Գերմանական հեղինակավոր SPIEGEL պարբերականը Հատիս լեռան վրա կառուցվող Հիսուս Քրիստոսի արձան-համալիրի մասին պատմող հոդվածում Հայաստանը ներկայացրել է որպես քրիստոնեությունն առաջինն ընդունած երկիր:
Երրորդ երկրների քաղաքացիների համար հայ-թուրքական սահմանի բացման հստակ ժամկետ դեռ չկա։ Այդ մասին է վկայում ՀՀ ԱԳՆ-ի հաղորդագրությունը` ի պատասխան Sputnik Արմենիայի պաշտոնական հարցման։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.72 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.8 դրամ:
Վաղը՝ դեկտեմբերի 21-ին, Երևանի ժամանակով 19:03-ին, Արեգակը կանցնի երկնային հորիզոնի նկատմամբ ամենացածր կետով, ազդարարելով աստղագիտական ձմռան սկզբի մասին, որը կձգվի մինչ գարնանային գիշերհավասար (մոտական՝ 2026 թվականի մարտի 20-ին):
Երևան քաղաքում նույնպես դեկտեմբերի 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայրաքաղաքում այսօր ցերեկային ժամերին սպասվում է 6–8 աստիճան տաքություն, գիշերը` 5–7 աստիճան ցուրտ։
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են։
Սահակ Պատրիարքը բացարձակապես չի շփվու՞մ թուրքական հատուկ ծառայությունների հետ: Լու՞րջ: Թե թուրքերի հետ կարելի է: Իսկ ձեր սրտի թեկնածու Հովնան տիրադավը չի՞ շփվում ամերիկյան որոշակի հաստատությունների հետ
Թող գնան Նիկոլին հարցնեն… Ո՞նց կարաս դու թուրքի հետ ապրես` իմանալով, որ քո երեխուն մորթել է, իմանալով, որ քո ախպորը սպանել, մաշկել է գառան նման, դու իրա հետ ապրե՞ս… կյանքում երբեք չես կարա նրա հետ ապրես…
Եթե դա իսկապես ճիշտ է, թեեւ ճիշտ չէ անկասկած, ճիշտ կամ սուտ լինելու դեպքում ինքնին մեծ հարված է ինքնիշխան Հայաստանի ԱԱԾ-ին։ Վաղը-մյուս օրն ո՞վ կհամագործակցի այն կառույցի հետ, որը գաղտնի փաստաթղթեր է մատակարարում»։
Դեկտեմբերի 20-ին երթևեկության համար կբացվի Քանաքեռավանն Արաբկիր վարչական շրջանի հետ կապող «Կորեայի ձոր» կոչվող ճանապարհը
Չեմ սոսկա ես նրանց բյուրավոր զորքերից, որոնք ամեն կողմից պատել ու պաշարել են ինձ:
Տեր Աստված մեր, Սուրբ Հոգուդ սրբությամբ պահիր մեր երեխաներին, որպեսզի անարատ մնալով Քո կամքը կատարեն և անմեղությամբ հասնեն հավիտենական կյանքիդ:
Միջազգային հետազոտություն է անցկացվել, որի արդյունքում պարզ է դարձել, թե որքան է կազմում տարբեր երկրներում մարդկանց քնի միջին տևողությունը։
Այսօր ոչ մի ընդդիմադիր «շան լափ չի լցնում» Նիկոլ Փաշինյանի գլխին, որ թույլ է տալիս բանկերին թալանել քաղաքացիներին։ Նիկոլ Փաշինյանն ինքն էլ «շան լափ չի լցնում» իր գլխին, որ բանկերին մտցրել է քաղաքացիների գրպանն ու թալանում է նրանց։ Նրան այլևս նման բաները քիչ են մտահոգում։
Հայաստանի ՆԳՆ ոստիկանությունը քաղաքացիներին հորդորում է որևէ պատրվակով անծանոթ անձանց չտրամադրել անձնագրային և բանկային տվյալներ։
