Բաքուն այս փուլում չի ձգտում ինստիտուցիոնալ և կայուն խաղաղության։
Հավաքագրված նվիրատվություններով կիրականացվեն ենթակառուցվածքային, սոցիալական, հումանիտար և մշակութային
Սյունիքի նախկին մարզպետ, նախկին պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե
Այնուհետև, Մ.Ա.-ն հափշտակված գումարը ելքագրումների կամ խաղային պարտությունների տեսքով փոխանցել է տարբեր կայքերում այլ անձանց անվամբ գրանցված և իր կողմից փաստացի կառավարվող խաղային, էլեկտրոնային դրամապանակների հաշիվներին՝ ստանալով դրանք տնօրինելու հնարավորություն:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ այսօրվա «դատավարության» ընթացքում շարունակել են լսել հայ գերիների եզրափակիչ դատական խոսքը, որի ժամանակ իրեն մեղավոր չի ճանաչել նաև Արցախի Ազգային ժողովի նախկին
Նախարարը հիշեցրել է, որ մայրաքաղաքի երթևեկության կազմակերպման պատասխանատուն Երևանի քաղաքապետարանն է, բայց հավելեց, որ քաղաքային իշխանությունների հետ մշտապես գործակցում են։
17 ձայնով հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի ու «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան
Հիշեցնենք` օրենքի փոփոխություններով հստակեցվել են նաև ցանցային օպերատորների նկատմամբ լիցենզիայի կասեցման և դադարեցման իրավական հիմքերը, չափանիշներն ու կիրառման մեխանիզմները։ Վերանայվել և խմբագրվել են նաև
Կրկին տեղեկանք ներկայացվեց Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ֊ին:
Վերին Լարսը փակ է բեռնատարների համար: Հայտնում են Վրաստանի ճանապարհների դեպարտամենտից։
Կինոյի և թատրոնի ռեժիսոր, դերասան, սցենարիստ, մոնտաժող և պրոդյուսեր Վիգեն Չալդրանյանը դեկտեմբերի 26-ին տոնում է ծննդյան 70 և ստեղծագործական գործունեության 50-ամյակները։
Վերահսկողական միջոցառումները շարունակվելու են նաև առաջիկա հանգստյան օրերին։
Ժամը 21.50-ին և 21.55 նախատեսված են Վահագն Խաչատուրյանի և Ալեն Սիմոնյանի Ամանորի ուղերձները։
Արման Հովհաննիսյանը դարձավ «Թափանցիկ ձեռք» հուշանվերի ԵՌԱԿԻ մրցանակակիր։
Աշխարհի 5 երկրից Հայաստանի ուղղությամբ չվերթ իրականացնող ինքնաթիռները «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան կժամանեն ուշացումով
Դատական նիստը դեկտեմբերի 15–ին հետաձգվեց. սրբազանի ազատազրկման դատավճռի դեմ վերանքննիչ բողոքը կքննարկվի 2026–ի հունվարի 13–ին։
Ամանորյա տոներին ընդառաջ՝ Ucom-ը ևս մեկ նորացված տարածք է բացել իր բաժանորդների համար։ Վաճառքի և սպասարկման ցանցի արդիականացման շարունակական ծրագրի շրջանակում վերաբացվել է ընկերության վերանորոգված և ժամանակակից լուծումներով հագեցած կենտրոնը՝ Տիգրան Մեծի պողոտա 29ա/93 հասցեում։
Առաջիկա օրերին Հայաստանի որոշ հատվածներում առատ ձյուն կգա։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 08:13-ին, մարվել՝ 08:22-ին
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան տեղափոխվել է ոստիկանության Գավառի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։