Այնպես որ հիշեք՝ երբ Նիկոլի նմանները մայում են օլիգարխիկ ու կլանային համակարգը վերացնելու մասին, գրպաններիդ
Հայաստանի ԱԳՆ թերեւս պետք է դիմի Եվրամիությանը, ակնկալելով, որ հնարավոր կլինի 15-20 միլիոն եվրո էլ ստանալ «կոգնիտիվ ճնշմանը» դիմակայելու համար: Կամ ասելով, որ հիբրիդային պատերազմում նաեւ կոգնիտիվ ճնշումն է ավելացել,
Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի հետ բանակցությունների անհրաժեշտություն չի տեսնում երկաթուղու Երասխ և Ախուրիկ հատվածների վերակառուցման հարցի շուրջ։ Այս մասին նա հայտնեց լրագրողների հետ զրույցում` անդրադառնալով Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հայտարարությանը, որ Ռուսաստանը պատրաստ է Հայաստանի հետ բանակցել այդ հատվածները վերակառուցելու վերաբերյալ։
Ռուսաստանի կողմից երկաթուղու կառավարման առումով մեր ռազմավարական դիրքերի և մրցակցային առավելության կորուստ ենք ունենում։ Այդ մասին ՔՊ–ում քվեարկությունից հետո ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը` անդրադառնալով «Թրամփի ուղու» շրջանակում երկաթուղու գործարկմանը և դրա որոշ հատվածների` Ռուսաստանի կողմից վերականգնմանը։
Նիկոլ Փաշինյանը պնդում է, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը չի կարող լինել ո՛չ պատգամավորի, ո՛չ էլ վարչապետի թեկնածու։
Նախկին նախագահներին չես մարսու՞մ,քանի որ քո «կիրթ իւ կառուցողական գործընկեր» Ադրբեջանի ղեկավարներին հաղթել են։
Էմոցիաների տակ ինձ թույլ եմ տվել խոսքեր, ներողություն եմ խնդրել. Փաշինյան
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում պնդեց, թե որոշ շրջանակներ նպատակ ունեն կաթողիկոսությունը Հայաստանից դուրս տանել, իսկ ինքը դա ոչ մի դեպքում թույլ չի տալու։
Դեպքի առթիվ ձեռնարկվել են համապատասխան միջոցառումներ:
Firebird-ի ներդրումների ծավալը լինելու է մինչև 4 մլրդ դոլար։ Խոսքն ԱԲ կենտրոնի մասին է, այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հայաստանի Սահմանադրությամբ և օրենքներով՝ օտարերկրյա քաղաքացիություն ունեցող անձը չի կարող լինել վարչապետի թեկնածու. ՔՊ գրասենյակում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով բարերար Սամվել
«Մենք չունենք այդպիսի խմբաքանակ Հայաստանում։ Դեղը մշտապես ներկրվել է գրանցման հավաստագրի իրավատիրոջից։ Այս պահին ևս Հայաստանում առկա է «Ավաստին», և այն պատշաճ որակի արտադրանք է»,- նշել է նա։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Պաշտոնյան նշել էր, որ Կովկասում տրանսպորտային-լոգիստիկ կապերի ամրապնդումը կարևոր է Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Իրանի, Թուրքիայի և Ռուսաստանի ժողովուրդների խաղաղության, կայունության և տնտեսական զարգացման համար։
Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ պաշտոնավարման ընթացքում գնդապետ Մկրտչյանը գերազանց պլանավորման, համագործակցության ու հետևողականության միջոցով ապահովել է ԱՄՆ և ՀՀ զինված ուժերի բարձրաստիճան պաշտոնյաների շփումներն ու երկու երկրների միջև երկխոսությունը։
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է՝ ֆիթնես կենտրոնի կամ մարզասրահի գործունեություն իրականացնող իրավաբանական անձը կամ անհատ ձեռնարկատերը պետք է ծանուցի ԿԳՄՍ նախարարությանը՝ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն: Այս մասին հայտնում են նախարարությունից։
Ucom-ի և Fast Shift վճարահաշվարկային ընկերության միջև փոխշահավետ պայմաններով ձևավորված համագործակցության արդյունքում Ucom-ի բաժանորդներն այսուհետ կրկին հնարավորություն ունեն շարժական ծառայությունների և ֆիքսված կապի Unity փաթեթների դիմաց վճարումներ կատարել Fast Shift հավելվածով և վճարային տերմինալների միջոցով։