Այս ամենը վկայում է այն մասին, որ Ն.Փաշինյանի կողմից արված հայտարարություններն արդեն իսկ խիստ բացասական ազդեցություն են ունեցել հասարակական տրամադրությունների վրա և ատելություն և անհանդուրժողականություն սերմանել բարձրաստիճան հոգևորականների նկատմամբ:
Նախագահության ստանձնման կապակցությամբ Քիմիական զենքի արգելման կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Վիկտոր Բիյագովը նշել է.
Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի և անձամբ իմ անունից խորին և անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում նրա ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և բոլոր նրանց, ովքեր սիրել, գնահատել ու հարգել են մեծ վաստակ ունեցող Նիկիտա Սիմոնյանին։
Նշենք նաեւ, որ բաշկիր իրավապահները իրենց հայ կոլեգաներից ավելի լիբերալ են՝ Շեֆչուկին նրանք չեն կալանավորել, այլ միայն տուգանել են»։
ԱՄՆ-ի և Վենեսուելայի միջև հետզհետե սրվող լարվածության ֆոնին «Թուրքական ավիաուղիներ» (THY) ընկերությունը 4 օրով դադարեցրել է դեպի Վենեսուելա իրականացվելիք թռիչքները։
Պայմանավորված վերջին օրերին անտիցիկլոնի կենտրոնի առկայությամբ, օդի տուրբուլենտականության դադարով, քամիների բացակայությամբ` Արարատյան գոգավորությունում նկատվում է սառը օդի լճացում, որն իր հետ բերել է օդի աղտոտվածության մակարդակի բարձրացում, հայտնում են Շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի որոշմամբ Աննա Հակոբյանի մորաքրոջ թոռը` Վահագն Մկրտչյանը նշանակվել է Գյումրիի թիվ 2 պոլիկլինիկայի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, այս մասին գրում է Փաստինֆո-ն։
Ա․Մ․-ն ձերբակալվել է օպերատիվ ծառայողների կողմից և հայտնաբերված զանգվածի հետ միասին ներկայացվել ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժին։
Խախտումը վերացնելու համար սահմանվել է վերջնաժամկետ:
Հրդեհաշիջման աշխատանքներն օպերատիվ ղեկավարելու նպատակով տեղում ձևավորվել է հրդեհաշիջման շտաբ։
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Դիլիջան համայնքի «Կազաչի» կոչվող հանդամասում, որտեղ հրդեհաշիջում են իրականացնում 234 փրկարարական ծառայող․ աշխատանքներին ներգրավվել են նաև Էկոպարեկային ծառայության 28 աշխատակից։
Նախարարի հավաստմամբ՝ Հայաստանը փակում է անձնագրային համակարգի հնամաշ և ցածրորակ ենթակառուցվածքի էջը։
Կատարվում է նախաքննություն
«Մթնոլորտային օդի պահպանության մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ արգելվում է արտադրության կամ սպառման կամ տերևաթափից առաջացած թափոններն այրել բնական միջավայրում, բնակավայրերում, դրանց շրջակայքում կամ դրանց այրման համար չնախատեսված այլ վայրերում
Վթարի փաստով Սևանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ucom-ը՝ որպես ռազմավարական տեխնոլոգիական գործընկեր հանդես եկավ «Ինժեներական քաղաք»-ի բարձր տեխնոլոգիական աքսելերատորի տարածքում «ԱԲ ապոկալիպսիս» խորագրով անցկացված կիբեռանվտանգության ամենամյա «Capture the Flag 2025» (CTF) մրցույթում։
Երեք անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին:
«Պաշտոնապես տեղեկացնում եմ, որ այս օգտահաշիվը որևէ առնչություն չունի Գագիկ Ծառուկյանի հետ և հերթական խարդախության դրսևորում է։ Սա շատ ստոր ու էժան գործելաոճ է, որը խիստ դատապարտելի է։
Հրդեհաշիջման աշխատանքները շարունակվում են։
Այստեղ անարդար բան չկա՝ չենք կարող ամբողջ բանակը զորացրել. արձակուրդը դարձրել ենք 30 օր. Պապիկյան
Ինչպես նախապես պայմանավորվել էինք արցախցի Հակոբի հետ, այցելեցի Էջմիածնի Համլետ Պատուրյանի անվան մարզադպրոց՝ հետևելու մեր փոքրիկ մարզիկների գեղեցիկ ու ոգեշնչող մրցելույթներին։
Սպորտային աշխարհը սգում է տաղանդավոր բռնցքամարտիկի կորուստը, ով պայծառ հետք է թողել բռնցքամարտի պատմության մեջ։
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.79 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.84 դրամ:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Գ․Նժդեհի փողոցում:
Նոյեմբերի 24-28-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Վրաստանում բանտարկյալների թիվն աճում է, այդ թվում՝ կին բանտարկյալների։ 2025 թվականի օգոստոսին բանտերում կար 1432-ից ավելի տղամարդ և 100-ից ավելի կին բանտարկյալ նույն տարվա հունվարի համեմատ։
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. հոդվածն ինքնասպանությունների և հոգեկան առողջության մասին է: Եթե գտնվում եք դժվար իրավիճակում, դիմեք օգնության: Հիշե՛ք՝ դուք մենակ չեք:
Այս օրերին Ազգային ժողովում ընթացող հաջորդ տարվա պետական բյուջեի նախագծի քննարկումների ժամանակ կառավարության անդամներն ու ՔՊ խմբակցության պատգամավորները ջանք չեն խնայում ցույց տալու, թե ինչ բարգավաճ ապագա են ապահովել Հայաստանի քաղաքացիների համար։ Թարսի նման, պաշտոնական վիճակագրությունն արձանագրում է, որ վերջին ամիսներին քաղաքացիների եկամուտները կրճատվել են։
2026 թվականի հունվարի 1-ից ներմուծվող ծխախոտի ակցիզային հարկի դրույքաչափը կաճի 85 թեթրիով մեկ տուփի համար` մինչև 2.75 լարի, ինչը նախատեսված է «Վրացական երազանք» կուսակցության պատգամավորներ Շոթա Բերեկաշվիլիի, Գիորգի Բարվենաշվիլիի, Լևան Մաչավարիանիի և Թորնիկե Բերեկաշվիլիի նախաձեռնած օրինագծով: