Վաղարշապատի քննչական բաժնում նախաձեռնվեց քրեական վարույթ, և հաջորդ օրը կատարված խուզարկությամբ «ԲՄՎ» մակնիշի մեքենայում հայտնաբերվեց մարիխուանայի նմանվող զանգված՝ մեկ կիլոգրամ 148 գրամ քաշով։
Գիտե՞ս, ինչու հաղթեցինք երեկ,- հարցրեց նախկին զինակիցն ու ինքն էլ պատասխանեց,-որովհետև երեկ մի քանիսը խոսում էին, մյուսները՝ գործում, իսկ այսօր բոլորը խոսում են, բայց, գործոնողներ, գրեթե, չկան…-ասաց ու լռեց…
Բելգիայի արտգործնախարար Մաքսիմ Պրևոն պատասխանել է X հարթակում առանձին գրառման մեջ՝ նշելով, որ «Բելգիային հակասեմական երկիր անվանելը ոչ միայն սխալ է, այլև վտանգավոր ապատեղեկատվություն է, որը խաթարում է ատելության դեմ իրական պայքարը»։
Հոդվածում նշվում է, որ ԱՄՆ-ին է բաժին ընկնում սպառազինությունների համաշխարհային մատակարարումների 43%-ը:
Ներկա է նաև Արցախի հոգևոր թեմի առաջնորդ Պարգև Սրբազանը: Պատերազմի տարիներ, ծանր մթնոլորտ, կորստի ցավ, դեռ պարզ չէ Արցախի ճակատագիրը, ապագան մթնշաղում է: Սակայն ԽԱՉԱԿԻՐՆԵՐ ջոկատը, ստանալով հերթական
Հաղորդումը փոխանցվել էր Համայնքային ոստիկանության Արաբկիրի բաժին, որտեղից էլ դեպքի վայր էր մեկնել օպերատիվ խումբ։
Հիշեցնենք, որ որսի կանոնները խախտելու, ինչպես նաև ապօրինի որսի դեպքում նախատեսվում են օրենքով սահմանված պատասխանատվության միջոցներ։
Դիտորդական առաքելության ղեկավարի պաշտոնում նրա նշանակելու որոշումը կայացվել է ԵՄ քաղաքական և անվտանգության կոմիտեների կողմից 2026 թվականի փետրվարի 17-ին:
Անդրադարձ է կատարվել ժողովրդավարական դիմակայունության շարունակական ամրապնդմանն ուղղված նախաձեռնություններին:
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, էներգետիկ անվտանգության փորձագետ Վահե Դավթյան է։
Հայաստանը զբաղեցրել է 8-րդ, Ադրբեջանը՝ 9-րդը, իսկ (համեմատաբար բարեկամական երկիր) Վրաստանը՝ 11-րդ հորիզոնականը։
Անցնող շաբաթ ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսն այցելեց Հայաստան և Ադրբեջան՝ Հարավային Կովկասում ուժերի ձևավորվող հավասարակշռության վրա ազդելու նպատակով։ Դրոնների վաճառքից մինչև ԱԷԿ-ի կառուցում, Բաքվի հետ ռազմավարական խարտիայից մինչև «Թրամփի ճանապարհ», Վաշինգտոնը փորձում է Բաքվին և Երևանին համոզել Ռուսաստանի հետ համագործակցությանն այլընտրանք ունենալու մեջ։
ՀՀ վարչապետը հայտարարել է, որ կառավարությունը մտադիր է վերահսկողություն հաստատել Հայ առաքելական եկեղեցու նկատմամբ և այն փոխարինել «իսկական,
Նրա ընտանիքի հայտարարությունը, ինչպես միշտ, միայն զգացմունք չէ, այն նաև պատգամ է և արժանապատվությունը պաշտպանելու խորհուրդ. «Սա պարզապես
Այսպիսի զորավարժությունները նպաստում են վստահելի գործընկերությունների ձևավորմանը, մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը և մեր ընդհանուր
Բանակցությունները տևել են չորս ժամից ավելի և կշարունակվեն վաղը։
168TVի «Թրիգեր» հաղորդաշարի հյուրը կովկասագետ Կարեն Իգիթյանն է։
Կավելաշվիլին շեշտել է, որ արևմտյան գործընկերները պետք է ընդունեն Վրաստանի՝ որպես արժանապատիվ և ինքնիշխան պետության կարգավիճակը, որը առաջնորդվում է
Հունվարի 10-ին՝ «ՔՊ ցուցակով պատգամավոր դառնալ պատրաստվող 44-օրյա պատերազմի մասնակցի խաղաղության տեսլականի ռևոլյուցիան. Ինչու 44-օրյան չավարտվեց Գանձակի պայմանագրով» վերտառությամբ հոդվածում անդրադարձել էինք կամավորական Միքայել Միքայելյանին, ով պատերազմի օրերին ժամանակ առ ժամանակ ակտիվություն էր դրսևորում Ֆեյսբուքում և տարաբնույթ գրառումներ կատարում (այդ թվում՝ իշխանամետ, իշխանապաշտպան): Օրինակ, որ «ստում են նրանք, ովքեր ասում են, թե Նիկոլ Փաշինյանը հողերը ծախել է»:
Նա տարածել է նաև Ֆրանսպրես գործակալության գրառումը, որտեղ ասված է. «Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երեքշաբթի սկսում է եռօրյա այցը
Արտահանման նպատակով թաքցված զարդերի ընդհանուր քաշը կազմել է 3 կգ 319 գրամ, որից 540 գրամը` ոսկենման մետաղից են եղել, իսկ 2779 գրամը` սպիտակ ոսկուն կամ արծաթին նմանվող մետաղից։
Հիշեցնենք, որ Արման Ծառուկյանն ընդհանուր առմամբ MMA-ում անցկացրել է 26 մենամարտ՝ տանելով 23 հաղթանակ։
Եթե ԱՄՆ-ն այս պահին առաջնորդվում է անգլիական հայտնի «նավատորմի սպառնալիքով զսպում» («fleet in beeing») սկզբունքով, ապա Իրանն օգտագործում է
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ դուրս եկած խռովարար եպիսկոպոսները՝ «Կճոյան&company»-ն, շատ վաղուց պիտի կարգալույծ արված լինեին։ Այսպիսի կարծիք հայտնեց 168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում հասարակական-քաղաքական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը՝ խոսելով Հայ Առաքելական Եկեղեցու հետապնդումների և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ քրեական հետապնդում հարուցելու թեմայի շուրջ։
Դեկտեմբերին Armenian Weekly-ի համար գրված հոդվածում արքեպիսկոպոս Խաժակ Բարսամյանը ներկա ճգնաժամը համեմատել է այն իրավիճակի հետ, որին պապական