Ներկայումս Հայաստանը վառելիքի ավելի քան 60 տոկոսը ներմուծում է Ռուսաստանից՝ 2024 թվականին 230 000 տոննա բենզին և 175 000 տոննա դիզելային վառելիք, իսկ մնացածը մատակարարվում է Իրանից, Ռումինիայից, Մալթայից և Թուրքիայից։
Օրերս «Sözcü» թուրքական օրաթերթում տարածվել էր տեղեկություն այն մասին, որ Թուրքիայում հայտնի դերասանուհի Մելթեմ Միրալօղլուն ԱՄՆ-ում քրիստոնեական ծիսակարֆով ամուսնացել էր Թոմաս Վիք անունով ամերիկացի քահանայի հետ և դարձել քրիստոնյա։
Բժիշկները վիրավորներին մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել։Օպերատիվորեն ժամանել են ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Արմավիրի մարզի գումարտակի պարեկները։ Երթևեկությունը ժամանակավորապես դադարեցվել է, քանի որ «Mercedes
Տրանսպորտի ոլորտում կողմերը ռուսական ընկերությունների մասնակցությամբ քննարկել են Հայաստանի երկաթուղային ենթակառուցվածքների զարգացումը
Տէ´ր, անսասա´ն պահիր դու միշտ Քո իսկ հիմնած Մայր Աթոռ:
Վեհափա՛ռ, դուք զղջալու ժամանակ եք տալիս առավել ուրացող, ուխտազանց, դավաճան եպիսկոպոսներին, և այդ ձեր տված ժամանակը օրական հազարավոր ազնիվ ու նվիրված քրիստոնյաների հոգու կործանմանն է ծառայում, քանի որ սրանց նմաններին հանդուրժելն իսկ մարդկային կարողություններից վեր է, բացի դրանից՝ նաև անիմաստ է:
Շատ մազալու ԱԱԾ ունենք։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, եղե՛ք զգոն և մի՛ տրվեք խաբեություններին։ Վարորդական վկայական կարելի է ստանալ բացառապես օրենքով սահմանված ընթացակարգով»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Հրապարակմանը կից ներկայացվել է մի փաստաթուղթ, որը բնութագրվում է որպես «գաղտնազերծված»։ Սակայն որևէ անկախ մարմին կամ լրատվամիջոց, այդ թվում՝ CivilNetCheck-ը, չի հաստատել այդ փաստաթղթի իսկությունը։ Ավելին՝ նույն
Գնացեք և զրուցեցեք ցանկացած պարզ արխիվագետ-պատմաբանի հետ, գնացեք արխիվներ ուսումնասիրեցեք, որպեսզի Ձեզ համար պարզ լինի, թե խորհրդային իրականությունում ինչ է ասել լինել «ԿԳԲ»-ի գործակալ: Միայն այն, որ այդ պետական մարմինն իրականացրել է Հայոց Հայրենիքի անվտանգությունը և հայ ժողովրդի պետական, հասարակական,
Նշվում է, որ Բարհամ Ահմեդ Սալիհը Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի պաշտոնը կստանձնի 2026 թվականի հունվարի 1-ից՝ հինգ տարի ժամկետով։
Տարբերությունը դո՛ւք տեսեք։
Դեկտեմբերի 22-ից Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկինի – Սարյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Պուշկինի փողոց – Մաշտոցի
Հայաստանում 2027 թվականի հունվարի 1-ից կկրճատվի մեկանգամյա օգտագործման պլաստիկ արտադրանքի գործածությունը։
Այս կարգաորման գլխավոր նպատակներից մեկն այն է, որ ցանկացածը, որը համաձայնում է ի շահ պետության համագործակցել, օրինակ՝ ԱԱԾ–ի հետ, համոզված ու երաշխավորված լինի, որ երբևէ իր համագործակցության մասին տվյալները որևէ անձի հայտնի չեն լինելու։