Լրագրող Կոտրիկաձեն, որի զրուցակիցներից էր նաև Ալեն Սիմոնյանը, հեռակա կարգով դատապարտվել է 8 տարվա ազատազրկման. ռուսական լրատվամիջոցներ
Մոսկվայի դատարանը Եկատերինա Կոտրիկաձեին մեղավոր է ճանաչել բանակի մասին կեղծ լուրերի գործով։ Դատախազությունը լրագրողի համար հեռակա կարգով պահանջել էր 9 տարվա ազատազրկում։
Մոսկվայի Գոլովինսկի դատարանը «Դոժդ»-ի (ճանաչվել է որպես օտարերկրյա գործակալ և անցանկալի կազմակերպություն Ռուսաստանում) Եկատերինա Կոտրիկաձեին (Արդարադատության նախարարության կողմից ճանաչվել է որպես օտարերկրյա գործակալ) հեռակա կարգով դատապարտել է ութ տարվա ազատազրկման. РБК-ին հայտնել են դատարանի մամուլի ծառայությունից։
Հիշեցնենք՝ այս լրագրողի հետ նախօրեին հարցազրույց էր հրապարակել նաև Ալեն Սիմոնյանը:
«Դոժդ»-ը 2023 թվականին հայտարարվել էր անցանկալի . գլխավոր դատախազությունը հեռուստաալիքին մեղադրել էր «ծայրահեղական կազմակերպություններից, ահաբեկչական կազմակերպություններից և օտարերկրյա գործակալներից նյութեր տարածելու» և կառավարությանը վարկաբեկելու մեջ: