Թուրքիայում գործող ընդդիմադիր «İYİ» կուսակցության պատգամավոր Թուրհան Չյոմեզը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ում մանկապղծության և մարդկանց թրաֆիքինգի մեջ մեղադրվող Ջեֆրի Էփշտեյնը 9 անգամ այցելել է Թուրքիա և իր անձնական հաշվից Թուրքիա է մտել 200 մլն դոլար։
Անկումը բացատրվում է Աստծու արարած մարդու անփորձությամբ և անզգուշությամբ, որոնք հանգեցրին վերջինիս կողմից քամահրական վերաբերմունքի իր Հոր Աստծու հետ կապի և անձնական միասնության նկատմամբ։ Այդկերպ հուսալով, որ առանց Աստծու էլ, ինքն իրենով կարող է լինել երջանիկ, մարդն իր արարքով դավաճանություն գործեց։ Այսպիսով, անկում է կոչվում և համարվում յուրաքանչյուր արարածի անջատումն ու հեռացումը արարչագործության նախապատճառից՝ Աստծուց։
Սևանա լճի ջրի մակարդակը շարունակում է մնալ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից ցածր։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հրապարակած տվյալներից։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև հանրային վստահության ամրապնդմանը, ստորաբաժանման գործառնական հնարավորությունների կատարելագործմանը վերաբերող, ինչպես նաև ծառայողական բնույթի այլ հարցեր։
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ 50-ամյա տղամարդու տանը հայտնաբերվել է ապօրինի պահվող երկփողանի ողորկափող հրացան:
Ահա այստեղ է առաջանում հիմնական հարցը․ արդյո՞ք խոսքը հակամարտության փակման մասին է, թե իրականում փակվում է Հայաստանի դիվանագիտական մանևրի դաշտը։ Ընտրություններից հետո, երբ Ադրբեջանը կարող է առաջ քաշել նոր պահանջներ կամ ուժեղացնել ճնշումը,
Ուղեղումդ, ի հեճուկս ամեն «ռացիոնալի» ու «պրագմատիկի», բյուրեղանում է միակ ու բացարձակ ճշմարտությունը.
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը կրթության հարցերով փորձագետ Սերոբ Խաչատրյանն է։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Կապանի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչություն:
Հունվարի 23-ին Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնել էր, որ մինչ այժմ Արցախում բնակվող 10 հայեր և ազգությամբ մեկ ռուս՝ ՀՀ քաղաքացիությամբ, դիմել են Ադրբեջանի և Հայաստանի պատկան մարմիններին՝ Հայաստանի Հանրապետություն տեղափոխվելու խնդրանքով։
Նախարարության հաղորդմամբ՝ միայն վերջին օրերին Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի վարչության աշխատակիցները, նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների հետ սերտ համագործակցությամբ, երկրից արտաքսել են 57 օտարերկրյա քաղաքացու։
Դատախազությունը վարչապետին ուղեկցող վարորդի պատժի վերաբերյալ որևէ բողոք չի ներկայացրել՝ փաստացի համաձայնելով դրա հետ, իսկ Միքայել Սրբազանի ավելի խիստ պատիժը բողոքարկել է Վերաքննիչ դատարան։ Երբ
Արտաքին աշխարհից կտրված վիճակում, երբ ուղեղդ ազատ է ամեն տեսակ տեղեկատվական աղբից և աղմուկից՝ ավելի պարզ ու տեսանելի է այս իշխանություններից ազատվելու բանաձևը, ընդ որում, խնդիրը ընդդիմադիր դաշտում է, որը հնարավորինս պետք է պարզեցնել, որպեսզի
2024 թվականի օգոստոսին Երևանում՝ Արցախից բռնի տեղահանված ընտանիքի վարձակալած բնակարանում տեղի ունեցած գողությունը մինչև այս պահն իրավապահները չեն բացահայտել։
Հաշվի առնելով, որ ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը նախատեսում է 2026 թվականի փետրվարին այցելել Հայաստան (և Ադրբեջան)՝
Լուսանկարում պատկերված անձը որոնվում է քրեական վարույթի շրջանակներում։
Քննարկումների առանցքում եղել են կանանց մասնակցությունը քաղաքական գործընթացներին,
Միացեալ Նահանգներու փոխ նախագահին՝ Ճէյմս Տէյվիտ Վանսի օրեր առաջ գրած յատուկ նամակով, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը անոր ուշադրութեան յանձնեց Պաքուի մէջ բանտարկուած Արցախի ղեկավարներուն եւ հայ ռազմագերիներուն ազատ արձակման,
Մենք այդ մասին խոսել ենք ու շարունակելու ենք գործուն քայլեր ձեռնարկել։
Վերջերս Թուրքիայի սոցիալական ցանցերում շրջանառվում էր տեղեկություն, ըստ որի՝ Թուրքիայում ամեն տարի անհետանում է ավելի քան 10.000 երեխա, իսկ վերջին 8 տարվա ընթացքում անհետացել է գրեթե 100.000 երեխա։
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,- մանրամասնում են գերատեսչությունից
Իրեն ո՞վ է պսակել, կամ կնքել, քաղաքացի հա՞յրը:
Ռուսաստանի դատախազությունը հայտնել է, որ «Վրաստանի իրավասու մարմինները Նիկիտա Պոդստավկինին արտահանձնել են Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 111-րդ հոդվածի 4-րդ մասի (դիտավորյալ ծանր
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է սթափ։
Փետրվարի 5-ի ցերեկը 6-ին սպավում է առանց տեղումների եղանակ։
Այսօր ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կազմակերպած աշխատանքային քննարկման ժամանակ, անդրադառնալով էլեկտրոնային աշխատանքային պայմանագրերի թեմային, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտարարեց, որ էլեկտրոնային ստորագրությունների ձեռքբերման հետ կապված որոշակի խնդիրներ են առաջացել, որոնք լուծելու համար կառավարությունը նոր փոփոխություններ է նախատեսել։
Ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու համար «Գավառի մանկատուն» ՊՈԱԿ-ի նախկին տնօրենին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ նախկին քրեական օրենսգրքի 310-րդ հոդվածով (համապատասխանում է 2021 թ. մայիսի 5-ին ընդունված ՀՀ քրեական օրենսգրքի 442-րդ հոդվածի 1-ին մասին):