Փայտանյութով բեռնված «ՈՒԱԶ»-ը տեղափոխվել է բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։
Հարգանքիս հավաստիքը տոկուն հոգևոր հայրերի հանդեպ, որոնցից ակնկալվում է թե՛ չկոտրվել, թե՛ ամրացնել Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու քրիստոնեական ու ազգային
Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկը տվյալներ է հրապարակել ռուսների արտասահմանյան ճանապարհորդությունների ծախսերի վերաբերյալ և նշել, որ այդ ծախսերը 2025-ին հասել են 49.7 մլրդ դոլարի։ Այս մասին տեղեկացնում է ermenihaber.am-ը։ Ռուսների նախընտրելի ուղղությունների շարքում առաջին տեղում Թուրքիան է, որտեղ նախորդ տարի մեկնել է 4.61 մլն մարդ։ Թուրքիային հարջորդում են Արաբական Միացյալ Էմիրությունները՝ 1.72 մլն և Եգիպտոսը՝ 1.62 մլն այցելությամբ։ […]
Ընդգծենք, որ ԱՄՆ հետևողական կերպով փորձում է օգնել հայկական մշակութային ժառանգությանը պահպանությանը, ի մասնավորի մեջբերելով նաև 2025 թ․ հուլիսի 23-
Անդրադարձ է կատարվել միջտարածաշրջանային փոխկապվածության զարգացման հեռանկարներին:Երկուստեք կարևորվել է Հայաստանի և Ուզբեկստանի միջև տնտեսական և առևտրային կապերի զարգացումն ու ընդլայնումը, բարձրագույն և
Ցուցակում ընդգրկված են ավելի քան 300 անձ, ովքեր եղել կամ հանդիսանում են պետական պաշտոնյաներ կամ հանրային անձինք, և որոնց անուններն առնվազն մեկ անգամ հանդիպում են նյութերում:
Շահկերտ գյուղն այժմ գտնվում է Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության Ջուլֆայի շրջանում, ադրբեջանաբնակ է։
Բացի այդ, նա արժանացել է BAFTA մրցանակի և չորս Ոսկե գլոբուս մրցանակի։
Այս տարի արդեն 26 մահվան դեպք է արձանագրվել այդ հիմնարկներում։ Համաներումը պետք է կիրառվի ինչպես քրեական, այնպես էլ վարչաիրավական գործերի դեպքում։
ԱՄԵՐԻԿԱՆ ՏՎԵ՞Ց, ԹԵ՞ ՏԱՐԱՎ. ՀԱՅԵՐԻ ՓՈԽԱՐԵՆ` ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐ. թեմատիկ զրույց՝ Էդգար Ղազարյանի հետ
Փետրվարի 13-14-ը «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում, Հայաստան էին եկել Ադրբեջանի քաղհասարակության մի խումբ ներկայացուցիչներ, նրանց և ՀՀ քաղհասարակության ներկայացուցիչների միջև տեղի է ունեցել կլոր սեղան քննարկում։
Լրագրող Դավիթ Գալստյանը գրում է. «Թուրքիայի ՌՕՈՒ Bayraktar vs ժանդարմերիայի Bayraktar.
Դա մասամբ պայմանավորված է Ռուսաստանի՝ Ուկրաինայի դեմ շարունակվող պատերազմով։ Գերմանական զենքի արտադրողները իրենց եկամուտը մեծացրել են 36%-ով։
Մենք պաշտպանում ենք երկխոսությունը, օրենքի գերակայությունը և կրոնական հաստատությունների ու ավանդույթների նկատմամբ հարգանքը։
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը դիրիժոր Վահե Բեգոյանն է:
Իսրայելական կողմը պնդում է, որ պաղեստինյան խմբավորումը պետք է հրաժարվի բոլոր զինատեսակներից, այդ թվում՝ AK-47 ինքնաձիգներից։
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հերթական անգամ է անդրադարձել Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակին: Նա նշել է, որ Արևմուտքում չեն թաքցնում Հայաստանի հետ կապված իրենց ծրագրերը։
Միևնույն ժամանակ, Ռուբեն Վարդանյանի գործի առանձնացումն իհարկե բոլորովին «ֆորմալության» հարց չէ, այլ թերևս ավելի բազմազան շերտերի
Սպիտակ տունը Սուրբ Վալենտինի օրվա կապակցությամբ հրապարակել է Գրենլանդիայի, Վենեսուելայի նախկին նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի և միգրանտների պատկերներով բացիկներ՝ զավեշտալի գրառումներով։ Բացիկները ներկայացված են X սոցիալական ցանցում։