Եղանակային վատ պայմանները մայրաքաղաքում ավելի վատ իրավիճակ են ստեղծել քաղաքացիների տեղաշարժի համար։ Առատ ձյան հետևանքով շատ փողոցներում, մայթերի վրա սառույցի հաստ շերտ է՝ առանց ավազի որևէ հատիկի։
Հունվարի 31-ին, ժամը 14։40-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է 4 ավտոմեքենա, առկա է գազի արտահոսք. տուժածներ չկան։
Արդեն 10 օր է Երևան քաղաքի Պոպովի փողոցում ստեղծվել է արտակարգ ու վտանգավոր իրավիճակ։ Փողոցի դիտահորերից դուրս եկող կեղտաջրերը ողողում են ամբողջ տարածքը, լցվում ճանապարհ, սեփական տների բակեր և բնակարաններ։
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ Հայ Առաքելական Եկեղեցու Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ եպիսկոպոսներից մի քանիսը հրավիրվել են քննչական կոմիտե՝ որպես մեղադրյալ:
Համայնքային ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին հունվարի 31-ին հաղորդում էր ստացվել 2009 թվականին ծնված Լաուրա Խնկիկյանի անհետ կորելու մասին։
ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրել է:
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի համար անցկացվել է Գենդերային հավասարության պարգևադրոշմի (ԳՀՊ) ներդրման վերաբերյալ վերապատրաստման դասընթաց:
Փետրվարի 1-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։
Տեղեկացնում ենք, որ Արարատյան Հայրապետական թեմի երիտասարդաց միությունների համակարգող Տեր Պետրոս ավագ քահանա Մալյանի 2026թ. հունվարի 19-ից պարտականություններից ազատվելու հետ միաժամանակ լուծարվել են նաև Արարատյան Հայրապետական թեմի երիտասարդաց միությունների բոլոր կառույցները:
Սպիտակում լույս աշխարհ է եկել երիտասարդ ընտանիքի 7-րդ երեխան: Տեղեկությունը հայտնում է Սպիտակի բուժկենտրոնը:
Այսօր՝ հունվարի 31-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 08:50-ի սահմաններում Կոտայքի մարզի բնակիչ 29-ամյա Վլադիմիր Հ.-ն իր վարած «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայով Հրազդան քաղաքի Հայ Ֆիդայինների փողոցում դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել է էլեկտրասյանը և կողաշրջվել։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը հունվարի 20-26-ը (2026թ․)։
Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ հայրապետի տնօրինությամբ Ս. Սարգիս զորավարի տոնը հռչակվել է Երիտասարդների օրհնության օր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2025 թվականին իրականացված աշխատանքների արդյունքները։
Այսօր՝ հունվարի 31-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում։ Ժամը 09։00-ի սահմաններում Գյումրի քաղաքի Տերյան և Շահումյան փողոցների խաչմերուկում բախվել են Շիրակի մարզի բնակիչներ 50-ամյա Սուրեն Ա․-ի վարած, Գյումրի-Առափի երթուղին սպասարկող «Գազել» մակնիշի և 37-ամյա Կարեն Ա․-ի վարած «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Երկու հայ է մնացել օկուպացված Ստեփանակերտում: Մեկին ադրբեջանցիները չեն գտել, որ բերեն: Այս մասին գրում է «Ազատությունը»։
Համայնքային ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին հունվարի 31-ին հաղորդում է ստացվել, որ 2009 թվականին ծնված Լաուրա Խնկիկյանը հունվարի 30-ին դուրս է եկել Հրաչյա Ներսիսյան փողոցում գտնվող դպրոցից և տուն չի վերադարձել։