Հորս և երիտասարդների միջև տեղի ունեցած վերջին հանդիպման ընթացքում հարց հնչեց իմ ակտիվ գործունեության մասին և արդյո՞ք ես ցանկանում եմ կամ հավակնում եմ առաջիկայում դառնալ պատգամավոր, այս մասին հայտարարել է «Ոչ օլիմպիական մարզաձևերի միության» համահիմնադիր Հովհաննես Ծառուկյանը։
Բուշլատը իմը չէ. Պետք է պարզել՝ ինչո՞ւ է Եղիշե Հակոբյանի բաճկոնը ներկայացվել որպես իրեղեն ապացույց
Պարկուճները չկան՝ հալված կպած են ցինկին. մենք խոսում ենք փաթեթի պարունակության մասին
Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու վարչական և ժողովական համակարգը բնութագրվում է պատմականորեն ձևավորված համադրական կառուցվածքով, որտեղ, ժողովի տեսակից կախված, ներգրավված են թե՛ հոգևորականներ, թե՛ աշխարհականներ։ Եկեղեցու ներքին կյանքի կարգավորումը, միջեկեղեցական հարաբերությունները և հավատացյալ–Եկեղեցի շփման կանոնակարգումն իրականացվում են ժողովական մարմինների միջոցով՝ հիմնվելով սրբազան ավանդության, կանոնների և պատմական փորձառության վրա։
2021 թվականից մինչ օրս դադարեցվել է 2370 մարդու վարորդական իրավունքը. Արմեն Ղազարյան
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ փետրվարի 2-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
168.am-ի տեղեկություններով, երեկ ծանր հիվանդությունից մահացել է ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Խաչատրյանը։
Վթարի հետևանքով Honda–ի վարորդը մարմնական վնասվածքներ է ստացել։ Շտապօգնության բրիգադը նրան տեղափոխել է հիվանդանոց։
Ընկերությունը հայցում է սպառողների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության և կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար:
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.88 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.97 դրամ։
Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի է՝ անվաշղթաների կրառմամբ։
Փետրվարի 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ստորագրված համաձայնագիրը քառակողմ է՝ European Investment Bank – ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը, Ջրային կոմիտեն, Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամը,
Արբեջանում լրագրողների նկատմամբ շարունակվող բռնաճնշումների դեմ պայքարի միջազգային արշավը նոր թափ է ստանում։ Մասնավորապես՝ «Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) միջազգային կազմակերպությունը Բեռլինի, Փարիզի
Բանակցություններն իրական քայլ են` ի տարբերություն գրկախառնությունների:
Դա մեղքն է, որը գործեց նախահայր Ադամը եդեմական պարտեզում, որտեղ Արարիչը դրեց նրան։
Այս դեպքում էլ Գեղարքունիք պարեկները հայտնաբերել են մեքենան և տեղափոխել պահպանվող հատուկ տարածք։
Դա արդեն գետնի վրա կանգնած պռոյեկտ էր, որը Փաշինյանը անձամբ կանգնեցրել է, այն դեպքում երբ ամբողջ կառավարությունը դրան կողմ էր։
Թուրքիայի ամենամեծ լիճը՝ Վանի լիճը, կանգնած է լուրջ էկոլոգիական վտանգի առաջ։ Կլիմայական փոփոխությունները, տեղումների կտրուկ նվազումը և Թուրքիայի վարած սխալ ջրային քաղաքականությունը վերջին տարիներին հանգեցրել են ջրի զգալի նվազման։
Վերջինը, չունենալով վարորդական իրավունքի վկայական, երեկ իր վարած «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայով Գայի պողոտայում՝ «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնի դիմաց, վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող Լոռու
Բոլոր պատանդները պետք է անմիջապես ազատ արձակվեն։