Հետաքրքիր կլինի տեսնել՝ արդյո՞ք Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը կհամարձակվի՞ շարունակել այս ուղեգիծը Ուկրաինայում պատերազմի ավարտից հետո
Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից
Ո՞վ ձեզ քննադատում է, «ռուսի շպիոն» եք անվանում, հիմա գնացել եք Ռուսաստան ջան-ջիգյար եք անու՞մ։ Եթե ՌԴ-ն օժանդակում է «խաղաղության գործընթացին», ինչու՞ եք հակառուսական հիստերիան խոդի տվել էս մի քանի ամիս է… Ո՞վ
Ի պատասխան՝ մամլո դիվանից փոխանցել են հետևյալը. «Գործակալ լինելու մասին լուրը, որը տարածեցին իշխանամերձ լրատվականները, դատարկաբանություն է և ցույց է տալիս շահագրգռված կողմի սնանկությունը»:
Ընկերությունը հայցում է սպառողների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության եւ կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար:
Այդ փոփոխություններով, հիշեցնենք, ուժը կորցրած են ճանաչվելու ԱԱԾ հետախուզական ստորաբաժանմանը և հետախուզական գործունեությանը վերաբերող իրավակարգավորումները։ Ըստ էության, երբեմնի ամենաազդեցիկ կառույցը
2025 թվականի սեպտեմբերին Քըլըչը ժամանեց Հայաստան։ ՀՀ ԱԳՆ–ն հայտնեց, որ կողմերը մտքեր են փոխանակել 2022 թ. հուլիսի 1-ի հանդիպման ընթացքում սահմանահատումների վերաբերյալ ձեռք բերված համաձայնության կյանքի կոչման շուրջ, հատուկ ներկայացուցիչները համաձայնել են արագացնել այս գործընթացը։
Տասնյակ այլ թռիչքներ էս տարի եղել են դեպի Սերբիա, Բուլղարիա, Չեխիա, Սլովակիա, Պակիստան, Չինաստան, Թուրքիա․․․
«Այս իրավիճակը, ըստ ցուցարարների, խորացնում է Հայաստանի ղեկավարության և հայկական սփյուռքի զգալի մասի միջև եղած պառակտումը»,- գրում է գործակալությունը։
Համայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի արդյունքում երիտասարդները ներկայացել են բաժին:
Ըստ էության, այն պարագայում, երբ պետության ղեկավարը վախենում է լուռ, հանգիստ գործունեությունից, դա նշանակում է, որ նա վստահ չէ ոչ իր ստեղծած համակարգին, ոչ էլ իր թողած ժառանգությանը։ Այդպիսի իշխանությունը
Դեկտեմբերի 20-ին, Սուրբ Ծննդյան նախաշեմին, շուրջ մեկ տարի տևած հիմնանորոգումից հետո, հանդիսավոր կերպով տեղի ունեցավ Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադի Առաջնորդանիստ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր եկեղեցու վերաբացման արարողությունը։
«Միասնության Թևեր»-ի տնտեսական քաղաքականությունը սկսվում է հենց այս կետից․ մենք չենք կառուցում տնտեսություն «մեծ պետություն խաղալու» համար, մենք կառուցում ենք ինքնուրույն, մրցունակ և փոքր պետության հաշվարկված տնտեսություն։
Վրաստանում 🇬🇪 աղքատությունը մեկ տարում նվազել է 2.4%-ով։ Հայաստանում 🇦🇲 Նիկոլ Փաշինյանը իր կառավարման 6 տարիների ընթացքում աղքատությունը չի կարողացել նվազեցնել նույնիսկ 2.4%-ով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է «Մեր ձևով» շարժման նախաձեռնության համահիմնադիր Նարեկ Կարապետյանը:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ քրեական ու համայնքային ոստիկանները պարզել են, թե որտեղ է տեղի ունեցել ծեծկռտուքը։
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ 2026 թվականի նորամուտին Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա աննախադեպ մեծ լուսային դրոն շոու։
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հանցավոր կազմակերպության ղեկավարի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանքը, իսկ մասնակցի նկատմամբ՝ տնային կալանքը:
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.73 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.81 դրամ: