Հակակոռուպցիոն կոմիտեից լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ «Մարտի 1»-ի քրեական վարույթով հետապնդումներ են հարուցվել ևս երկու նախկին պաշտոնատար անձի նկատմամբ։
Ով չի հիշում, հիշեցնեմ, որ 18-ի իշխանազավթումից հետո Օսիպյանին Նիկոլը ոստիկանապետ նշանակեց։
Վրաստանի բնակչությունը նվազում է. առողջապահության և սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի աշխատանքների շրջանակում կստեղծվի աշխատանքային խումբ՝ երկրում ժողովրդագրական խնդիրն ուսումնասիրելու և համապատասխան հանձնարարականներ մշակելու նպատակով, հայտարարել է հանձնաժողովի նախագահ Զազա Լոմինաձեն:
Հատկապես, որ հայտարարված քաղաքական լուծման հիմքում կարող է լինել բացառապես ժողովրդի ակնկալվող կամքն ու որոշումը
Գնահատում եմ, որ Ռուսաստանն ու Ուկրաինան հանձնառու են վերադարձնելու հակամարտության պայմաններում տեղահանված երեխաներին։ Թեև համագործակցությունը շարունակվում է և կապը կայուն է, կոչ եմ անում
«Ռուսաստանն աշխատում է Կովկասում բոլոր ընդհատված երթուղիներն ապաշրջափակելու ուղղությամբ», – ընդգծել է Օվերչուկը։
Սևանի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-70 մետր»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Եվ հիմա նույն մարդիկ փորձում են «օրինականության» դիրքերից գնահատել Սամվել Կարապետյանի թեկնածություն
ՆԳ նախարարի անունից դեպքի վերաբերյալ միջնորդագիր կներկայացվի ԿԳՄՍ նախարարին։
Վրաստանում խորհրդարանին է ներկայացվել օրինագիծ, որը նախատեսում է արգելել 6 տարուց ավելի շահագործված տրանսպորտային միջոցների ներմուծումը: Այսօր դրա մասին կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Բոլոր նշաններից երևում էր, որ Ադրբեջանի իշխանությունը ավելի ճարպիկ է, քան Հայաստանի կառավարությունը, որով և նրան հաջողվեց անգլիական հրամանատարությա
Փաշինյանի «Նախջևանը» կայքում գրվում ա ոչ թե ստանդարտ «Нахичевань» այլ ադրբեջանականացված «Нахчыван»
Ոչ թե 9 միլիարդ դոլար ամերիկյան ներդրում Հայաստանում, այլ 12 հազար դոլար պարտք՝ Հայաստանի յուրաքանչյուր
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 12-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը Ջրաշեն գյուղից մարմնական վնասվածքներով Սպիտակի բժշկական կենտրոն է տեղափոխել 13-ամյա պատանու: Մայրը հայտնել է, որ որդուն Ջրաշենի միջնակարգ դպրոցում ծեծի է ենթարկել համադասարանցին:
Փետրվարի 12-ին Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ոգեկոչեց Սուրբ Վարդանանց զորավարների և 1036 վկաների հիշատակը:
Այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցին տոնախմբում է Վարդանանց քաջերի հիշատակության օրը, որը նաև Ամենայն Հայոց Հայրապետի անվանակոչության օրն է:
Կառավարության կողմից ընդունված որոշման նախագծի համաձայն՝ սոցիալական ծախսերի փոխհատուցման իրավունքը ծագում է, եթե ֆիզիկական անձն օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հարկային մարմին է ներկայացրել էլեկտրոնային ստորագրությամբ վավերացված եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկը:
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից:
Արարողության ավարտին Մայր Աթոռի միաբանական շենքի շրջափակում կվառվի Տեառնընդառաջի խարույկը։
Սուրբ Վարդանանց սխրանքը մեր պատմության մեջ պարզապես տարեգրություն չէ, այլ հոգևոր բանալի՝ հասկանալու, թե ինչո՛ւ է Հայ եկեղեցին բազում հաղթանակների ու պարտությունների միջից առանձնացրել հենց Ավարայրը՝ եկեղեցական տոնակատարությամբ դարձնելով մշտամնա խորհուրդ։
Բախման հետևանքով «BMW»-ն դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և բախվել երկաթե էլեկտրասյանը։
«Շնորհակալություն կյանք նվիրելու համար». «Յոլյանի» անվան արյունաբանության և ուռուցքաբանության կենտրոնի այս կարգախոսով ոգեշնչված՝ Ակբա բանկի աշխատակիցները միացել են կամավոր արյունատվության ծրագրին։
Ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժածներ չկան։
45 տարեկանում երկրային կյանքից վաղաժամ հեռացել է բարերար Լևոն Հայրապետյանի դուստրը՝ Անժելիկա Հայրապետյանը։
Մազերս սպիտակ են. չեմ ներկում, որովհետև աշակերտներս Արցախում զոհվել են. մանկավարժ
Ucom-ը շարունակում է ընդլայնել կորպորատիվ հաճախորդների համար նախատեսված տեխնոլոգիական լուծումների իր փաթեթը և ներկայացնում է ներքին ցանցի (LAN) կառուցման ամբողջական ծառայություն։ Այս լուծումը կազմակերպություններին հնարավորություն է տալիս մեկ գործընկերոջ միջոցով ստանալ ոչ միայն բարձր արագությամբ ինտերնետ, այլև ժամանակակից, կայուն և անվտանգ ներքին ցանց՝ հարմարեցված իրենց կոնկրետ կարիքներին։
Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանի 7 վարչական շրջաններում և 9 մարզերում
Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.85 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 4.92 դրամ։
Թթուջուր-Նավուր ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։