Լոս Անջելեսում այս գործի արդյունքները կարող են ծառայել որպես չափանիշ դատավորների համար, որոնք կքննարկեն հազարավոր նմանատիպ դատական հայցեր: Դրանցից մեկում 29 նահանգների
«Վերջապես, եղբայրք, ուրախ եղեք, կատարյալ եղեք, մխիթարվեցեք, միաբան եղեք և խաղաղություն արեք. և սիրո ու խաղաղության Աստվածը ձեզ հետ լինի» (Բ Կոր․ ԺԴ 11)»:
Ես երբեք չեմ մոռանա դա: Կարող եք հպարտանալ ինքներդ ձեզանով: Դա հրաշալի տեսարան էր: 32 տարի
Ապօրինի ձեռնարկատիրության փաստով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ 67-ամյա տղամարդու՝ Անդրանիկի փողոցում գտնվող տան նկուղում հայտնաբերվել են տարբեր տարողությամբ տարաների մեջ լցված 1680 լիտր գինի և 411 լիտր օղի:
Միջոցառմանը ներկա են եղել դիվանագետներ, պետական և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ, մասնավորապես՝ Եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցչության ղեկավար Նիովի
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Սուրբ Նաբիի (Խըդըր Նաբիի) տոնի առթիվ
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի օգոստոսին Ռոսկոմնադզորը սահմանափակել է արտասահմանյան հաղորդագրությունների հավելվածներում ձայնային զանգերը՝ վկայակոչելով խարդախության դեմ
Հա, հիշեցի, մի «գերագույն գլխավոր» հրամանատար էլ կար ասում էր՝ իմ հրամանատարական ունակությունների վրա չկասկածեք:
Վերջին պահանջները վերաբերում են Ռուսաստանի ներքին իրադրությանը։ Փաստաթղթում կոչ է արվում, որ երկրում ազատ և արդար ընտրություններ անցկացվեն՝
Դա իսկապես հիանալի ձեռքբերում է, որ դուք բոլորդ իրականացրել եք։ Այսօր այստեղ հավաքված բոլոր առաջնորդներին, ովքեր ներդրում են կատարում ապագայում,
Մինչդեռ դատելով, թե փոխնախագահ Վենսի, թե Սպիտակ տան խոսնակի և թե Իրանի արտգործնախարար Արաղչիի հայտարարություններից բանակցային բնույթի դիվանագիտական շփումները շարունակվելու են առնվազն առաջիկա շաբաթների
Նա Համայնքային ոստիկանության Կոտայքի բաժնի կողմից հետախուզվում էր անձի տիրապետությունից դուրս եկած գույքին տիրանալու մեղադրանքով. խափանման միջոցը՝ կալանք։
6 անչափահաս երեխաների և կնոջ հետ Մկրտիչ Մարգարյանը բնակվում է գյուղի հին գոմին կից փոքր կառույցում։ Այդ սենյակն ընտանիքի համար ծառայում է և՛ որպես խոհանոց ու հյուրասենյակ, և՛ որպես ննջասենյակ։ Կառույցն ունի երկու շատ փոքր պատուհան, որոնք ցրտի պատճառով, արդեն մի քանի ամիս է՝ չեն բացվում, սենյակն օդափոխելու միակ միջոցը դուռն է, որը ցրտի պատճառով հաճախ չի բացվում. սենյակը կցրտի։
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը մասնակցում է խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին՝ որպես հիմնադիր պետության ներկայացուցիչ:
Նա 2025 թ․ դեկտեմբերի 26-ից հետախուզվում էր սպանության փորձի և զենք-զինամթերքի ապօրինի շրջանառության մեղադրանքով. խափանման միջոցը՝ կալանք։
«Ավրորան» հիմնադրվել է՝ լույս սփռելու խիզախության եւ մարդասիրական արարքների վրա, որոնք դրսեւորվում են նույնիսկ ամենադժվարին պահերին։
Կյանքըս արի հըրապարակ, ոտքի կոխան ամենքի.
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
Մոսկվայի օդերևութաբանները կանխատեսում են, որ այս ձյունը կգերազանցի 56-ամյա օրական ռեկորդը։
ՆԳՆ ոստիկանությունը շարունակում է ձեռնարկել միջոցներ՝ բնակչության մոտ ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և առգրավման ուղղությամբ:
Այրվել են կախովի առաստաղը, 2 սառնարան, 1 օդորակիչ, 1 դուռ և էլեկտրական լարեր։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ արտադրամասի արտադրական գործունեության առանձին գործառույթը՝ «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ (փքաբլիթ) նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունը, կասեցվել է:
Փետրվարի 18-ին ՀՀ-ում արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք։ Հիվանդը վարակվել է Սեյշելյան կղզիներում մոծակի խայթոցից։ Տվյալ պահին հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար։
Բավականին ծանր է մեր պացիենտների վիճակը, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով երեկ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հոսպիտալացված քաղաքացիներին՝ ասաց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։