Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ դեպքի պահին ճանապարհին առկա են եղել ձյան հաստ շերտ և մերկասառույց։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գորիսի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տուժածներ չկան։
Մահացել է ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը։
«VAZ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և երեք ուղևոր տեղի ուժերով դուրս են բերվել ավտոմեքենայից։
Վթարի փաստով Ախուրյանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, պարզվում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի, վարորդների, մահացածների և վիրավորների ինքնությունը։
2025թ. 168TV-ի «Առողջ որոշում» հաղորդաշարի վերջին թողարկման ժամանակ «Առողջության իրավունք» հասարակական կազմակերպության նախագահ Անուշ Պողոսյանն ամփոփեց անցնող տարին:
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը հայտնել է, որ դեկտեմբերի 25–ին «Գյումրիի» ԲԿ տեղափոխված փոքրիկի կյանքը հաջողվել է փրկել։
Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում
Դեկտեմբերի 25-ին որ ծնողների ուղեկցությամբ «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 2-ամյա տղա երեխայի դի, հաղորդել է shamshyan.com-ը։
Գնում էին տանու տիրոջ, քահանայի, իրենց տոհմի նահապետների տուն։ Դա ընդունված բան էր, այսինքն՝ այդ պատկառանքը, հարգանքը, տոնի խորհուրդը կիսելու այդ գաղափարը կար։ Խորհրդային շրջանում մի քիչ որոշակի շեղումների էր հանգեցնում։ Եվ նույն «Բոմբոներկան», եթե մի փոքր էլ վրան նշան անեիր, կարող էր կրկին հայտնվել նվիրատուի մոտ։ Այսինքն, երբ դա անում ես սիրով, նպատակային, ուրիշ է, իսկ եթե անում ես որպես պարտականություն՝ հաստատ շատ արդյունավետ չի լինում։ Հիշում եմ, երբ ժամը 24։00-ն էր, որոշ աշխատողներ գնում էին իրենց ղեկավարների տուն, բայց սա շատ ընտանեկան է, դա կարելի էր հաջորդ օրերին անել, եթե շատ մեծ ցանկություն կար։ Հետո հարևանները, ընկերներն իրար էին այցելում։
Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ էլեկտրական ենթակայանում հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 00։53-ին, մարվել՝ 01։20-ին։ 200 քմ տարածքում այրվել էր ենթակայանի գույքը՝ մասամբ
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Տաճարում օրհնում է քաղաքացիներին
Դեպքի վայր են ժամանել նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույսի» աշխատակիցները։
ՆԳ նախարարությունը հորդորում է պահպանել երթևեկության կանոնները և տրանսպորտային միջոցները վարել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Խիստ վարչարարությունը շարունակվելու է
1938 թվականի ապրիլի 6-ին Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Խորեն Ա Մուրադբեկյանը Պետանվտանգության ծպտյալ գործակալների կողմից խեղդամահ արվեց Վեհարանում: Բնականաբար, Խորեն Մուրադբեկյանի մահը հանրությանը ներկայացվեց՝ որպես առողջական խնդիրների պատճառով առաջացած մահ, սակայն հանրությունը լավ հասկանում էր, թե ինչ է կատարվել և ինչ է կատարվելու կաթողիկոսի մահվանից հետո: Կաթողիկոս Խորեն Մուրադբեկյանի մահվան օրը կազմվեց զեկուցագիր, որում նշվեց, որ կաթողիկոսն իբր մահացել է սրտի կաթվածից.
Դեկտեմբերի 27-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում, հաղորդել է shamshyan.com-ը։
#ՀԻՄԱ. ՏԱՐԵՎԵՐՋՅԱՆ ՊԱՏԱՐԱԳ ՄԱՅՐ ԱԹՈՌ ՍՈՒՐԲ ԷՋՄԻԱԾՆՈՒՄ.#ՈՒՂԻՂ
Ձյան առատ տեղումներով պայմանավորված՝ դեկտեմբերի 27-ից հանրապետության ողջ տարածքում ՆԳՆ ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալի կարգադրությամբ ՓԾ ստորաբաժանումները հանրապետության ավտոճանապարհներին իրականցրել են ուժեղացված ծառայություն։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.85 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.90 դրամ:
Ծառայության հաղորդմամբ՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 00։53-ին, մարվել՝ 01։20-ին։ 200 քմ տարածքում այրվել է ենթակայանի գույքը՝ մասամբ։
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-30-ին աստիճանաբար կնվազի 5-8 աստիճանով։
Հենց սրբազան հա՛յրն է «գալիք» բառը փոխարինել սրբապղծված «ապագա» բառով: Մեր գալիք ծրագրերը բխում են մեր ազգային նպատակներից:
Աղաչում և խնդրում ենք Քեզանից, ո՛վ բազմագութ Աստված, մեր ազգի հին ու նոր ամբողջ հավատքով ու հույսով ի Քեզ ննջածների, նաև նորոք հանգուցյալների համար:
Աշխարհի հիշողության միջազգային ռեգիստրում գրանցվել է Մխիթար Գոշի «Գիրք Դատաստանի» աշխատությունը։
Անիի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք է։
«Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկից հայտնում են, որ համայնքային հիմնարկի աղցանիչ ձնամաքրող 49 մեքենաներն այս պահին մեկնարկել են իրենց աշխատանքները մայրաքաղաքի ողջ տարածքով:
Քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում կատարված դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվեցին 33-ամյա տղամարդու նետած փաթեթները, որոնք լցված էին մարիխուանայի նմանվող ընդհանուր 2 կիլոգրամից ավելի զանգվածով։