2025 հունվարին Արմավիրի մարզում 18-ամյա Վարդան Տեր-Հարությունյանին ընտանիքը քեֆ-ուրախությամբ ճանապարհեց հայկական բանակ՝ ժամկետային ծառայության։ Սակայն մի քանի ամիս անց ընտանիքը կանգնեց դժվար և բարդ խնդրի առաջ։
Ինչպե՞ս պաշտպանենք մեր մեսենջերները՝ WhatsApp, Telegram, Viber, հաքերներից. Սամվել Մարտիրոսյան
Ես գիտեմ՝ Հայաստանն ինչու Արցախի քաղաքացիներին չի ճանաչում որպես ՀՀ քաղաքացիներ. Ռոման Երիցյան
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժումը տեսանյութ է հրապարակել, որին կից գրել է. «Մենք բերելու ենք մեծ փոփոխություններ՝ փոքր բիզնեսի համար»։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում սպանություն (հանկարծամահություն) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հունվարի 14-ին ադրբեջանական գերությունից վերադարձած և հունվարի 22-ին վիրահատության ենթարկված Վագիֆ Խաչատրյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից։
Հիշեցնենք, որ Հարութ Բանոյանը ընկերների հետ զոհվել է նոյեմբերի 8-ին՝ Շուշիի համար մղվող մարտերում։
Օդային ճանապարհով քաղաքացին ՀՀ է ներմուծել 845 գրամ «կոկաին» տեսակի թմրամիջոց
Բախման հետևանքով ավտոմեքենաները դուրս են եկել երթևեկելի գոտուց և հայտնվել ձորակում։ «Mitsubishi»-ն էլ կիսակողաշրված ընկել է «Nissan»-ի վրա։
Հիվանդանոց է մեկնել Երևանի քրեական վարչության օպերատիվ խումբը, որտեղ պարզվել է, որ օպերատիվ տեղեկությունը հավաստի է, իսկ վիրավորը Լոռու մարզի բնակիչ 44-ամյա Արտակ Մ․-ն է։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.92 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 5 դրամ։
Գավառի և Գորիսի տարածաշրջաններում բուք է։
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 2-3-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով, Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում ՝ 4-6 աստիճանով։
Աստծուց պատվիրան էր տրվել ոչ նրա համար, որ նախամարդկանց զրկեր իրենց անձնական ազատությունից։ Ինչպես արդեն նշել ենք, արարածները, լինելով արարչագործության արդյունք, ինքնավար չեն և, հետևաբար, ոչ միայն իրենց գոյությունն իրենցից չէ, այլև չեն կարող ո՛չ բարեկեցության, ո՛չ հավիտենության հասնել իրենց սեփական ուժերով, այլ ստանում են դրանք Արարչից։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, վարորդին և ուղևորին մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածները հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն: