Կա «լուռ ընդվզում» կոչվող երևույթ։ Մարդիկ կարող են առանց ավելորդ աղմուկի ձախողել ցանկացած բարեփոխում։
Երկու օր առաջ՝ դեկտեմբերի 23-ին, ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Բաքվում 15 տարվա ազատազրկման դատապարտված Վագիֆ Խաչատրյանը հոսպիտալացվել է, նրա առողջական վիճակը վատացել է, և նրան տեղափոխել են Արդարադատության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող բուժհաստատություն:
Գրքում գրվում է Հայրապետ Մարությանի մասին, որն իր գյուղում՝ Սյունիքի Տեղ գյուղում, դիմավորել է Գարեգին Նժդեհին և եղել նրա պայքարի ընկերը։ Հեղինակի խոսքով՝ նա «հայ ազգայնական» էր։
Կանխատեսելի եք ու շատ հասկանալի»:
Ըստ համաձայնագրի՝ ստորագրող կողմերը պարտավորվում են փոխադարձ օգնություն ցուցաբերել իրենցից մեկի դեմ զինված ագրեսիայի դեպքում՝ ՄԱԿ-ի կանոնադրության 51-րդ հոդվածով ճանաչված անհատական և կոլեկտիվ
Նա ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմին:
Վերջում Վեհափառ Հայրապետը պատասխանեց նաև սարկավագաց դասի հարցերին, որոնք առնչվում էին Եկեղեցու առաքելությանը և նրա առջև ծառացած մարտահրավերների հաղթահարմանը
2026թ․ հունվարի 1-ից դրոշմավորման յուրաքանչյուր ծածկագրի գինը կկազմի 2,5 դրամ (առանց ԱԱՀ)` ներկայիս 3,5 դրամի (առանց ԱԱՀ) փոխարեն: Համապատասխան որոշումն ընդունվել է դեկտեմբերի 25-ի Կառավարության նիստում։
Նախագծի ընդունմամբ կկանխվեն երկիմաստ մեկնաբանությունները և կապահովվի կանխատեսելի իրավական միջավայր ոլորտում գործող սուբյեկտների համար։ Կսահմանվեն հավասար մրցակցային պայմաններ՝ ապահովելով արդար մրցակցություն, բացառելով մենաշնորհային դիրքի չարաշահումները և նվազեցնելով շուկայում անհավասար պայմանների առաջացման ռիսկերը։
Կառավարության որոշման պաշտոնական հրապարակումից հետո վեցասմյա ժամկետում կփոփոխվեն մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող կազմակերպությունների կանոնադրությունները, և ներկայումս գործող բոլոր
Դատախազությունից լրատվամիջոցներին հայտնել են, որ հսկող դատախազը հաստատել է Վաղարշապատ համայնքի նախկին ղեկավարի և նրա հետ փոխկապակցված ևս 4 անձանց վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերը և հանձնել իրավասու դատարան:
Ձերբակալելու ժամանակ քրեական ոստիկանները 61-ամյա տղամարդու տան տեսանելի հատվածում նկատել են պլաստմասե տարաներով կանեփանման դեղնականաչավուն զանգվածներ։
Հարկային գործակալի պարտավորությունից ազատված գործատուից աշխատավարձ ստացողներն ապահովագրավճարները հաշվարկում և վճարում են ինքնուրույն։
Վթարի հետևանքով ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժածներ չկան։
Սուտ են ասում, ոչ մի խաղաղության չեմ հավատում. դարերով թուրքը հայի թշնամին է. քաղաքացիներ
Վերջիններիս վերաբերյալ քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին:
Արցախահայերի ծանր սոցիալական խնդիրներին զուգահեռ Թորոսյանը «գլխապտույտ» ծրագրեր է ներկայացնում
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Երևանի բնակիչ 16-ամյա Գ․ Օ․-ն է։
«FLYONE ARMENIA» ավիաընկերությունը 2026թ. ապրիլի 1-ից մեկնարկելու է Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով չվերթերը:
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.82 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.87 դրամ:
Դեկտեմբերի 25-26-ին, 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Ես բազմիցս օրինակներ կամ փաստեր եմ բերել նրա մասին, որ իշխանությունները (այդ թվում՝ ՊՆ-ն) ապատեղեկատվություն են տարածում, թաքցնում են տեղեկատվությունը, կեղծ տվյալներ են ներկայացնում և այլն։
Համակարգային կոռուպցիան արմատախիլ անելու խոստումներ էիր տալիս, նախկիններից հատիկ առ հատիկ պահանջում ես հետ վերադարձնել թալանածը, թիմակիցներիցդ պահանջ չունե՞ս: