Այսօր ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի հերթական նիստի ժամանակ«Հայաստան» խմբակցության անդամ Թադևոս Ավետիսյանն ասաց, որ համատեղությամբ աշխատող քաղաքացիների առողջության համընդհանուր պարտադիր ապահովագրության համար կրկնակի գանձում է արվում։
«Ֆասթ Շիֆթը» վերահաստատում է իր հանձնառությունը՝ նպաստել վստահելի գործընկերության ու հաճախորդակենտրոն մշակույթի արմատավորմանը և բաց է փոխշահավետ համագործակցությունը շարունակելու ուղղությամբ բանակցությունների համար։ «Ֆասթ Շիֆթը» գործադրում է հնարավոր բոլոր ջանքերն իր օգտատերերի՝ հեռահաղորդակցության ծառայությունների դիմաց վճարումներ կատարելու հարմարավետությունն ապահովելու ուղղությամբ։
Վարորդները ենթարկվել են սթափության փորձաքննության, պարզվել է, որ վարորդներից Էդուարդ Պ.-ն եղել է ոչ սթափ և վարորդական իրավունքի վկայական էլ չի ունեցել։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.86 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.94 դրամ։
Հայաստանում այս նախաձեռնությունները պարզապես կրթական բարեփոխումներ չեն․ դրանք մեր կրթական
Ձերբակալվածներ Է․Ա-ն և Ս․Ջ․-ն ներկայացվել են Քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչություն, որտեղ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 393-րդ և 399-րդ հոդվածների հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում վերջինները ձերբակալվել են:
Սուրբ Սարգսի տոնի հետ կապված ժողովրդական գեղեցիկ ավանդություն կա, ըստ որի` այս տոնի գիշերը սուրբ Սարգիսն իր ձիով շրջում է հավատացյալների տները: Եվ մարդիկ նախկինում պնակով ալյուր էին դնում տների տանիքներին կամ դռան շեմին, որպեսզի սրբի ձիու պայտի հետքը մնա ալյուրի վրա:
Եվրոպական Միության վիճակագրական գրասենյակը (Eurostat) տվյալներ է հրապարակել եվրոպական երկրների վերաբերյալ, որի բնակչությունը չի կարողանում բավարար չափով ջեռուցել բնակարանները։ Եվրամիության բնակչության մոտ 9.2%-ը չունի ֆինանսական միջոցներ, որպեսզի բնակարնները բավարար կերպով ջեռուցվեն։
Թուրքիայում 2025 թվականին ժամկետանց և չվճարվող վարկերի ծավալն աճել է ավելի քան երկու անգամ և հասել 588.7 մլրդ լիրայի՝ տարեկան աճը հասցնելով 103 տոկոսի։
Եթե խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվում է մինչև ընտրությունները, սակայն հետագայում սահմանադրական փոփոխությունները չեն իրականացվում կամ հանրաքվեն ձախողվում է, Ադրբեջանը ստանում է առավել շահեկան դիրք։