ իր հարաբերությունները: Նա այս առումով բերեց իր անձնական փորձի օրինակը:
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են վարորդների և վիրավորների ինքնությունը։
Կողմերը նաև ընդգծել են կառուցողական փոխգործակցության և երկխոսության օգտագործման կարևորությունը բանակցային գործընթացն առաջ մղելու և ամուր փոխըմբռնման հասնելու հարցում
Հայ-ռուսական հարաբերությունների սկզբնավորումը սկսվում է դեռեւս Կիեւյան Ռուսիայի ժամանակներից։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 14–ին դատախազությունը քրեական հետապնդում է հարուցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմամբ՝ Արման Սարոյանի հետ կապված դատական ակտի կատարմանը խոչընդոտելու մեղադրանքով:
«Խուճապային խանգարումը նոպայաձև տագնապային խանգարում է։ Այն գերուժգին, առանց օբյեկտիվ սպառնալիքների մի իրավիճակ է, ինչի արդյունքում անձը վեգետատիվ նյարդային համակարգի կողմից ունենում է որոշակի ազդանշաններ կամ, այսպես ասած, խանգարումներ։ Դրանցից են շնչահեղձությունը, սրտխփոցը, սրտի շրջանում ճնշող ցավերը, գլխապտույտները, բերանի չորացումը, շրջապատի խորթացումը»,- 168TV-ի հետ զրույցում, խոսելով խուճապային գրոհի մասին՝ ասաց հոգեբույժ, հոգեթերապևտ Կարեն Ասլանյանը՝ հավելելով, որ այդ պահին մարդն ունենում է մահվան և խելագարվելու վախ։
Ընտրություններին 70-80 տոկոս մասնակցությունից հետո, Նիկոլը ճողոպրելու է. Նահապետյան
Դեպքի Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։