Մասնակից մյուս անձանց ինքնությունները այս պահին պարզվում են։
Թուրքիայում հորդառատ անձրևներից հետո Ուլուաբաթ լճի ջրի մակարդակը զգալիորեն բարձրացել է։ Այն համարվում է Թուրքիայի քաղցրահամ ջրի կարևոր աղբյուրներից է ու բացի այդ հարուստ է ձկնապաշարով։
Մինչև մտածելը, թե ինչպես սովորենք սիրել, պետք է իմանանք, որ սերը զոհաբերություն է, իսկ զոհաբերությունը մասնակի չի լինում: Սովորել սիրել իհարկե մեր Տիրոջից՝ Հիսուս Քրիստոսից:
Թուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն (TÜİK) տվյալներ է հրապարակել մարդկանց կյանքի բավարարվածության վերաբերյալ։ Ըստ հետազոտության արդյունքների՝ Թուրքիայում բնակչության 55.3%-ը իրեն համարում է երջանիկ։ 2024-ին մարդկանց 49.6%- ն էր իրեն համարում երջանիկ։ Դժբախտ մարդկանց թիվը կազմել է 13%, 2024-ի համեմատ նվազել է 1.5%-ով։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված արարքը կատարել է Վանաձոր քաղաքի 47-ամյա բնակիչը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ պարզվել է, որ ժամը 17։00-ի սահմաններում նշված տարածքում Արարատի մարզի բնակիչներ 24-ամյա Գառնիկ Վ․-ի և 23-ամյա Նարեկ Մ․-ի հետ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել են նշված տարածք «BMW X 5» մակնիշի
Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանին և Կուբային կապում են հատուկ, պատմականորեն ձևավորված հարաբերությունները։
Այս պահի դրությամբ իրավապահ մարմինները դեռևս պաշտոնական որոշում չեն կայացրել՝ գործով քրեական վարույթ նախաձեռնելու վերաբերյալ։
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ
Ռուբեն Վարդանյանը հայ մարդու կատարելության օրինակ է և ժամանակի ընթացքում մենք նրա կարիքը ավելի ու ավելի շատ ենք զգալու։ Երբեք պետք չէ հուսալքվել, վհատվել,
Մլետա-Գուդաուրի հատվածում երթևեկությունն իրականացվում է անարգել:
Խանջյան փողոց-թիվ 7, 15, 18, 29, 41, 42, 46, 50, 53, 55, 74, 99 երթուղիներ, Նար-Դոսի փողոց-թիվ 13 և 40 երթուղիներ»,- ասված է ընկերության հաղորդագրությունում։
Ավելին՝ քահանաներս հաճախ կեղեքվել ենք՝ ստիպված լինելով սեփական միջոցներից հոգալ թեմի եկեղեցիների կոմունալ ծախսերը, կազմակերպել դրամահավաքներ՝
Արցախցիների սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված հարցեր նույնպես հնչեցին:
Նշվում է, որ ելույթներով են հանդես եկել նաև Պունտա դել Էստեի քաղաքապետ Խավիեր Կարբաժալը և պատվավոր հյուպատոս Վիլդեր Անանիկյանը:
Պետության կողմից դրամաշնորհի ձևով տրամադրվող ֆինանսական աջակցության գումարների օգտագործման մասին առաջին պայմանագիրը կողմերի միջև կնքվել է հունվարի 21-ին, պայմանագրի գինը կազմել է շուրջ 204 միլիոն 515.000 դրամ։
«Իրենք այդպես են որոշել, պարզապես քաղաքական դրդապատճառներով կալանավորել են»,-հավելել է փաստաբանը։
Կոնտեքստը հասկանալու համար. ըստ նկարագրությունների, Թումոյից մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա է եղել։ Որտեղ հարյուրավոր երեխաներ են միշտ լինում։
Առավելագույնը, ինչ Կիևը պատրաստ է քննարկել, ներկայիս առաջնագծի երկայնքով հակամարտության սառեցումն է՝ զորքերի հայելային դուրսբերմամբ։ Սա նշանակում է,
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,- այս մասին նշված է հաղորդագրությունում։
Միլիարդներ ու խաղաղություն խոստանալով Հայաստանը դարձնելու են Սոմալի: Էս երկիրը ոչ սահման ա ունենալու, ոչ էլ պետություն առհասարակ
Փետրվարի 18-ին վաղ առավոտյան Թուրքիայի և Հունաստանի քաղաքացիներին ծանուցումներ է ուղարկվել, որտեղ նշվել է, որ Իսրայելում 7 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Մոտ 1 մլն 348 հազար օգտատիրոջ ուղարկվել է տագնապի և նախազգուշացման ծանուցումներ:
Աջափնյակ վարչական շրջանում կրակnցներ են հնչել
Վերջին ամիսներին Գերդան սկսել էր դժվարությամբ շարժվել, և կամավորները նրան տեղափոխել էին կլինիկա։ Բժիշկները ախտորոշել էին ոսկրային քաղցկեղ։ Բուժման շնորհիվ նրան հաջողվել էր նվիրել ևս մի քանի ամիս՝ լի խնամքով ու ջերմությամբ։
Համացանցում «Ադրբեջանցիները Ամասիայում զրուցում են հայ պարեկների հետ» վերտառությամբ տեսանյութ է տարածվում:
Հայաստանի Հանրապետության սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները «Արզնի կաթնամթերք» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (ք. Երևան, Մոլդովական փողոց) իրականացվող ստուգման ընթացքում նմուշառում են կատարել «Սեմյոնիչ» ապրանքանիշի «կաթ պարունակող մթերք, կաթնայուղի փոխարինիչով, պատրաստված թթվասերի տեխնոլոգիայով 20%» արտադրատեսակից և հանձնել լաբորատոր փորձաքննության: