Փաշինյանն իրեն դրել է Ադրբեջանի ղեկավարի ափի մեջ՝ դրանով իսկ ուղղակի սպառնալիք ստեղծելով Հայաստանի համար։ Դրա համար էլ Բայրամովի ու Ալիևի վերջին
Ինչ-որ մարդ կա՞, ով վստահ չէր, որ ռեժիմը Սամվել Կարապետյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգելու էր: Պարզ չէ՞, թե ինչու նստացրեցին Դավիթ Համբարձումյանին: Ինչո՞ւ են կալանավայրում գտնվում Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը: Ի՞նչ էին տնտղում Վաղարշապատում պատկառելի
Անվտանգությունը պետք է լինի համազգային իրավունք, այս աղետալի և ոչ մի լավ տեղ չտանող պատկերը հնարավորինս շուտ պետք է փոխվի
Ավելի ուշ նույն գծով ուղևորներ տեղափոխող մեկ այլ գնացք արտակարգ կանգառ է կատարել կոնտակտային ցանցի վնասման պատճառով: Կրտված կոնտակտային գիծը փշրել է վագոններից մեկի պատուհանը: Միջադեպերի արդյունքում ոչ ոք չի տուժել:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ հայտնել էինք՝ թարգմանիչը սխալ է թարգմանում Վարդանյանի գործով դատական ֆարսը։
Հայաստանը կլինի գերազանց այնտեղ, որտեղ դա ամենակարևորն է։ Մեր առաքելությունը հստակ է. Հայաստանը կլինի կիսահաղորդչային գիտելիքների, տաղանդի և նորարարության կենտրոն մեր տարածաշրջանի համար և վստահելի
Երկու անօդաչու թռչող սարքերի անկման վայրում աշխատում են արտակարգ ծառայություններ։ Մոսկվայի Վնուկովո և Շերեմետևո օդանավակայանները դադարեցրել են աշխատանքը։ Շերեմետևո
Նախագահը նշել է նաև կառավարության ներքին մոտեցումը Իրանի տարբեր էթնիկ և կրոնական խմբերի միջև միասնության ամրապնդման հարցում և ընդգծել, որ Իրանը ձգտում է կառուցողական հարաբերությունների տարածաշրջանային և համաշխարհային մակարդակներում՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և հարևանների ու այլ պետությունների տարածքային ամբողջականության նկատմամբ հարգանքի վրա։
Դեպքի վայր մեկնած փրկարարները պարզել են, որ բախվել են «Chevrolet» և «Mitsubishi» մակնիշների ավտոմեքենաները․ վերջինս բռնկվել։ «Mitsubishi» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը մահացել է։
Նշել են ՀԱՊԿ ԿԿԿ կոնտակտային կետերի մասնագետների միջև տեղեկատվության փոխանակման գործունեության ակտիվ զարգացումը և համատեղ միջոցառումների թվի միաժամանակյա աճը:
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար պետք է դիմել ԿԳՄՍՆ մասնագիտական կրթության և ուսուցման վարչություն (հեռ.՝ (+374 10) 599 699, ներքին 624):
Քրեական օրենսգրքի մի շարք հոդվածների մեղադրանքով հետախուզվող է հայտնաբերվել
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև համագործակցությունը զարգանում է ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում.
Եթե հարցը բերվել է օրակարգ, կարող եմ իմ դիրքորոշումը պարզ արտահայտել։ Եթե դեմ լինեի, կասեի՝ այս հարցը չենք բերում օրակարգ, հարգելի՛ ավագանու անդամներ»,-ասել է նա։
Դաութիի խոսքով՝ «Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը շարունակում է վճռականորեն հանձնառու լինել ամբողջ աշխարհում կրոնի և համոզմունքի ազատության իրավունքի խթանմանն ու պաշտպանությանը»:
Քննարկման ավարտին ստորագրվել է հանդիպման արդյունքների մասին արձանագրություն։
Կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։ Հանգամանքները պարզվում են:
Հայտնել էինք, որ նոյեմբերի 17–ին ՀԾԿՀ–ն դադարեցրեց ՀԷՑ–ի` «Տաշիր Կապիտալ» ընկերությանը տրված լիցենզիան։
Նոյեմբերի 18-ին «Ինժեներական քաղաքում» ամփոփվեցին Միկրոէլեկտրոնիկայի ամենամյա միջազգային օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի արդյունքները։
Երեկ բանկից ավազակային հարձակմամբ հափշտակություն կատարած անձն արդեն լքել է ՀՀ տարածքը։ Սա հերթական դեպքն է, երբ հանցանք կատարած անձը փախուստի է դիմում ակներևության պայմաններում կատարված հանրորեն վտանգավոր արարքն ուշ բացահայտելու պատճառով։
Լիդիան Արմենիան տեղեկացնում է, որ Ամուլսարում ընթացող շինարարական աշխատանքները որևէ առնչություն չունեն նախորդ շաբաթ Կեչուտում արձանագրված ջրային աղբյուրի աղտոտման հետ։ Այս հանգամանքը նաև հաստատել է ՀՀ Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը նոյեմբերի 17-ի հաղորդագրությամբ:
Կ.Բ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը):
Դեպքի վայր էին ժամանել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, նույն գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչության, ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի բաժնի խմբերը:
Պարզվել է, որ Նալբանդյան փողոցի տներից մեկում (մոտ 60 քմ), գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն․ տունը փլուզվել է:
ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 381 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 383 դրամ:
Օրեր առաջ բլոգերների մի մեծ խմբի հրավիրել էի Հիսուս Քրիստոսի արձանի շինհրապարակ։ Հաշվի առնելով նրանց մեծ լսարանը, հարյուր հազարավոր, միլիոնավոր դիտումները՝ հատուկ ուղերձով դիմել եմ նրանց. տարածե´ք ձեր մեծ լսարանի շրջանում, որ հայ ժողովրդի այս խեղճացած վիճակը մեզ սազական չէ, սա ժամանակավոր է։
Նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 5-ին մի խումբ անձինք ավտոմեքենաներով արգելափակել են Մերձավան բնակավայրի Այգեգործների փողոցում գտնվող մեկ այլ ավտոմեքենայի երթևեկությունը՝ թույլ չտալով շարունակել ճանապարհը։