2026 թվականին Ucom-ը կշարունակի սահմանել զարգացման նոր նշաձող՝ զարգացնելով ցանցերը, ընդլայնելով կրթական ու համայնքային նախաձեռնությունները և ներդնելով տեխնոլոգիական լուծումներ, այդպիսով Հայաստանի բնակչության համար երկարաժամկետ զարգացում և կայուն ծառայությունների մատչելիություն և Հայաստանի թվային ապագայում շարունակական ներդրում ապահովելու համար։
Պարույր Սևակի տուն-թանգարանը հայտարարություն է տարածել:
«Սուրբ Պատարագի ժամանակ եպիսկոպոսապետի և թեմակալ առաջնորդի՝ եպիսկոպոսի անունների հիշատակությունն ունի հետևյալ հիմնական ու կարևոր նշանակությունները
Պատվաստվել կարելի է նաև այսօր, բոլոր պոլիկլինիկաներում պատվաստանյութը հասանելի է։ Կարող են դիմել և՛ ՀՀ քաղաքացիները, և՛ օտարերկրացիները։ Պատվաստումն անվճար է։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը կասեցվել է, սահմանվել է ժամկետ հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար»:
Վթարի փաստով Ապարանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ, վարորդի և վիրավորի ինքնությունը:
Ոստիկաններն ու պարեկները նշված սեփական տանը հայտնաբերել են ամուսինների դիերը:
Բռնի տեղահանված արցախցիներն իրենց ստացած գումարով հազիվ բնակարանի վարձ են տալիս. Գառնիկ Դանիելյան
«Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի երիտասարդական մրցույթին ներկայացված նախագծերը և դրանց հեղինակներն ինձ նոր լիցք, նոր ուժ են հաղորդել։
Վթարի հետևանքով 2 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
Հ.Մ.-ի նկատմամբ նշանակվել է վարչական տուգանք՝ 200.000դր
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդիչով բեռնատարների համար( բուք, մառախուղ):
Դեկտեմբերի 17-ին Արարատյան և Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ։
Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են։
Հայր սուրբ, դու ես իմ` Աստծո Միածին Որդու հետ հաշտության միջնորդն ու բարեխոսը, քեզ տրված իշխանությամբ արձակիր իմ մեղքերի կապանքները, աղաչում եմ քեզ:
«Թուրքիայի հեղափոխական պրոֆմիությունների կոնֆեդերացիային» (DİSK) կից «Միացյալ մետաղագործների դասակարգային հետազոտական կենտրոնը» (BİSAM) զեկույց է հրապարակել Թուրքիայում սովի և աղքատության շեմերի վերաբերյալ:
Մի բան էլ. Կայա Կալլասին բացատրեք, որ իրեն դիմել են ոչ թե «հայերը», այլ ընդամենը Հայաստանի կառավարությունը, որը նման բան անելու իրավունք չուներ»:
2025 թվականի սեպտեմբերի կեսերին ադրբեջանական ԶԼՄ–ները, հղում անելով ՆԳՆ–ին, հայտնեցին, որ «ահաբեկչական հարձակման փորձ է կանխվել»։ Նրանց վարկածով՝ Ավանեսյանը ձերբակալության ժամանակ իբր երեք նռնակ է նետել և
Բացի այդ, տարբեր կասկածանքով ձերբակալվել ու Համայնքային ոստիկանության տարածքային բաժիններ է տարվել 52 անձ։
Պատմական այս իրադարձությունը հստակ մի բան է ցույց տալիս. Եկեղեցու առաջնորդի վրա իշխանական ճնշումը ոչ միայն չի ապահովում իշխանությունների ուզած «հնազանդ» կաթողիկոսին, այլ բերում է հակառակ արդյունքին՝ պառակտում, ընդվզում, անվստահություն, իսկ վերջում՝ օրինական կաթողիկոսի պարտադիր վերադարձ։
Նա նաև նկատել է, որ Միացյալ Նահանգները պատմականորեն զգայուն տարածաշրջաններ մուտք գործելու պատմություն ունի տնտեսական նախաձեռնությունների տեսքով ներկայացված նախագծերի միջոցով, սակայն նման ներգրավվածությունը աստիճանաբար ընդլայնվել է ռազմական և անվտանգության ոլորտներում։
Երբ իշխանության լեգիտիմությունը ձևավորվում է արտաքին կառույցների հովանավորությամբ, ինքնիշխան ժողովրդավարության մասին խոսելը նվազագույնը ինքնախաբեություն է։
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը քաղաքագետ Անուշ Սեդրակյանն է։
«Հետև՛ս գնա, սատանա՛» (Մատթ. 16։23). Պետրոս առաքյալին տրված Քրիստոսի այս խոսքն ուղղված էր ոչ թե բացահայտ չարին, այլ այն մտածողությանը, որը բարության
Ներկայացնելով TRIPP-ի հարցում ԱՄՆ տեսլականը՝ դեսպանն ընդգծել է, որ այն երթուղի է, որը կօգնի կապել արևելքն արևմուտքին, արևմուտքը՝ արևելքին, վերջնական արդյունքում՝ Կենտրոնական Ասիան՝ Արևմտյան Եվրոպային։ Նրա համոզմամբ՝
Ավելին, ու՞մ են պետք լինելու ձեր առաջարկներն ապագային միտված, եթե դուք հիմա չապահովեք ձեր իսկ լայն պաշտպանական գիծը: Ո՞վ է ձեզ հավատալու հետո
2021 թվականին իրականացվել է նաեւ ՀՀ ամբողջ տարածքի օդային լուսանկարահանում, լուսանկարները ինտեգրվել են կադաստրային քարտեզին: Այդ ամենը տեղադրված է Ազգային գեոպորտալում: