Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին ու Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմետնիյազ Բադիի Մաշալովին:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ի ժամը 12.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 9-ին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում կայացավ 2017 թ.-ի առաջին խորհրդակցությունը, որը վարեց նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Հայկարամ Մխիթարյանը:
Հունվարի 8-ին, ժամը 15.45-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Արաբկիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Կոմիտասի պողոտայի 52 հասցեում գործող խանութն այրվել է:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ի ժամը 11.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 9-ին, ժամը 09.13-ին ահազանգ է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Նիգավան գյուղի ավտոճանապարհին «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան շերտում. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Արմավիրի մարզի Մուսալեռ գյուղի Անի թաղամասի շենքերից մեկի բնակարանում հունվարի 8-ի երեկոյան մահացած 46-ամյա Գագիկ Դավթյանը հոգեկան խնդիրներով էր տառապում:
Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար` անվաշղթաների կիրառման դեպքում:
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի գնահատականը Չինարի գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ շատ հստակ էր:
Հունվարի 9-ին, ժամը 03.11-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Թբիլիսյան խճուղու թիվ 3 շենքի 2-րդ մուտքի 2-րդ հարկից ջրալցվում են 1-ին հարկի բնակարաններ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Հունվարի 9-ին, ժամը 00.58-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Ահարոնյան փողոցի թիվ 14 շենքի մոտակայքում գտնվող ավտոտնակում:
2017 թվականի հունվարի 7-ին՝ ժամը 12-ի սահմաններում, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձը Գավառի «Քաղառի կռուգ» կոչվող վայրում կրակոցներ է արձակել «ԱՈՒԴԻ-Q7» մակնիշի 47 MM 777 պ/հ ավտոմեքենայի ղեկին գտնվող, 1988թ. ծնված Հայկ Անդրանիկի Հակոբյանի գլխի և պարանոցի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով ստացած վնասվածքներից վերջինս մահացել է:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ի ժամը 09.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում:
Արմավիրի մարզի Մուսալեռ գյուղի Անի թաղամասի թիվ 1 շենքի բնակարաններից մեկում քիչ առաջ 1971 թվականին ծնված քաղաքացու դի է հայտնաբերվել։
«Մարտիկ» հաղորդաշարի տոնական թողարկման նկարահանման ժամանակ ստեղծագործական խումբը մի քանի արվեստագետների հետ բարձրացել է դիրքեր, որտեղից դերասան Վարդան Պետրոսյանը խոսել է ադրբեջանցիների հետ:
Հունվարի 8-ին, ժամը 18.29-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ապարան-Նիգավան ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին 4 ավտոմեքենա է արգելափակվել ձյան մեջ (4 վարորդ, 7 ուղևոր). անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Արմավիրի մարզի Մուսալեռ գյուղում այսօր` հունվարի 6-ին, գազի արտահոսքի հետևանքով մահացած ամուսիններն իրենց 4-ամսեկան երեխայի հետ Եղվարդից հյուր էին եկել մոր տուն:
«Ահարոն Բադալյանը խնդրում է ցածր տոկոսով բիզնես-վարկավորում՝ մինչեւ 30 միլիոն դրամի չափով: Հարցը մեր կողմից բարձրացվել է ՀՀ Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի՝ Գեղարքունիքի մարզ կատարած այցի ժամանակ, ապա այն գրավոր ներկայացվել ՀՀ կառավարության ուշադրությանը»:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ի ժամը 18.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Գեղարքունիքի փոխմարզպետ Անդրանիկ Հակոբյանի որդու՝ 29-ամյա Հայկ Հակոբյանի սպանության մեջ կասկածվող Մեխակ Հարությունյանը ներկայացել է ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն:
Գրողը 68-րդ ամյակը պետք է տոներ այս տարվա սեպտեմբերին:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին՝ ժամը 14:30-ի դրությամբ, Կոտայքի մարզի և Վայքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը ՝ 70-150մ:
Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանին մոտենալիս կարող ես նայել վերև և տեսնել հեռվում բարձրացող Արարատ լեռը, որն իր ստվերն է գցում վարդագույնի մեջ թաթախված քաղաքի վրա: Երևանը հայտնի է դարձել որպես Հայաստանի վարդագույն քաղաք հենց այս տեսարանի համար: Այս մասին գրում է ԱՄՆ-ի գիտահետազոտական և մշակութային խոշոր կենտրոններից մեկը համարվող Սմիթսոնյան ինստիտուտի կայքը:
Քիչ առաջ դաժան ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։
Առաջիկա 5 օրվա եղանակի կանխատեսում:
Հունվարի 8-ին՝ ժամը 11.21-ին, Արտակարգ իրավիճակների նախարարություն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Շերամի փողոցում՝ լողավազանի մոտակայքում գտնվող ավտոպահեստամասերի խանութում:
Հունվարի 7-ին՝ ժամը 12։40-ի սահմաններում, Աբովյան քաղաքի Հանրապետության փողոցի 14 շենքի բնակիչ, 26-ամյա Հայկ Բարեղամյանը իր վարած ՎԱԶ 21 099 մակնիշի 35 AS 569 համարանիշի ավտոմեքենայով Նոր Արտամետ-Մրգաշեն գյուղամիջյան ճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր շրջվելով հայտնվել ջրանցքում:
Սարդարապատի հուշահամալիրից այսօր` հունվարի 8-ին, մեկնարկել է 2017 թվականի առաջին զորակոչը: