Ո՜վ գթած Հայր, բարեխնամ, արարիչ բոլոր արարածների, ընդունի՛ր մեր պաղատանքը երեկոյան այս ժամին։ Դու առատորեն Քո բարի պարգեւներն ես տալիս բոլորին:
Մենք գիտակցված ենք ընտրել այս ճանապարհը և շարունակելու ենք այն բաց, ինքնիշխան և պատասխանատու քաղաքականությամբ։ Քաղաքական մրցակցությունը ենթադրում է բանավեճ և ծրագրեր, զրպարտությունը միայն պարտության ընդունում
Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը Ֆեյսբուքի իր էջում անդրադարձել է ՀԱԿ-ի դեկտեմբերի 28-ին Մայր Աթոռում Պատարագին մասնակցելու կոչին՝ նշելով. «Երախտագիտություն, գնահատանք եւ օրհնություն Հայ Ազգային Կոնգրեսին՝ իր պետականամետ եւ ազգակերտ, շիտակ եւ որոշ դիրքորոշման եւ կեցվածքի համար:
Ըստ տեղեկությունների՝ ինքնաթիռում է Լիբիայի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմեդ Ալի ալ-Հադդադը»:
Հանում է Շուշիի եւ Հադրութի դեօկուպացիա, հանում է Մինսկի խմբի համանախագահության հետ աշխատանք, հանում է «Անջատում հանուն փրկության», հանում է Արցախի ժողովրդի անվտանգության համար պատասխանատվության ստանձնումը: Այդ ամենը հանում է, տակը թողնելով «խաղաղությունը», այն էլ բացարձակապես չհաստատված ու ոչնչով չամրագրված՝ քարոզչական հայտարարություններից զատ:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ազատությու՛ն լեգենդար հրամանատարին, ազատությու՛ն քաղբանտարկյալներին»
Հիշեցնեմ, որ Անդրանիկն անազատության մեջ է շուրջ 5 ու կես ամիս. սկզբից 2 ամիս բանտում էր, հիմա՝ տնային կալանքի տակ։
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Կոպիրկինը ՌԴ նախագահի անունից ՀԿԵ անձնակազմին է հանձնել «Հաղթանակի 80 տարի» մեդալը։
Այս մասին հայտում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, մանրամասնելով, որ գույքը վնասելու և խարդախության մեջ մեղադրվող Դ.Գ.-ն հանձնվել է Շվեյցարիայի իրավասու մարմիններին:
Հիշեցնեմ, որ ավելի վաղ էլ հավաստի տեղեկություններ ստացվեցին, որ առողջական բավականին վատ վիճակում է նաև Բաքվում պահվող Վիգեն Էուլջեքչյանը:
Գնացե՛ք ձեր տեղը նվաճեք ընդդիմադիր դաշտում, ի՞նչ եք կպել պաշտոնաթող նախագահներից ու նրանց թիմերից։ ՀՀԿ-ի երիտասարդական կառույցն ավելի շատ բան է արել Նիկոլին հեռացնելու համար, քան դուք։
Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել՝ մանրամասնելով, թե տոնական որ օրերին քաղաքացիների ընդունելություն չի լինելու։
Այս համատեքստում հաճախ հնչում է հարցը՝ արդյո՞ք գոյություն ունի ռուս-ամերիկյան համաձայնություն Սյունիքի ճանապարհի շուրջ։ Առկա փաստերը չեն վկայում լիարժեք, ինստիտուցիոնալ ձևակերպված համաձայնության մասին։ Ավելի
Այսօր արդեն ակնհայտ է, որ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության բացահայտումը անհնար է գործող իշխանությունների օրոք
Ուխտերթը կմեկնարկի ժամը` 10:00, Ազատան համայնքի մուտքից, իսկ ժամը 10:30-ին Ազատանի Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցում կմատուցվի Ուխտի Սուրբ Պատարագ։
Նույն տրամաբանությամբ թուրքական պաշտոնական խոսույթում Վանը բնութագրվում է որպես լոգիստիկ կարևոր հանգույց, իսկ Իրանի հետ առևտրի մի մասը ներկայացվում է որպես երկաթուղային կապի շնորհիվ ապահովվող բեռնափոխադրումներ։
Ակնկալվում է, որ համաձայնագրի շրջանակներում աշխատանքը թույլ կտա երեքից հինգ տարվա ընթացքում կրկնապատկել ապրանքաշրջանառությունը Միության երկրների և Ինդոնեզիայի միջև, ինչպես նաև ամրապնդել ռուսական տնտեսական ներկայությունը տարածաշրջանում:
Եվ այստեղ մի պարզ հարց է առաջանում․ ինչպե՞ս եղավ, որ Տիգրան Ավինյանը «տեսավ» ու քանդեց մի շարք ապօրինի բենզալցակայաններ, բայց «չնկատեց» իր կուսակից Խաչատուր Սուքիասյանի՝ սնկի պես աճող «Gulf»-երը, այդ թվում՝ հենց Երևանի քաղաքապետարանի կողքին կառուցվածը»,- նշել է Չախոյանը։
ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Քանի որ հանրության մեջ սկսվել է լուրջ բանավեճ այն մասին, թե արդյո՞ք Նիկոլ Փաշինյանը անմեղսունակ է, թե մեղսունակ, ներքին պառակտություն թույլ չտալու համար
Օպերայի և բալետի ազգային թատրոնում, ասում են՝ գործում է նաև «Դուրգարյանների ազգակցական թատրոնը»․ Կարեն Դուրգարյանը տնօրենի պաշտոնն է զբաղեցնում, նրա եղբայրը՝ Վրեժ Դուրգարյանը, աշխատում է Կարեն Դուրգարյանի օգնական։
Վթարի հետևանքով վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն։
Կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը կասեցվել է, հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար սահմանվել է վերջնաժամկետ:
Վթարի փաստով ՊԾ Կոտայքի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտում փաստաթղթեր են կազմվում, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և վարորդի ինքնությունը։
Ջրաբերի լիթոիդային պեմզայի հանքավայրում «ԶԵՓՅՈՒՌ-ԵՐԵՔ» ՍՊԸ-ն ջարդիչ տեսակավորման կայանը շահագործել է առանց անշարժ աղբյուրներից վնասակար նյութեր մթնոլորտային օդ արտանետման թույլտվության։
«Wizz Air» ավիաընկերությունը 2026թ. հունիսի 12-ից գործարկելու է Երևան- Լոնդոն-Երևան երթուղով չվերթերը:
Wizz Air ավիաընկերությունը 2026 թ․ հունիսի 12-ից կմեկնարկի Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթեր՝ շաբաթը 2 անգամ, երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին։
Դեկտեմբերի 23-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.82 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.89 դրամ: