168TV-ի «Ռանդևու» հաղորդման հյուրը դերասանուհի, հաղորդավար Նազենի Հովհաննիսյանն է, ով երբեք չի փորձել «հարմարավետ» խոսել։ Նրա խոսքը հաճախ «դառն» է, երբեմն՝ անհարմար, բայց միշտ՝ ուղիղ։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ վթարի պատճառներից է եղել նաև այն, որ ճանապարհը պատված է եղել մերկասառույցով ու ճանապարհն սպասարկող ընկերությունը այն աղ ու ավազի խառնուրդով մշակած չի եղել։
Վթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են վարորդի և վիրավորների ինքնությունը։
Դրամաշնորհառատ ԿԳՄՍ նախարարությունը տարեսկզբի հերթական դրամաշնորհը հատկացրել է «Բադակտուց փրոդաքշըն»-ին։ Այս ՍՊԸ-ն, ըստ իրավաբանական անձանց ռեգիստրի տվյալների, գործում է 2022 թվականի հունվարից և պատկանում է Զաքարի Դեմիրճյանին։
Սաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար, իսկ մյուս տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի։
Վերջին տարիներին աշխարհում գնալով ավելանում են պատմություններն այն մասին, թե ինչպես է արհեստական բանականության հետ շփումը մարդկանց մոտ առաջացնում իրականությունից կտրվածության զգացում, վախեր և նույնիսկ մոլորություններ։
Նա բազմիցս հերքել է որևէ իրավախախտում։ Կոնգրեսի դեմոկրատները նոյեմբերին խնդրել էին Մաունթբեթեն-Վինձորին պատասխանել հարցերին Էփշտեյնի գործի քննության շրջանակում։ Այդ ժամանակ Սթարմերը նշել էր, որ հրավերը հարց է, որը Մաունթբեթեն-Վինձորը պետք է «անձամբ» դիտարկի։
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզում են վարորդների և վիրավորի ինքնությունը։
Դեղերի դեֆիցիտը Հայաստանում․ ինչպե՞ս է օրինական փակուղին սնուցում դեղերի անօրինական շուկան:
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, պարզվում են վարորդների և վիրավորի ինքնությունը։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Մարտունու բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որտեղ էլ պարզվում են տան սեփականատիրոջ ինքնությունը և դեպքի հանգամանքները։
Փրկարարները քարերը հեռացրել են ճանապարհի երթևեկելի հատվածից․ երթևեկությունը երկկողմանի վերականգնվել է։
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան տեղափոխվում է ոստիկանության Արտաշատի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք։
Գյումրիի-Բավրա ճանապարհահատվածը և Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Մկանները պետք է հավասարաչափ զարգանան։ Շատ դեպքեր ենք ունենում, երբ մարզասրահներում իրենց վնասում են, այսինքն՝ ճիշտ չեն պարապում, մտածում են՝ մեջքի մկան զարգացնենք, չգիտեմ՝ այլ մկաններ զարգացնենք և ունենում են հակառակ էֆեկտը։ Դա էլ ճիշտ չէ։
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենաները տեղափոխվել են ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք։
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է նշված հասցեում կառուցվող շենքի ավտոկայանատեղիում (մոտ 100 քմ տարածքում):
Փետրվարի 1-3-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Ցավոք, ասվածն ամենևին չափազանցություն չէ։ Հենց դա էր իշխանությունների այսօրվա որոշման գլխավոր ուղերձը, էությունը։
Հիշեցեք, ամենքս, ի վերջո, պատասխան ենք տալու խղճի, պատմության եւ Ամենակալ Աստծո առջեւ
Յիսուս ըսել կ՚ուզէ, թէ ով որ մարդոց կողմէ փառք ստանալու համար է որ ողորմութիւն կ՚ընէ, եւ ընելէ ետք՝ կը ստանայ փառք ու պատիւ, ալ իրեն տրուելիք ուրիշ վարձատրութիւն չի մնար։ Աստուած չի փառաւորեր մէկը որ մարդոց կողմէ տրուած փառքը աւելի՛ կը նախընտրէ, քան՝ Աստուծմէ տրուած փառքը (Յհ 12.43)։
Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարար Մեհմեթ Նուրի Էրսոյը հայտարարել է, որ երկիրը 2025-ն ամփոփել է շուրջ 63.9 միլիոն այցելուով և 65.2 միլիարդ դոլար զբոսաշրջային եկամուտով։
Պատահական չէ նաև ճնշումների սաստկացումը Եպիսկոպոսաց ժողովի անցկացման նախաշեմին։ Սա վկայում է, որ իշխանության իրական նպատակը ոչ միայն առանձին հոգևորականների լռեցումն է, այլ Եկեղեցու հավաքական կամքի ձևավորման կանխումը։
Դաշտ ահ ու սարսափով ենք մեր չորքոտանիներին տանում արածեցնելու։ Ամեն անգամ մտածում ենք, որ էսա երբ նախիրն ու ոչխարի հոտը բերենք դաշտ էս էլեկտրասյուները տապալված են լինելու։ Լարերի տակով չգիտես ոնց
Փետրվար ամսին ցերեկվա տևողությունը մեր լայնություններում աճում է ավելի քան մեկ ժամով:
Հայր Ռուբենը առանձնահատուկ շեշտեց երիտասարդների կրթության կարևորությունը՝ ֆիզիկական, մտավոր և հոգևոր պատրաստվածությամբ։ Կրթության նպատակը առաքինի մարդ կերտելն է՝ ա
Իսկ տիրադավ ու հերձված խմբակին միայն ու միայն ցավակցել կարելի է, քանի որ աննախանձելի է իրեն եկեղեցուց դուրս դրածի ու հոգևոր հոր կոչումը «30 արծաթի» հետ փոխանակածի կյանքն ու ճակատագիրը»