Եթե քաղաքացին չի ուզում դիմել իր իրավունքները պաշտպանելու համար, ոչինչ անել չենք կարող. ՆԳ նախարար
Այո՛, ոստիկանը պետք է հաճախակի այցելի դպրոց. անելիք ունեն դպրոցը, ծնողները, ԿԳՄՍ-ն. ՆԳ նախարար
Էլենտրոնային ստորագրությամբ աշխատանքային պայմանագրերի ստորագրությունը կհետաձգվի 1 տարով. Թորոսյան
Երևան քաղաքի վարչությունում օպերլիազորի կողմից քաղաքացուն խոշտանգելու և հայհոյելու դեպքի քննության շրջանակում կդիտարկվի նաև այն հանգամանքը, թե ով է նկարահանել այդ տեսարանը։ 2025 թվականն ամփոփող ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտնեց ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը։
ՀՀ քաղաքացիները նոր կենսաչափական անձնագրերը և նույնականացման քարտերը կկարողանան ստանալ այս տարվա աշնանից։ Այս մասին 2025–ի տարեկան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ Sputnik Արմենիայի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը։
Մեկ զանգ, մեկ ահազանգ. կգործի զանգերի կենտրոնի մեկ համակարգ. ՆԳ նախարար
Արձանագրված իրավախախտումների համար տնտեսվարող սուբյեկտը կենթարկվի վարչական պատասխանատվության՝ օրենքով սահմանված կարգով։
Փետրվարի 13-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության առանձին ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։
Վանաձորի 46-ամյա բնակիչը կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել է նախաքննական մարմին:
Պատերազմից օրեր անց, երբ ոմանք եկան՝ զոհվածների մարմինները հողին հանձնելու, տեսան, որ երբ մոտենում էին՝ վերցնելու ու հողին հանձնելու հայ քաջերի մարմինները, նրանց վրա լույս էր ծագում ու երևում էր նաև, որ քրիստոնյաների մարմինները, ի տարբերություն պարսից զոհերի սևացած, գորշահոտ ու այտուցված մարմինների, անապականությամբ ու լույսով էին զարդարված և անուշահոտություն էին բուրում ի փառս մեր Աստծո՝ Քրիստոսի: Ուստի և, Քրիստո՛ս Աստված, նահատակված Քո սուրբերի աղոթքներով ողորմի՛ր բոլոր Քեզ հավատացողներին և նաև մեզ՝ այս գիրը կարդացողներիս: Ամեն:
Փենսիլվանիայի համալսարանը (Penn) ԱՄՆ-ի ամենահին և առաջատար բուհերից մեկն է, որը հայտնի է իր համաշխարհային ճանաչում ունեցող շրջանավարտների համայնքով։ Դրանց թվում են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և նախկին նախագահ
Նախարար Միրզոյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին, ծավալվել է մտքերի փոխանակություն: Կարևորվել են
Այսպիսի «դաստիարակչական պատիժ» բուժհաստատությունների տնօրեններին ու սեփականատերերին՝ ոչ մի նախարար չէր կարող այսքան «նուրբ» ու միաժամանակ ցավոտ իրականացնել։