Այս ձևակերպումը չունի որևէ իրավական կամ կանոնական հիմնավորում։ Այն մանիպուլյացնող քաղաքական թեզ է, որի նպատակը Եկեղեցու նկատմամբ ուժային միջամտության լեգիտիմացումն է։
168TV-ն «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում զրուցել է «Քրիստոնեական համերաշխություն միջազգային» (CSI) իրավապաշտպան կազմակերպության նախագահ Ջոն Այբների և Շվեյցարիայի խորհրդարանի պատգամավոր Էրիխ Վոնտոբելի հետ։
Հայաստանում այսօր տեղի է ունեցել երկու իրադարձություն:
Վթարի փաստով ՊԾ Կոտայքի մարզի գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվում։
Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը վախենալու բան չունի. նա քրիստոնեական խոնարհությամբ շարունակում է իր առաքելությունը։ Հաստատ գիտեմ։Մնաց մենք էլ չվախենանք ու հաստատակամ լինենք մեր
Բայց Հուսիկի հետապնդումից ու սպանությունից հետո Հայոց Եկեղեցին ավելի է հզորանում ու շարունակում է ծառայել Հայոց Պետությանն ու Հայ Ազգին։
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ 2026թ․ ՖԻՖԱ-ի աշխարհի առաջնության տոմսեր ունեցող անձինք, որոնց անհրաժեշտ է ԱՄՆ վիզա, կարող են վիզայի հարցազրույցի օր ամրագրել արտահերթ ժամադրության ամրագրման համակարգի միջոցով (FIFA PASS)։ Այդ մասին տեղեկանում ենք դեսպանության Ֆեյսբուքի էջից։
Փետրվարի 14-ին՝ 40-օրյա մանուկ Հիսուսի տաճարին ընծայման տոնին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Միածնաէջ Մայր Տաճարում մատուցվեց Սուրբ և Անմահ Պատարագ:
Լրագրողների հետ զրույցում ասել է Գրիգոր սարկավագ Մնացականյանն՝ ընդգծելով․ «Բայց, միևնույն ժամանակ, մենք հանգիստ ենք, Աստված մեզ հետ է։ Վեհափառի ուժեղ կեցվածքը բոլորիս ուժ է տալիս»։
Փետրվարի 14-ի ցերեկը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Լեռնային առանձին շրջաններում կդիտվի նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Փետրվարի 10-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում։ Ժամը 18:00-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի մանկական բաժանմունք է տեղափոխվել երեխայի մարմին։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը փետրվարի 3-9-ը (2026թ․)
Եպիսկոպոսաց ժողովի կազմակերպչական աշխատանքներն ընթացքում են, ավելին այս պահին չեմ կարող ասել, լրագրողների հետ զրույցում ասել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Եսայի ավագ քահանա Արթենյանը։
Այսօր՝ փետրվարի 14-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 03:00-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 26-ամյա Վահե Գ.-ն իր վարած «Hongqi» մակնիշի ավտոմեքենայով Բաղրամյան պողոտայում վրաերթի է ենթարկել Երևանի բնակիչ 45-ամյա Արթուր Մ.-ին։
ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 376 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379 դրամ:
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։
Հայաստանի Հանրապետության առանձին շրջաններում այսօր ցերեկը և առաջիկա գիշերը սպասվում են տեղումներ, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։
Փետրվարի 13-ին, ժամը 23:07-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին փորձում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով Հաղթանակի կամրջից։
Հանդիպման մասին հայտարարել է Վիեննայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Միխայիլ Ուլյանովը։
Հունգարիայում խորհրդարանական ընտրությունները կանցկացվեն ապրիլի 12-ին։
Ներկայիս Թուրքիայի հարավարևելյան Էրզրում նահանգի Յակուտիե շրջանի բնակիչներից մեկի տնից 25 տոննա աղբ է հայտնաբերվել։ Պարզվել է, որ այդ տան բնակիչ Մ. Ա-ն ունի հոգեկան խնդիրներ ու 10 տարի շարունակ իր կենցաղային աղբը չի թափել։
Եվ այս մարդը խոսում է ապալեգիտիմացնելուց
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսի տնօրինությամբ Տեառնընդառաջի տոնի օրը՝ փետրվարի 14-ը, հռչակվել է նորապսակների օրհնության օր: Օրհնության նպատակն այն է, որ նորապսակները, մեկ անգամ ևս ստանալով Աստծո օրհնությունը, քաջ գիտակցեն իրենց դժվար, բայց քաղցր պարտականությունները և կյանքի բոլոր օրերում լինեն միմյանց սիրող ու հարգող զույգեր:
Թուրքիայում գործող «ASAL» հետազոտական և խորհրդատվական ընկերությունը հրապարակել է տնտեսական խնդիրների վերաբերյալ սոցհարցման արդյունքները։
Նկարում Պերճ Սեդրակյանն ու Վաչե Մանուկյանն են, հայտարարությունը ստորագրած 5 պատվելի սփյուռքահայերից երկուսը»:
#ՓՈՍեյդոն
Գլխավոր լուսանկարում՝ Երևանի կառուցապատման ներդրումային ծրագրերի իրականացման գրասենյակի ղեկավար Անետա Բաբայանը և Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը