Փաշինյանն անցավ Ռուբիկոնը. Ինչպիսի՞ առավոտ կբացվի հունիսի 8-ին
Որպես իրեղեն ապացույց առգրավվել է մեղադրյալի բջջային հեռախոսը, որով նա սոցցանցում հաղորդակցվել է աղջիկների հետ
Վրաստանում մեկ տարվա ընթացքում աղքատության շեմից ցածր գտնվող բնակչության թիվն աճել է 2%-ով, միաժամանակ 2,7%-ով ավելացել է այն մարդկանց թիվը, որոնք կարծում են, թե աղքատ են և օգնության կարիք ունեն:
Համայն Ռուսիո Պատրիարք Կիրիլն արգելել է ռուսներին աղոթել աշխատավարձի բարձրացման համար, քանի որ «երկինքը չի պատասխանում նման խնդրանքներին»։
Իրաքում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է երկրի ԱԳՆ Հաքան Ֆիդանի հարցազրույցից հետո.
Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ
Ստացել եմ դեռևս նախորդ տարվա նոյեմբերին իմ կողմից նշանակված միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները՝ Արշակ սրբազանին վերագրվող հայտնի տեսագրությունների իսկության պարզման նպատակով։
Դավիթ Յանի հիմնադրած Newo.ai ստարտափը հայտարարել է 25 միլիոն դոլարի A սերիայի ներդրում ներգրավելու մասին, որը գլխավորել է Ռատմիր Տիմաշեւը՝ համաշխարհային տվյալների պահուստավորման առաջատարներից մեկի՝ Veeam Software ընկերության համահիմնադիրը։
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը քաղաքագետ, սահմանադրագետ Վարդան Պողոսյանն է։
Իլհամ Ալիևի հարցազրույցը France 24-ին՝ իր բովանդակությամբ, ձևակերպում է Բաքվի իրական քաղաքական գիծը՝ ոչ միայն Արցախի նախկին ղեկավարության, այլ ընդհանրապես Հայաստանի հետ հարաբերությունների հարցում։
Ծառուկյանը Իլիայի մակարդակին չէ։ Իլիան նրան նոկաուտի կենթարկի»,- մասնագետի խոսքերն է մեջբերում ABC-ն։
Կարծում եմ՝ Ռուսաստանը, ինչպես ցանկացած երկիր, գործում է իր շահերին համապատասխան։
Այսօր տեղի ունեցողը բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդար է Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ։ Իշխանությունները փաստացի ապացուցում են, որ չունեն կարմիր գծեր։
Վանաձորում բացվել է «Միասնության թևեր»-ի գրասենյակը
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Ալվարո Արբելոան մեկնաբանել է Իսպանիայի առաջնության 24-րդ տուրի՝ «Ռեալ Սոսյեդադի» դեմ կայացած խաղում (4:1) թիմի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեի բացակայությունը։
Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը զգուշացրել է Թրամփին, որ «պատերազմ սանձազերծելու դեպքում Իրանը Թրամփին այնպիսի դաս կտա, որը նա չի մոռանա»։
BlackRock-ը, լինելով աշխարհի ամենամեծ ներդրողը, բաժնետոմսեր ունի թուրքական բազմաթիվ խոշոր ընկերություններում և բանկերում, որոնք ներգրավված են շինարարության և էներգետիկայի մեջ։ BlackRock-ը հանդիսանում է որպես «երաշխավոր», որ այս երկրների տնտեսական նախագծերը համապատասխանում են միջազգային ստանդարտներին։ Այս 3 ընկերությունները հանդիսանում են այն կամուրջը, որով Ադրբեջանի և Թուրքիայի տնտեսական հավակնությունները միանում են արևմտյան կապիտալին։
Հրապարակման մեջ նշվում է, որ Claude-ը օգտագործվել է Palantir Technologies-ի ենթակառուցվածքի միջոցով:
Ելույթ ունենալով Մյունխենի անվտանգության ամենամյա համաժողովում՝ Ուկրաինայի նախագահը հույս է հայտնել, որ «հաջորդ շաբաթ կայանալիք եռակողմ հանդիպումները կլինեն լուրջ, բովանդակալից ու օգտակար բոլորիս համար, բայց, անկեղծ ասած, երբեմն թվում է, թե կողմերը բոլորովին տարբեր բաների մասին են խոսում»։
Նորամուծություններն ուղղված են ավտոմեքենաների մաքսային արժեքի նվազեցման և նմանատիպ այլ մեքենայությունների դեմ պայքարին։