Պետական և մասնավոր մարմինների և կառույցների համագործակցության իրական հարաբերությունների զարգացում և խորացում ապահովելով`
Դեպքի փաստով ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժին։
Վատիկանում կստեղծվի այսպես կոչված Կովկասի մահմեդական վարչության ներկայացուցչություն։
Մեծ Պահքը թող լինի հոգևոր վերելք պտղաբեր լռությամբ, աղոթքով ներշնչված ընթերցանությամբ, սրտի ճմլմամբ։ Եվ Աստծո Խոսքը, որ ընդունում և պահպանում ենք,
«Թեհրանը» իսրայելական դրամա է Իրանում գտնվող Մոսադի գործակալի մասին։ Նախագիծը դարձել է Էդենի գլխավոր սերիալը՝ լայն ճանաչում ձեռք բերելով ամբողջ աշխարհում և արժանանալով «Էմմի» մրցանակի:
Ոստիկանության նախկին աշխատակիցը, սակայն, գումարը ստանալուց հետո այն որևէ պաշտոնատար անձի չի փոխանցել և միջոցներ չի ձեռնարկել տրված խոստումը կատարելու ուղղությամբ
Սա պետություն-եկեղեցի տարանջատման խախտում չէ։
Այս պայմաններուն մէջ, մենք պատշաճ չենք նկատեր մասնակցութիւն բերել նախագահին հետ նախատեսուող հանդիպումներուն եւ ձեռնարկներուն, մերժելով այս ընթացքը։
Հիշեցնենք` ՀՀ–ում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան 2026 թվականի հունիսի 7-ին։
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար»,- նշված է հաղորդագրությունում։
«Դոժդ»-ը 2023 թվականին հայտարարվել էր անցանկալի . գլխավոր դատախազությունը հեռուստաալիքին մեղադրել էր «ծայրահեղական կազմակերպություններից,
Ի տարբերություն լրիվ խավարման՝ օղակաձև խավարման ժամանակ Լուսինը ծածկում է Արեգակի սկավառակի հիմնական մասը՝ եզրերում թողնելով նեղ լուսավոր օղակ:
Թուրքիայի Մերսին նահանգի Թորոսլար շրջանում հարսանիքի ժամանակ վեճ է ծագել ու կռիվ է սկսվել հյուրերի միջև։ Վեճի պատճառն էլ նշվում է, որ կապված է եղել պարտքի հետ։ Կռվից կարճ ժամանակ անց հյուրերից Ֆերհաթ Բ.-ն ատրճկանակը ձեռքին կրակ է բացել դրսում կանգնած հյուրերի վրա։
Կարապետյան ընտանիքի բարեգործական գործունությունը մշտապես արտացոլել է այն համոզմունքը, որ առողջ սերունդը՝ առողջ հասարակության և ամուր պետության հիմքն է։
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը թարմացրել է Թուրքիայի վերաբերյալ իր ուղեցույցը՝ զգուշացնելով իր քաղաքացիներին հնարավոր ռիսկերի մասին։
Գյուղացին պետք է լավ ապրի և իր կյանքը պլանավորի գոնե 1 տարի առաջ. վարկ չվերցնի. Նարեկ Կարապետյան
Հոգու նվիրական ապրումներով վերստին մուտք ենք գործում Մեծ Պահքի շրջան։ Ներաշխարհի քննությամբ, զղջման և ապաշխարության սրբարար ճանապարհով ընթանալու ենք դեպի բերկրալի և լուսավոր տոնը մեր Փրկչի Սուրբ և Հրաշափառ Հարության։
Այսօր՝ փետրվարի 16-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 04:30-ի սահմաններում Զաքյան փողոցում հրդեհ է բռնկվել «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայում։
Երբ Եսաւ դաշտէն կու գար, տեսաւ իր եղբայրը՝ Յակոբը, որ ապուր կ՚եփէր։ Անօթեցած ըլլալով՝ խնդրեց իր եղբայրէն որ ապուր տայ իրեն որպէսզի ուտէ։ Յակոբ համաձայն գտնուեցաւ տալու, պայմանաւ որ Եսաւ իր անդրանկութեան իրաւունքը ծախէր իրեն։ Եսաւ ծախեց իր անդրանկութեան իրաւունքը եւ անոր փոխարէն առաւ պնակ մը ապուր (Ծն 25.29-34)։
Թուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն տվյալներ է հրապարակել միայնակ մարդկանց թվաքանակի վերաբերյալ։ Նշվում է, որ նրանց թիվը տարեցտարի աճում է։ 2025-ի տվյալների համաձայն՝ այդ թիվը հասել է 5.5 միլիոնի։
Վրաստանում մեկ տարվա ընթացքում աղքատության շեմից ցածր գտնվող բնակչության թիվն աճել է 2%-ով, միաժամանակ 2,7%-ով ավելացել է այն մարդկանց թիվը, որոնք կարծում են, թե աղքատ են և օգնության կարիք ունեն:
Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ՆԳՆ փրկարար գործողությունից` խնդրելով չանհանգստանալ։