Նա ծանոթանում է ՀԸ աշխատանքներին:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրենի տեղակալ Կատարինա Մատերնովայի գլխավորած պատվիրակությանը:
«ՏԷՖԻ-Համագործակցություն» իններորդ միջազգային հեռուստատեսային փառատոնի ժյուրին, որը սեպտեմբերի 18-ին ավարտվել է Քիշնեւում, հայտարարել է դափնեկիրներին եւ պարգեւներ հանձնել լավագույն սերիալների համար:
Պաշտոնական այցով Ռիգայում գտնվող ԱԳ նախարար Մնացականյանն այցելել է Լատվիայի համալսարան, որտեղ դասախոսությամբ է հանդես եկել միջազգային հարաբերությունների և քաղաքագիտության ֆակուլտետի ուսանողների համար՝ հանգամանալից ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները և գերակայությունները, տարածաշրջանային և միջազգային գործընթացների վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումները:
Երկրում կայուն անասնահամաճարակային իրավիճակ ապահովելու նպատակով ՀՀ ԿԵ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի մասնագետները հանրապետության մարզերում իրականացնում են վերահսկողություն «Գյուղատնտեսական կենդանիների պատվաստում» ծրագրի շրջանակներում անցկացվող հակաանասնահամաճարակային միջոցառումների կատարման նկատմամբ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ 27-ամյա երիտասարդի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանն Instargam-ի իր էջում լուսանկար է հրապարակել, որտեղ, բացի կնոջից և զավակներից, պատկերված են նար Վրաստանի ՆԳՆ նախարար Վախթանգ Գոմելաուրին և Պետական անվտանգության ծառայության պետ Գրիգոլ Լիլուաշվիլին:
Սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 16.10-ին, Բագրատաշենի սահմանապահ վերահսկողության բաժնից ոստիկանության Բագրատաշենի բաժանմունք բերման է ենթարկվել օտարերկրյա քաղաքացի 29-ամյա Վարուժան Ա.-ն։
Արագածոտնի մարզի Արտենիս համայնքում սեպտեմբերի 18-ին արձանագրվել է բոտուլիզմի 1 դեպք` 2 տուժածով:
Կապանում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներն այսօր ստորագրահավաք են կազմակերպել ԲՀԿ նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ-ի կողմից Կապանում ցեմենտի աղացման արտադրամաս կառուցելու դեմ:
Սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 11:55-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Սյունիքի մարզի Աշոտավան գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. ավտոմեքենան կողաշրջվել է, ուղղելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Սեպտեմբերի 21-ի կեսօրից հետո հանրապետության տարածքում սպասվում է քամու ուժգնացում պոռթկումների ժամանակ` 20-25 մ/վ արագությամբ։
Սեպտեմբերի 18-ին ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության գնդապետ Արման Սարգսյանն աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրեց ոստիկանության ղեկավար կազմի հետ։
Հայաստանի անկախության տոնի կապակցությամբ սեպտեմբերի 21-ին՝ ժամը 21:10-ին, Դուբայի Բուրջ Խալիֆան առաջին անգամ կլուսավորվի Հայաստանի ազգային դրոշի գույներով: Այս մասին տեղեկացնում է Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպանությունը:
Քիչ առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մոտեցավ կառավարության դիմաց առավոտից բողոքի ակցիա իրականացնող զոհված զինծառայողների հարազատներին:
Արցախյան շարժման սկզբից մինչ օրս ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքների հարազատները, որոնք արդեն 5 ժամ է՝ բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ կառավարության շենքի առջև, չեն պատրաստվում հեռանալ այնտեղից:
Արցախյան շարժման սկզբից մինչ օրս ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքների հարազատները, որոնք արդեն 5 ժամ է՝ բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ կառավարության շենքի առջև, թույլ չտվեցին, որպեսզի ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը մտնի կառավարության շենք:
Արդեն մոտ 5 ժամ է՝ Արցախյան հերոսամարտից մինչև օրս զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամները Կառավարության առջև ցույց են անում։ Նրանց Կառավարությունից դեռ ոչ ոք չի մոտեցել։
ՀՀ ոստիկանությունը սեպտեմբերի 19-ին 12:10-ին հաղորդում է ստացել «Վանաձոր»-ի բժշկական կենտրոնից, որ հագուստի շուկայի մոտից հրազենային վնասվածքներով մի տղամարդ է տեղափոխվել:
Կառավարությունը 168 մլն դրամ կհատկացնի Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը՝ այն Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամին տրամադրելու համար:
Այսօր կառավարության նիստում որոշում ընդունվեց զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելիս հրազենային վնասվածք ստացած Հայկ Բենիամինի Սեխլիյանի բուժումը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում իրականացնելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը հատկացնել 9 մլն 436.8 հազար դրամ՝ կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին:
Սեպտեմբերի 24-ից հոկտեմբերի 5-ը կանցկացվեն ուսումնավարժական հավաքներ և պարապմունքներ՝ պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների, կազմակերպությունների համար: Այս մասին այսօր կառավարության նիստում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Գնա գրկի քո կնոջն ու սիրուհիներին, անշնորհք: Խի՞ իմ ամուսինը պառկած ա Եռաբլուրում, որ դու ինձ նման բան ասե՞ս: Իմ թոռը սահման է պահում, որ դու գաս ինձ ասես՝ քեզ գրկեմ»:
Այսօր վաղ առավոտից ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքները բողոքի ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի մոտ՝ պահանջելով իրենց ևս ուշադրություն դարձնել։
ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այս պահին Արցախյան շարժման սկզբից մինչև օրս ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքները հավաքվել են Կառավարության առջև և պահանջում են իրենց ևս 30 միլիոն դրամ աջակցություն տրամադրել, ինչպես Մարտի 1-ի զոհերի ընտանիքներին։
ՀՀ ԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պաշտոնատար անձանց կողմից չարաշահումներ կատարելու, ինչպես նաև կաշառք ստանալու առերևույթ հանցագործության դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 23.02.2018թ.-ից մինչև 07.08.2019թ.-ը ՀՀ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Ա. Հ.-ն:
Արցախյան շարժման սկզբից մինչև օրս ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքները այս պահին հավաքվել են Կառավարության առջև։
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն հայտնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ որոշ փոփոխություններ են տեղ գտել սեպտեմբերի 21-ի Երևան-Գյումրի-Երևան արագընթաց և մերձքաղաքային էլեկտրագնացքների չվացուցակներում:
Սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 22:03-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Իսակովի պողոտայում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կա տուժած: