Այս որոշումը ոչ միայն իրավական, այլև խորապես անմարդկային և քաղաքական հաշվեհարդարի ակտ է, որը հակասում է արդար դատաքննության, մարդու իրավունքների և միջազգային իրավունքի հիմնարար սկզբունքներին։
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը 2 պայմանագրերով ընդհանուր առմամբ 1 միլիարդ 014 382 000 դրամ դրամաշնորհ է հատկացրել իր հոգեզավակ «Տեղեկատվական անվտանգության և կրիպտոգրաֆիայի ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին, որի 1 տարին դեռ չի բոլորել։ Այն նախորդ տարվա հունիսից է գործում մայրաքաղաքի Հակոբ Հակոբյան 3 հասցեում։ Պայմանագրերը կնքվել են փետրվարի 4-ին։
Քննարկումների առանցքում էին արտագաղթը, գյուղոլորտի զարգացումը, ընտանիքների կայացումը, թոշակառուների խնդիրները և երիտասարդների դերը երկրի զարգացման գործընթացում։ Այսպիսի մտածող, ակտիվ ու պատասխանատու
Միեւնույն ժամանակ վերստին նշեմ իմ տեսակետը Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակի հարցում: Այդ հարցում արտաքին բաղադրիչի մեծ նշանակությունը մատնացույց եմ արել միշտ, եւ այդ թվում հատկապես մերձավորարեւելյան շահերի բախման համատեքստում, որտեղ Հայ Առաքելական եկեղեցին խորը արմատ եւ իրավունքներ ունեցող խաղացող է»:
Ադրբեջանը վերջին շրջանում հսկայական ներդրումներ է անում արևային և հողմային էներգետիկայի մեջ (հատկապես Կասպից ծովի և Լեռնային Ղարաբաղի ու հարակից տարածքների պոտենցիալի հաշվին): Տվյալների կենտրոնները սնուցելով «կանաչ» էներգիայով՝ BlackRock-ը ստանում է իդեալական «մաքուր» ներդրումային պորտֆել։
«Շինուհայր-Հալիձոր-Տաթև-Կապան և Նորավան-Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
Մրցույթին կմասնակցի քննությունների առավել բարձր միավորը։
Տեղեկություն հայտնող անձի գաղտնիությունը երաշխավորվում է։
Կենտրոնականի համայնքային ոստիկանների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ գողությունը կատարել է մայրաքաղաքի Ուլնեցու փողոցում հաշվառված 50-ամյա տղամարդը։
Փետրվարի 3-ին սահմռկեցուցիչ տեսանյութ տարածվեց համացանցում, որում քրեական ոստիկանության օպերլիազոր Հայկ Հակոբյանը ենթադրյալ իրավախախտի ընտանիքի անդամին էր ծեծում ու նվաստացնում՝ հնչեցնելով ամենաայկանդակ հայհոյանքներ:
Աժ նախկին պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի նախաձեռնությամբ և ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի ներդրմամբ 2017-2019 թվականներին հիմնովին նորոգվել է Տաշիր քաղաքի հրապարակն ու քաղաքային այգին։