Վարորդական իրավունք ստանալու քննական ավտոմոբիլները համալրվել են տեսաձայնագրող սարքավորումներով:
Մեկ-երկու շաբաթվա ընթացքում Փաշինյանը՝ թիվ 1 պատասխանատուն, ծնողներին պետք է ընդունի, հարցը լուծի
Խոսքը միայն Ստեփանակերտի Եղբայրական գերեզմանոցում հուղարկավորվածների մասին չէ, ամբողջ Արցախի
Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհրդի նախագահ Հարություն Աղա-Սարգսյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ Եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ։
Զոհվածների ծնողները պահանջում են՝ իրենց որդիների աճյուններն Արցախից բերեն Հայաստան։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.87 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.91դրամ։
Հունվարի 23-ին սպասվում է ձյուն:
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար, ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը տեսաուղերձում անդրադարձել է իշխանությունների կողմից «հիշատակի» օր սահմանելու դրվագին:
Հընթացս քննարկվեցին թեմի առաքելությանն ու հոգևոր գործունեությանն առնչվող առաջիկա ձեռնարկները:
Աստուած մարդը ստեղծեց իր պատկերով եւ նմանութեամբ (Ծն 1.26-27)։ Մարդը կոչուած է Աստուծոյ պատկերը, այսինքն՝ անոր նկարագիրն ու ինքնութիւնը ունենալու իր մէջ։ Մարդը Աստուծոյ նմանութիւնը ունի, այսինքն՝ Աստուծոյ նման է. Աստուած անմահ է, իսկ մարդը՝ անմահութեան ձգտող արարած։ Աստուած կեանք է, իսկ մարդը՝ կեանքի համար պայքարող էակ։ Աստուծոյ նման մարդը ինքն ալ գթալ ու ողորմիլ գիտէ, սիրել ու ներել գիտէ։ Աստուծոյ պէս մարդը եւս արդարութիւնը կը սիրէ եւ անարդարութեան դէմ կ՚ընդվզի, խաղաղասէրներ կը փնտռէ եւ խռովասէրներէ կը զզուի։
Հոմոսապիենսների (բանական մարդ) գոյությունն ունի շուրջ 209.000 տարվա վաղեմություն։ Իսկ մարդու հետքեր կրող ամենահին բնակավայրերի տարիքը հասնում է մինչև 12 հազար տարվա։
Մենք, որ 30-40 տարի ապրել ենք այս երկրում, չենք հիշում, որ 90-ականների ծանր շրջանում Տեր-Պետրոսյանի իշխանությունը գեթ մեկ անգամ իր անհաջողությունները, մութն ու ցուրտը,
Նրանք խոշոր վարկ են վերցրել, որը մարելու համար օգտագործել են Ռուսաստանի Դաշնության բյուջեից օդանավակայանին հատկացված միջոցները»,- ասել է գործակալության աղբյուրը։
Ֆոտոլագրողը հայտնում է, որ թալանել 7-րդ փողոցի թիվ 17 տունը, որը պատկանում է հայտնի բլոգեր «Թու-թու-թու լավա» մականվամբ Էրիկ Շահբազյանին և նա Հանրապետությունից բացակայում է, իսկ