«Պրեսսինգ» հաղորդաշարում Սաթիկ Սեյրանյանի հյուրը՝ բանակցային գործի մասնագետ, կոնֆլիկտաբան, CM Partners ընկերության ավագ խորհրդատու, բոստոնաբնակ Արթուր Մարտիրոսյանը, ի թիվս այլ խնդիրների, մանրամասնորեն ներկայացրեց թե 2026թ. խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ ընդդիմադիր ուժերի անելիքները որոնք պետք է լինեն:
Ըստ ոստիկանության՝ նշված արարքը կատարել են Երևանի բնակիչներ 18-ամյա Վազգեն Պ․-ն և 18-ամյա Սեդրակ Ա․-ն
ԱՀԿ տվյալներով՝ աշխարհում տարեկան 600.000 նոր դեպք է գրանցվում, որից 300.000-ն ունենում է մահացու ելք։ Հայաստանում տարեկան ունենում ենք 250 նոր դեպք, այսինքն՝ 100.000 բնակչի հաշվով՝ 16 նոր դեպք 35-50 տարեկանների շրջանում
Ոսկետափի եկեղեցին լեփ լեցուն է հավատացյալներով
Վթարի հետևանքով տուժածներ չկան։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 03։52-ին, մարվել՝ 04։52-ին։
Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ է կցորդով բեռնատարների համար։
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 25-26-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Ցավոք, հեշտությունից իրոք փափկել էինք ու կորցրել արիությունը։ Գոնե հիմա՝ այս խռով օրերին, վերագտնենք մեր ներքին զորությունը, որ «ի նեղութեան» ոչ թե խորտակվենք, այլ վեր հառնենք
Մի երիտասարդ գալիս է ծեր վանականի մոտ, որն ապրում էր մարդկանցից հեռու մի վայրում, և տեսնում, որ նրա մոտ մի ընձառյուծ հանգիստ պառկած իրեն է նայում:
Հիվանդությունը սկսվում է սովորական գրիպի նման՝ ջերմություն, գլխացավ, մկանային ցավեր և հոգնածություն: Որոշ դեպքերում հիվանդությունն ուղեկցվում է այնպիսի ախտանիշներով, ինչպիսիք են հազը, շնչառության դժվարությունը կամ թոքաբորբը: Էնցեֆալիտը և մենինգիտը համարվում են ամենալուրջ բարդություններից մեկը:
Հունվարի 21-ին իրանական Tasnim, Fars, ISNA լրատվական գործակալությունները և IRIB հեռուստաալիքը առաջին անգամ հաղորդել էին անկարգությունների հետևանքով զոհվածների թվի մասին:
Ուստի, ընտրությունը միայն տեխնոլոգիական չէ. սա ընտրություն է տարածաշրջանում Հայաստանի տեղի համար, նրա էներգետիկ ինքնիշխանությունն ու ռազմավարական կայունությունը պահպանելու հարցում»,- հավելեց Վահե Դավթյանը՝ արձանագրմամբ, որ այսօր տեղի ունեցողը, խոշոր հաշվով, TRIPP-ի տրամաբանության մեջ է:
Ոչ մի նախագիծ ինքնին ո՛չ փրկիչ է, ո՛չ կործանարար։ Այդպիսին է դառնում միայն այն ժամանակ, երբ պետությունը ներսից թույլ է, իսկ հանրությունը՝ անտարբեր ու անվստահ։
Քաղաքական ինֆանտիությունը Հայաստանում այն աստիճանի է, որ Փաշինյանը իր բացահայտ ու բաց օրակարգով հանդես է գալիս և ասում է՝ մեր գլխին ի՞նչ է բերելու, այսինքն՝ թուրքականացման ճանապարհը, բայց իրեն հակադրվող ուժերը այդպես էլ հստակ ու պարզ օրակարգով հանդես չեն գալիս, ասեն, թե էս ամեն ինչը ո՞նց ենք մենք
Կրկնում ենք մեր հարցը՝ ինչո՞վ է առհասարակ զբաղվում ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը: Հայ Առաքելական եկեղեցու, Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի և բարձրաստիճան այլ հոգևորականների դեմ հակասահմանադրական, կատաղի, խուլիգանական հարձակումներ իրականացնող ՀՀ ՔՊ-ական իշխանությունը և ԱՄՆ-ում նշանակված նրա
Մահապարտը հյուրերի շրջանում պայթեցրել է իր պայթուցիկ բաճկոնը: Զոհերի թիվն այս պահին 7-ն է, վիրավորվել է 25 մարդ:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հունվարի 23-ին սոցիալական ցանցերում տեղեկացրել էր, որ իր վարչակազմը համակարգում է գործողությունները նահանգային և տեղական իշխանությունների պաշտոնյաների հետ և լիովին պատրաստ է արձագանքման։
Այս ժողովը արտաքին միջավայրի առումով թերեւս պահանջում է ավելի լռություն, ներսի անխուսափելի առարկայական խոսակցության պայմաններում: Սա իհարկե իմ պատկերացումն է
Աֆղանստանի օդերևութաբանների կանխատեսմամբ՝ երկրի մի շարք շրջաններում առատ ձյան տեղումներն այս շաբաթ կարող են շարունակվել։
«Նույնիսկ թույլ չեն տալիս ստանալ պատշաճ բժշկական օգնություն՝ արգելելով անգամ շտապ բուժօգնության խմբին մտնել իմ խուց և տեղափոխել ինձ հիվանդանոց՝ բժիշկի ցուցման համաձայն։
Առաջիկայում նախատեսվում է կազմակերպել նմանատիպ հանդիպում նաև Մասիսի և Վեդիի տարածաշրջանների եկեղեցասեր երիտասարդների հետ
ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը Ֆեյբսուքի իր էջում տեղեկացրել է. «Քիչ առաջ գործընկեր Աղվան Վարդանյանի հետ այցելեցինք «Իզմիրլյան» ԲԿ֊ում գտնվող Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին և Նարեկ Սամսոնյանին։
Եթե հիշենք Իրանի նորանշանակ դեսպանի կոշտ հայտարարությունները, ապա տեսնում ենք՝ Իրանում մտահոգված են Հայաստանի դիրքորոշմամբ, Թրամփ-Ալիև-Փաշինյան ձևաչափով վերջին
Այս անգամ նա ծրագրի շրջանակում խոսել է Հայաստանում քաղբանտարկյալների, Հայ Առաքելական եկեղեցու թիրախավորման խնդիրնների մասին:
Սերժ Սարգսյանի կառավարման տարիներին Արցախը ամբողջությամբ հայկական էր։
Գառնիկ Դանիելյանը գրում է. «Վերջին շրջանում վթարային այսպիսի բազմաթիվ իրավիճակների ենք ականատես լինում քաղաքային իշխանությունների անգործության հետևանքով»:
Հունվարի 23-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 24-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։