Թող Տեր Հիսուս Քրիստոս զորացնի հայոց բանակում ծառայած բոլոր մեր գնդերեց հոգևորականներին, ովքեր առաջնորդվեցին Սուրբգրային սկզբունքով
Դժվար է պատկերացնել, որ իրավաբանական կրթություն ունեցող որևէ անձ կարողանա փաստարկել, թե նշված գործողությունները Սահմանադրության 17-րդ հոդվածի ուղղակի խախտում չեն
Պատժի կրումից խուսափելու համար հետախուզվողը տեղափոխվեց քրեակատարողական հիմնարկ
Արթիկի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում։
Կատարվում է նախաքննություն։
Երբ պետությունը զինվորից խլում է հոգևոր հենարանը, իսկ բանակը դարձնում է գաղափարական փորձադաշտ, դա ոչ թե բարեփոխում է, այլ՝ քաղաքակրթական ընտրություն։
Այս մասին գրել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և հրապարակել է հրամանը.
Սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի վերահսկողության ոլորտներն են սննդամթերքի անվտանգությունը, անասնաբուժությունը, բուսասանիտարիան և սահմանային վերահսկողությունը:
Անցյալ տարվա նոյեմբերին Արա Զոհրաբյանը հայտնել էր, որ քննչական մարմինը 68-ամյա Գևորգ Ներսիսյանին և որդուն՝ Համբարձում Ներսիսյանին, կալանավորման նպատակով դատարան տանելու համար ձերբակալելու որոշում է կայացրել։
Կարգալոյծը եկեղեցականօրէն մեռեալ է, իսկ մեռելոց յարութիւնն իմ կարողութենէն վեր է» (Տ․ Տ․ Մկրտիչ Ա Խրիմյան)
Հունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի օրը, Երևանի 147 հիմնական դպրոցի բակում բացվեց 2016 թվականի ապրիլյան քառօրյա պատերազմում նահատակված, Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի բրոնզաձույլ արձանը։
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Մահապատժի ենթարկվածները Մյանմայում խարդախության կենտրոնների և անօրինական խաղատների գործունեություն ղեկավարող Մին սինդիկատի անդամներ էին։ Սա առաջին դեպքն է, երբ Չինաստանում նման գործով մահապատիժ է կիրառվում։
Գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակված, որին կից գրված է.
Տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը զգուշացնում է՝ Telegram-ում նույնպես պետք է ակտիվացնել երկփուլային անվտանգություն։
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է տարածել, որտեղ անդրադարձել է ավագ դպրոցին՝ նշելվ, որ այն այսօր սովորեցնում է՝ ինչպես չսովորել։