Մեր ուժը որդեգրել է թափանցիկության, ներառականության և ազնվության ուղին ու սկզբունքները՝ ժողովրդի հետ փոխհարաբերություններում։ Վարչապետի թեկնածու առաջադրվեց ժողովրդի
Ներկայիս իշխանությունն իր ապօրինություններով չի հաղթահարել այս փորձություններից (test) որևէ մեկը։
Հետևյալ տեղերը զբաղեցրած շախմատիստները իրավունք կստանան մասնակցելու Հայաստանի պատանիների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարին՝
Բելգիացի կուլտային դերասան, ինչպես նաև մարտարվեստի վարպետ Ժան-Կլոդ Վան Դամը մարտահրավեր է նետել ամերիկացի հայտնի բլոգեր և բռնցքամարտիկ Ջեյք Փոլին: Այս մասին փոխանցում է championat.com-ը։
Ազատ արձակել ձերբակալված բոլոր հոգևորականներին, խղճի և քաղաքական բանտարկյալներին։
Այդ պրոցեսը կարող է կասեցվել մի տարբերակով՝ եթե Նիկոլ Փաշինյանը հեռացվի իշխանությունից:
Թրամփի վարչակազմն առաջնահերթ ուշադրություն է հատկացնում արհեստական բանականության զարգացմանը, դեկտեմբերին պաշտպանության նախարար Փիթ
Բարի գալուստ «խաղաղության դարաշրջան», որը մեզ ընդհանրապես չի երաշխավորում խաղաղություն ու արժանապատվություն»,- գրել է Բեգլարյանը:
Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու, Ամենայն Հայոց Հայրապետի և հոգևորականների դեմ շինծու քրեական գործեր կարող քննիչները, դատախազները և նրանց հրահանգ տվողները պետք է
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը Հայ Առաքելական եկեղեցու Գուգարաց թեմի առաջնորդ Հովնան եպիսկոպոս Հակոբյանն է:
«Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամը մեկ անձից ոչ մրցակցային գնման ընթացակարգով ծառայություններ է ձեռք բերել «Արկանել» ՍՊԸ-ից։ Ծառայությունների մատուցման պայմանագրի գինը կազմում է 20 միլիոն 837 600 դրամ։
Երկրի ղեկավարի հրահանգով արդարադատությունը
Նրանց թվում կան նաև նրանք, ովքեր մասնակցել են Արցախի շրջափակմանը և, ըստ էության, սովի են մատնել հայ կանանց ու երեխաներին։ Երևանում նրանց ընդունում են ամենաբարձր մակարդակով, հյուրասիրում և հյուրընկալում պետական բարձրագույն գրասենյակներում։
Դեպքի առթիվ ընտանիքը շարունակում է համագործակցել իրավապահ մարմինների հետ և սպասում է գործի արագ բացահայտմանը։
«Եթե այդ պայմանագրերն այդքան լավն են, նույն TRIPP-ի ու փոքր մոդուլային ռեակտորների հետ կապված, ինչո՞ւ դրանցից որևէ մեկը չի ստորագրվել: Այսինքն՝ առայժմ կա ոչ թե համաձայնագիր, այլ հուշագիր է, որը կարող է ոտքից գլուխ փոխվել, ենթադրենք, այն ժամանակ, երբ Հայաստանի իշխանությունները վստահ կլինեն, որ դրանք կարող են Խորհրդարանով անցկացնել: Եթե համաձայնագրեր չեն բերում, դա նշանակում է՝ կա՛մ բերելու բան չկա, կա՛մ դրանք բերելու հարմար ժամանակը չէ»: